Alates 1. aprillist saab reisida Saudi Araabiasse
veigo
veigo
6. märts 2018 05:56

Saudi Araabia on turistidele maailma üks kõige suletumaid riike. Alates 2010. aastast, kui lõpetati turismiviisade väljastamine, on sinna pääsemine tavaturistile kaugelt keerulisem, kui näiteks Põhja-Koreasse. Reisibüroode kaudu on üksikuid gruppe riiki lastud, kuid sellega kaasnev asjaajamine on frustreerivalt keeruline.

Kuid tundub, et nafta hinna püsiv madalseis sunnib ka muidu konservatiivset moslemiriiki kursimuutusteks. 2017. aasta novembris kirjutas Trip.ee Saudi Araabia kavatsusest 2018. aasta jooksul hakata väljastama turismiviisasid. Ja tõepoolest, nüüd saabuski uudis, et juba alates 1. aprillist on reisijatel võimalik hakata taotlema Saudi Araabia 30-päevast ühekordse sisenemisega elektroonilist viisat.

Viisa taotlemise ainus piirang puudutab naisterahvaid – alla 25 aastasted naised peavad reisima koos mõne pereliikmega. Veidi sarkastiliselt võiks märkida, et üle 25 aastaste naiste ilma saatjata riiki lubamine on märkimisväärne leebus, arvestades, et naistel pole seal hetkel lubatud autotki juhtida (see piirang küll kaotatakse juunis) ja naised said esimest korda valida 2015. aastal.

Iseasi on muidugi see, kui palju turiste Saudi Araabia oma leebemate viisareeglitega ligi tõmbab. Võib öelda, et turismi mõttes on Saudi Araabia selline ühe vaatamisväärsuse riik, milleks on 2008. aastal UNESCO maailmapärandi nimekirja lisatud Mada'in Saleh, Jordaanias asuva Petra järel suuruselt teine kaljuarhitektuuriga linn, kus pole vaja karta Petraga võrreldavat tungelmist. Hinnatakse, et alates 1985. aastast on riigis hävitatud 98% kunagistest ajaloolistest ja religioossetest kohtadest.

Mada'in Saleh

Ja muidugi Punane meri oma korallidega, mille rannikule arendatakse Saudi Araabia troonipärijaks tõusnud prints Mohammed bin Salmani eestvedamisel luksuskuurorteid, uut lennuvälja, sadamaid, uusi elamupiirkondi ning luuakse vajalik infrastruktuur muudele turismiga seotud tegevustele. Võimalik, et kuurortpiirkonnas, mille esimene faas peaks valmima 2022. aastal, rakendatakse veidi leebemaid reegleid, kui mujal Saudi Araabias.

Punase mere arendusprojekt

Üldiselt peab Saudi Araabiasse reisides arvestama, et seal kehtivad ranged seadused selles osas, mis puudutab kohalike islamitavade järgimist, seda eriti naiste puhul ja eriti Ramadani ajal. Naised peavad kandma peakatet ning riietuma "konservatiivselt". Meeste puhul on lühikesed püksid välistatud. Igasugune alkohol, nagu sealihagi, on Saudi Araabias keelatud. Valitsusasutuste pildistamine pole lubatud, probleeme võib tekkida ka kohalike inimeste pildistamisel. Abieluvälised suhted ja homoseksuaalsus on karistatavad. Märge passis Iisraeli külastamise kohta võib põhjustada riiki mittelubamise.

Kes soovib, leiab piisavalt põhjust kahelda inimõiguste austamises. Lisaks räpane, ülbete ja ebakompetentsete töötajatega Jeddahi lennuväli, mis ei ole maailma kõige halvem lennuväli ainult sel põhjusel, et kodusõjast räsitud Lõuna-Sudaani Juba lennuväli on sellest veidi hullem.

Hetkel pole teada, kus Saudi Araabia e-viisat taotleda saab. Kuna Saudi Araabia ei pruugi olla päris igaühe maitse järgi reisisiht, leiavad sinna reisimisest huvitatud maailmarändurid varsti vajaliku info ilmselt internetist isegi üles.

Praeguse info kohaselt siiski ainult läbi turismifirmade ja ainult gruppdiele (miinimum 4 inimest).In the first stage of the initiative, visas will only be granted to tour groups through authorised operators.

0
0

Sellise info kohta oleks hea algallikat teada. Tõlkes kipub alati mingi nüanss kaduma minema.

0
0

Eks ta nii kipu olema jah, et tee tööd ja näe vaeva ning tulemuseks on rahulolematus stiilis, et miks šnitsli kõrvale keedukartuleid pakuti. Kogu lugu kubiseb linkidest,  selle kokkukirjutamiseks sai kasutatud pea kümmet eri allikat ja tulemuseks on nending, et Eesti ajakirjanduses avaldatuga harjunu jaoks on see selline vilets tõlkelugu.Igatahes hea teada, et Google'i otsing on nüansse otsivatele inimestele blokeeritud.  Polnudki kursis sellega.

0
0
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased