Viimased kommentaarid

nädal tagasi tulin Tyrgist ja Istanbuli lennujaamas spetsiaalselt esitasin ID-kaardi piirivalvele.....ei voetud vastu ja nöuti passi!

Istanbulis on oktoobris juba natuke mitte suvine,eriti öösel,parem muidugi olla Antalya.....suur linn ja tegevusi jätkub aasta läbi,Kemer ja Alanya ...vajub tasapisi talveunne,aga ikkagi...ilmad soojad...päeval 22-28 ja öösel 17-20,merevesi soe...temperatuur kuskil 20-22,kolbab ujumiseks ja rannas pleesitamiseks,olin kogu septembri kuu Alanyas ja isegi vihma ei tulnud...monus ju!

Siselennud Tyrgis on jah suhteliselt soodsalt...16--25 euri,aga Tallinna -Istambuli piletid on ikka kallid...ikka yle 120 -180 euri...otsin ise kogu aeg soodsaid pileteid,aga...aga....ongi huvitav,et pakutakse lennupileteid ,näiteks Kyprosele,voi Maltale,edasi-tagasi..hinnad alla 50 euri,distants ju samakaugel,kui Istanbuli.
edu monulemisel seal!

Kardan,et vastus tuleb    EI  ,tyrklased ju löövad passi sisse-välja söidu templi,pass on reisidokument,ID-kaart mitte. Koige lihtsam on helistada voi saata e-kiri Tyrgi saatkonda Tallinnas,usun,et saad infot sealt!

Uhekorra proovisin Tyrgi hotellis esitada sisseregistreerimiseks ID kaart,aga,ei....saadeti pikalt!

Väga tore,et infot jagame ja inimesed saavad ise otsustada ,kuhu,millal ja kuidas minna.mina olen ainult 2 korda Las Palmases olnud ja mitte puhkusel,vaid tööasjus,seega kogemusi vähe.

Topsike ajab siin inimestel pead sassi !..Olen Kyprosel 3 korda oktoobri lõpus käinud ja ainult yhe korra...a´`la vist 15 minutit sooja vihma saanud,ylejäänud aeg...uhkes kuivuses ja soojas päikeses,samal ajal minu söbrad samadel kordadel olid seal Kanaaridel,kyll ei tea täpselt,kus saare peal ja ligunesid nädal aega vihma käes,vahepeal anti vist kaks päeva puhkust. Kyll sai naerda siis nende yle,aga loodus on muidugi Kanaari saartel hoopis parem,kui Kyprosel ja sellepärast peabki ise asjad paika panema,mida tahta!

to Ülane

  ei lahenudki minu kasuks,sain 125 euroga tappa ja närvikulu,kui palju. Mytrip.com edaspidi sel teemal minuga lihtsalt ei suhelnud.
 Sinu  e-pileti numbriga peaksid saama lennufirma kodulehele,seal saad ka reference numbri ja soovitus....ära jäta koike viimasele minutile...tegutse nyyd!

probleeme Mytrip.com on ka mul olnud...ei vastata kysimustele,tel.kones oeldakse,et koik on OK,aga lopuks tuli valja,et ei ole ikka koik OK...lennujaamas oeldi,et votke yhendust sellega,kes teile piletid myys...probleeme oli palju,nii,et...tuleb iseendal aktiivselt tegeleda ja nöuda....et kord majja saaks,muidu jääte köki-mökiks!

kuningas....tänud sulle asjaliku info eest!!!

väga informatiivne kirjutis,tänud ja hea oli lugeda,aga kuna  ees seisab sama reis,siis kysiks....mida  EI peaks seal tegema,mida sa tegid   tsipa valesti ja mida peaksid teised reisijad arvestama?

Kas ilma autota saab seal hakkama,kui jääda ainult Johhannesburgi hotelli ja hotellist tellida nn.safarid?
Ja nagu aru sain,Helsingis sealses saatkonnas ei oldud väga söbralikud,voi eksin?

bussipilet Alanyas maksab ikka 3 liiri,voi 1 euro,voi 1 dollar....igayks valib ise,millises rahas maksta...kohaliku elu praegune olukord veel midagi ei ole muutnud,aga importkaupade hinnad kyll.

Efes õlu nagu maksis 7,5 TL,maksab ka praegu,massaaz ,saun...Mahmutlaris maksab 100 TL,nagu ka aasta tagasi.

juhtus sama asi ka minuga,paar aastat tagasi....keeldusin ja sain piletid mujalt.

hotell on hea,aga rand on natuke....kruusane,klibune ja paekivine....seega ka mitte eriti monus merre minna,olime naaber hotellis 6 aastat tagasi ja praktiliselt rannas ujumas ei käinud,olime basseinis.Klepatra beachiga ikka vorrelda ei saa,aga,eks inimene teeb ise otsused.

ostsime pileti 13.kuni.27 nov.2018...millal Helsinki viisasid vormistama lähete?


olen nõus Ovendiga,jutt vastab tõele ja loomulikult on Pasha ainult vahendaja ja edasimyyja,aga temaga on lihtsam suhelda ja juba teatud,tuntud tegelinski!

Voib-olla tegutseb kuskil ka Vale-Pasha,aga hästi ei usu,et Alanyas  nad on,kyll Pasha firmas seal tänava offices istuvad kyll 2--3 inimest,eks need ole abistajad seal Atatyrki bulvaril.

Ärge pange seda Norsut tähele....tal on iga asja kohta ytlemist!

Ka mina olen kasutanud Pasha teenuseid,viimane kord käisime näiteks paadi matkal Manavgattis,..kuna asun Mahmutlaris,15 km Alanyast eemal,siis tuldi mulle autoga järgi,matk tehtud,viidi koju tagasi.
Koik matkad,saunad ja muud ettevotmised on Pasha poolt pakutud hinnad on pea poole odavamad,kui meie Novatoursi poolt pakutud hinnad.
Pasha teenuseid kasutavad mitte ainult eestlased,ka rootslased,soomlased ja ei tea,kes veel.Minu viimase Pasha poolt pakutud reisi aeg Manavgatti oli terve suur buss rahvast täis ja mina koos abikaasaga olime ...ainukesed eestlased!
soovitan ka Pashat,kui just raha peale vihane ei ole ja kasutate reisibyroode teenuseid!,las igayks valib ise,kelle teenuseid kasutada!

Kui 30-40 kraadi sooja ja tuulevaikus ei häiri,siis palun,milles asi,aga lastest on kyll kahju!

Tuleb meeles pidada,et hotel antakse ainult rahvusvahelistele Tyrkish Airlines lendude puhul ,lendude vahe rohkem,kui 10 tundi.Kui aga lendame näiteks Tallinnast Istanbuli ja sealt järgmine hommik....näiteks...Antalya,siis kahjuks ei saa midagi,see seal on kohalik reis!

olukord Kyprosel on kyll kahtlane....seal pidavat alates 21 aprillist kilpkonnad,eriti veel tillukesed,pidid ilusaid tydrukuid säärest näksima....seega Krisla peaks kyll reisi katkestama.....

lihtsalt kysimus....kas siis lapakat ei tohigi äraantavasse pagasi panna...`tal ju ka akud taga?

MUZ hotell on tavaline 3 tärni hotell,ja suurem jagu turiste.....nii Eestist,kui ka endisest SSSR vennasriikidest....läänlasi peaaegu pole.

kysimus...kui soita tallinnast autoga sofia,bulgaaria,kas siis tuleb soita ka mägedes,kõrgetel nõlvadel,nii õelda madalamate käikudega....ja kui,siis kus täpsemalt....olen soitnud austrias,saksas,hispaanias,aga seal sellist asja nagu polnud....kardan kitsaid mägiseid teid.....arge naerma hakake ainult!

parim soovitus Laurale....ära söida islami maadesse...söida hoopis puutini maadesse,vöi valgevenesse....seal on vähe moslemeid ja pole millegi yle viriseda!
pöhiline viisakus reegel on ju...igal maal on omadtavad,traditsioonid ja neid tuleb austada...kui ei meeldi...istu kodus!

tyrgi vestlusraamatust pole suurt mõtet,sest kirjutatakse yhtmoodi,aga räägitakse natuke teistmoodi,ja elektripistikud on siin samad,mis eestis,euroopas...aga suvisel ajal jah....kovasti päikesekreemi ja päikesesirmid kaasa....suvel on päeval temperatuur ju 30..40 kraadi....

alanyas ujumissusse pole vaja kaasa võtta,need on vajalikud kemeris,vaja on aga musta leiba,vana tallinn ,ootamatu vihmasaju vastu voibolla ei ole ylearune kilekas taga taskus....ujuma te ei lähe,sest vesi on 19..20 kraadi ja tingimata ei tohi koju unustada head tuju !