Türgi asus blokeerima välismaa SIM kaarte?

Türgi

Kui võtta aluseks Frankfurtflyer.de lehel toodud informatsioon, siis nüüdsest tuleb Türgisse reisides arvestada, et Eesti mobiilioperaatori SIM kaardiga Türgis enam helistada ei saa, sest kõik välismaised SIM kaardid on Türgis blokeeritud. Kes soovib välismaa numbrit Türgis kasutada, peab läbi tegema registreerimisprotsessi ning tasuma 250 TRY (~40 eurot).

Türgi on välismaa mobiiltelefonide või välismaalt ostetud mobiiltelefononide kasutamist pidevalt kallimaks/keerulisemaks teinud. 2019. a. juulis kehtestati Türgis kord, mille kohaselt peab välismaalt ostetud mobiiltelefoni Türgis kasutamiseks tasuma 1500 liiri (238 eurot) ning omama Türgis registreeritud mobiilinumbrit. Turistidele oli 120 päeva jooksul roamingu kasutamine võimalik ilma registreerimiseta. Ainus probleem oli see, et kui Türgisse uuesti reisida 120 päeva möödudes, siis on number blokeeritud (kahe SIM kaardi pesaga telefonides aitas teisele SIM kaardile ümberlülitumine).

Näib, et alates 18. novembrist välismaa mobiilinumbrit Türgis ilma registreerimiseta kasutada ei saa. Türgisse saabudes peaks telefoni saabuma sõnum, mis suunab 250 liiri maksvasse registreerimisprotsessi. Lehe türgikeelene versioon ja ingliskeelne masintõlkeversioon näevad välja nii:

Samas on seal valikuks ainult Türgi mobiilioperaatorid ja välismaa operaatorite kasutamist justkui polegi, mis tekitab teatava kahtluse, kas see pole mitte eelmainitud 120 päeva pikendus ja kas välisoperaatorite kliendid ikka peavad seda kõike läbi tegema.

Türgis reisides on alternatiiviks kohaliku SIM kaardi soetamine, kuid ka see pole eriti odav lõbu, eriti kui seda teha lennujaamas, kus turistipaketid algavad 185 liirist (29,3€)

Kui kellelgi on värske kogemus Eesti (või mõne teise riigi) mobiilinumbri kasutamisest Türgis, oleks hea seda kuulda.

21.11.2019 seisuga Põhja-Küprosel igatahes sellist jama õnneks ette ei tulnud. Helistamis-vastuvõtmishinnad on muidugi Türgi võrgus mõrvarlikud, aga muidu Telia sim toimis laitmatult.

Tyrgis kehtib see juba mitu aastat...4 kuud ja vaja registreerida kohalikus vorgus ja maksa raha...olen kasutanud mitut Eesti numbrit,korda mooda/ 4 numbrit / 2 on blokeeritud,kaks on tagavaraks ja probleemi pole olnud. Sama kehtib ka,kui osta sealt kohalik SIM kaart...ikka 4 kuud.