Telenovela Nikis uued pöörded

Nagu korralikus telenovelas kombeks, on ka selles loos rohkesti osapooli ja sündmustes mitmeid ootamatuid arenguid. Saame tuttavaks telenovela Niki peategelastega:

Air Berlin – veel hiljuti tähtsuselt teine tegelane Saksamaa taevas. Esitas 15. augustil 2017 pankrotiavalduse, kuna rikas ema Etihad otsustas, et rohkem taskuraha ta majanduslikult vähevõimekale tütrele enam ei anna.

Lufthansa – rikas Saksamaa parun, kes on viimase aasta jooksul ostnud uusi mõisu ja laiendanud seniste tegevust. Tegi rahakotirauad lahti, et kosida Air Berlini koos viimase varadega, mille hulka kuulus tütarfirma Niki. Paraku survestati Lufthansat väärtuslikust Nikist loobuma, sest leiti, et selle abieluga kasvaksid Lufthansa valdused ohtlikult suureks.

Niki – Sarja peategelane, Air Berlini Austrias tegutsev tütar, kes puhkuselende opereerides sai majandamisega kenasti hakkama. Jäi Lufthansa ja Air Berlini abielust välja ning kaasnenud segaduses keerati Nikil kõik rahakraanid kinni. Nikil ei jäänud muud üle, kui samuti pankrott välja kuulutada.

IAG ehk International Airlines Group – teine rikas parun, kes valitseb British Airwaysi, Iberia ja Vuelingi üle. Saabus Nikile kosja pärast seda, kui Lufthansa oli sunnitud Niki hülgama.

Fairplane – inimõiguslane, kes hoolitseb reisijate õiguste kaitsmise eest. Fairplane’ile ei meeldinud, et Air Berlini ja Niki pankrotiasja käsitleti Saksamaal, kuigi Niki peakorter ja tegevus asuvad Austrias. Küsimusi tekitas ka see, et mõlemal lennufirmal oli sama haldur, kuigi Nikil on nõue oma ema ehk Air Berlini vastu. Lisaks loodetakse Nikilt saada reisijate väärtusetuks muutunud piletite kompensatsiooniks 1,2 miljonit eurot.

Berliini Charlottenburgi kohus – hiljuti Fairplane’i nõudmise peale peategelaste suhete sasipundart lahti harutama kutsutud jurist. Äsja saabuski otsus, et Niki on tõesti Austria firma ja kõik selle pankrotiga seotud küsimused tuleb lahendada Austrias. See tähendas, et senised Nikit tehtud otsused muutusid kehtetuks ning Niki ja tema kaasavara (15 A320 lennukit ja väärtuslikud slotid ehk õhkutõusmis- ja maandumisaknad Viinis, Düsseldorfis, Münchensis, Palamas ja Zürichis) jääb esialgu IAG odavlennundusega tegelevale tütrele Vuelingule müümata.

Telenovelale omaselt võivad järgnevad sündmused tuua veelgi uusi arenguid. Järgmistes seeriates:

  • Mis juhtub edasi? Kas Berliini kohtuotsus kaevatakse edasi aste kõrgemasse kohtusse, et hoida otsustusprotsess jätkuvalt Saksamaal?
  • Kas Niki pankroti hakkab lahendama Viini lähedal asuva Korneuburgi kohus ja kogu pankrotiasi algab sisuliselt taas nullist?
  • Mis saab Niki 1000 töötajast ja kes maksab nende jaanuari palgad?
  • Mis saab Niki slottidest? Nende õigused kehtivad alates 3. jaanuarist 3 kuud.
  • Kui kaua kannatab telenovela Niki üheks peategelaseks tõusnud IAG seda... telenovelat?

Telenovela Niki on eetris teisipäeviti kell 17:05 pärast lühiuudiseid.

:D hästi kirjutatud. AB pankrot on nagu Alitalia spinoff, tegevusega endiselt Ethiadi universumis.