Tansaanias jõustub alates 1. juunist kilekotikeeld
veigo
veigo
17. mai 2019 02:05

Alates 1. juunist 2019 on Tansaanias mõningate eranditega keelatud igasuguste kilekottide kasutamine, tootmine ja importimine. Antud juhul puudutavad piirangud ainult Tansaania mandriosa, sest riigi koosseisu kuuluval Sansibaril kehtis plastikukeeld juba varem. 16. mail väljastas Tansaania valitsus ka sellekohase ametliku teadaande reisijatele.

Nagu väljastatud infost võib lugeda, soovitatakse Tansaaniasse reisijatel hoiduda käsi- või äraantavas pagasis kilekottide kaasavõtmisest ning asjade nende sisse pakkimisest. Tansaania piiripunktides seatakse sisse võimalus kaasatoodud kilekotid ära anda. Lubatuks jäävad lukustatavad kilekotid, mis on mõeldud tualett-tarvete kaasavõtmiseks.

Tansaaniasse reisivate inimeste sealviibimist ei plaanita siiski ebamugavaks teha. Eesmärgiks on eelkõige keskkonna säästmine. Pole siiski kindel, kas näiteks Kilimanjarole ronijad kilekotikeeluga täiel määral päri on.

Nagu viimasel ajal kombeks, liigub internetis igasuguse info kõrval ka libainfot. Ka mõnel päris soliidsel lehel võib leida hoiatusi, et kilekottidega saabujaid ootavad Tansaanias nüüd ees ülikarmid, tuhandetesse eurodesse ulatuvad trahvid. Paanikatekitajad on ilmselt lugenud, et Keenias võib kilekoti kasutamise või kandmise eest teoreetiliselt saada kuni 4-aastase vanglakaristuse või trahvi suuruses kuni 40 000 dollarit. Ida-Aafrikas pole siiski teada juhtumeid, kus turiste oleks trahvidega ahistatud. Ühesõnaga, libainformatsiooni piiril ootavatest ülisuurtest trahvidest tasuks lihtsalt ignoreerida.

Tansaanias, nagu kõikjal mujal Sahara-aluses Aafrikas, pole ükski seadus nii kivisse raiutud, et seda veidi interpreteerida ei saaks. Juhul, kui lennujaamas peakski mõne kilekotiga probleem tekkima, tasub jääda sõbralikuks ja suhelda, suhelda, suhelda ning asjad lahenevad. Pole siiski teada, kuidas täpselt hakkab kilekotikontroll välja nägema tiheda liiklusega Nairobi ja Arusha vahelises Namanga piiripunktis. Samas on seal pagasi sisu ka seni vähem või rohkem kontrollitud.

Tansaania on Ida-Aafrika riikidest viimane, kus kilekotid keelatakse. Juba varem on sama tehtud Keenias, Ugandas ja Rwandas.

Tulihingelise kilekottide pooldajana küsiks, kuidas üldse ilma nendeta oleks võimalik riideid veekindlalt reisikohvrisse pakendada?On paar korda juhtunud, et Istanbuli lennujaamas on vihma sadanud, pagas õues vedelenud ja veest läbi vettinud...

0
0

Tuleb osta vastav veekindel kohver, kui see on peamine mure.Suur kiitus Aafrika riikidele, kes kilevaba maailma suunas suurimaid samme astuvad! Ülejäänud maailmal on kõvasti õppust võtta!Natukene harjumatust, aga saab vabalt ilma hakkama, kui natukenegi loominguliselt mõtelda ja mugavustsoonist väljuda ülla eesmärgi nimel.

1
0

Keenia ja Tansaania vahelisel piiril Namangas kontrollitakse peaaegu alati pagasi ja kilekotist tuleb asjad välja võtta ja kilekotid prügikasti visata. See on tõesti tore, et ka Tansaanias ära keelatakse, siiamaani on kilekotid olnud tasuta ja iga väiksemgi asi pakitakse eraldi kilekotti. Loodan, et ka plastik pudelid ära keelatakse või vähemalt lähevad tasuliseks.

1
0

Ma ise loodan, et lõpuks keelatakse ära klaaspudelid - elan alkopoe lähedal ja pidevalt ümbrus klaasikilde täis.Plastpudel parim leiutis. Kerge ja tugev. Poisikesena viskasin täis limonaadipudeli 9-nda korruse aknast alla vastu betooni. Terveks jäi :)

0
1
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased