Tai kehtestab juunist sisenemismaksu 300 THB/8,4€ (järjekordselt!)
veigo
veigo
15. jaan 09:03

Tai valitsus teatas plaanist kehtestada alates 1. juunist 2023 kõikidele riiki sisenevatele välismaalastele 300 THB (8,4€) suurune sisenemismaks. Tegemist on järjekorras juba mitmenda ringiga, eelmisel aastal sai analoogseid uudiseid avaldatud kaks korda:

Uue maksu kehtestamise formaalsed põhjused on jäänud samaks – ikka "turismi infrastruktuuri parandamiseks" ja kindlustuseta turistide ravikulude katteks. Täpsemaid detaile teada ei ole.

Tai sisenemismaksu puhul väärib eraldi märkimist selle teate ajastus. Mäletatavasti korraldati jaanuari alguses suurem segadus teatega, et alates 9. jaanuarist hakatakse kõikidelt üle 18. aastastelt välisriikide kodanikelt nõudma vaktsineerimistõendit. Hiljem see nõue tühistati, kuid see tõi kaasa reiside ja hotellibroneeringute suure tühistamislaine ning korralikku põntsu Tai kui turismisihtkoha mainele.

Kui vaktsineerimistõendi nõuet põhjendati sooviga mitte kedagi (s.t. Hiina turiste) diskrimineerida, siis nüüd ei nähta ainult välismaalastele kehtivat maksu mingi diskrimineerimisena. Tööloaga ja regulaarse piiriületusloaga välismaalased on maksust siiski vabastatud.

Arvestades, et plaanid ja teostus on Tai puhul kaks erinevat asja, pole maksu kehtestamine enne kindel, kui vastav teade on avaldatud riiklike teadaannete väljaandes Royal Gazette. Näis siis, kuidas seekord. Eeldatakse, et maksu kehtestamisel lisatakse see lennupileti hinnale.

Tais kehtib juba pikemat aega ka maalt lahkumise maks 700 THB (19,6€), mis on samuti peidus lennupileti hinnas.

Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased