Veneetsia lükkas turismimaksu kehtestamise jälle edasi
veigo
veigo
16. nov 2022 08:05

Turismimaksu kehtestamine Veneetsias on tänaseks juba päris pika habemega lugu. Esialgsete plaanide kohaselt pidi see kehtima hakkama 1. juulist 2020, aga siis lükati tähtaega pandeemia tõttu aasta võrra edasi. Juulis 2021 ei juhtunud siiski midagi, 2022. aasta aprillis seati järgmiseks tähtajaks 16. jaanuar 2023. Nüüd on selgunud, et kogu vajalik bürokraatia pole siiski veel paigas ja selle korrastamine nõuab vähemalt kuus kuud. Seega pole Veneetsias turismimaksu oodata enne 2023. aasta juuni keskpaika. Muuhulgas pole paika saadud näiteks seda, mis on see maksimaalne külastajate arv, mida ühes päevas Veneetsiasse lubatakse.

Veneetsia turismimaks hakkab kehtima päevaturistidele, s.t. kõigile, kes seal ei ööbi, ei ela, ei tööta või ei õpi. Maksu eesmärgiks on ühest küljest reguleerida liiga suuri turismivooge, teisalt korvata Veneetsia elanike kõrgemad kulud. Näiteks kanalitel prügi kogumine on paratamatult kallim, kui mööda asfalti. Maksu hakatakse koguma päevaturistidelt, kelle panus kohalikku majandusse on tihti minimaalne. Pandeemia eelselt külastas Veneetsiat 24 miljonit inimest, kellest 15 miljonit olid päevaturistid.

Turismimaksu suurus varieerub 3 ja 10 euro vahel. Tavapäevadel on maks 6 eurot, madala külastatavusega päevadel 3 eurot, nädalalõppudel 8 eurot ja filmifestivali, karnevali jmt toimumise ajal 10 eurot. Kruiisituristidelt küsitav 7 eurot on lisatud kruiisi maksumusse. Sisenemispilet kehtib ka laguuni teiste saarte, nagu Murano ja Burano, külastamiseks. Arvestada tuleb ka, et lisaks maksule tuleb Veneetsia külastamiseks tulevikus eelnevalt registreeruda.

Kokkuvõtteks

Niisiis järgmise aasta esimeses pooles Veneetsias turismimaksu ei tule. See on hea võimalus ära kasutada Wizz Airi otselendude soodsad hinnad Tallinnast Veneetsiasse, mis jäävad 30 – 40 euro vahele (edasi – tagasi).

Küll aga tasuks Veneetsiasse reisi planeerides vältida lihavõttenädalat, mis 2023. aastal on aprilli alguses. 2022. aasta kogemus näitas, et sel ajal külastas Veneetsiat iga päev 100 000 kuni 160 000 inimest, kõik hotellid olid täis ja kõikjal (vaatamisväärsused, söögikohad, vaporettod) looklesid pikad järjekorrad.

Ja ettevaatust jultunud merikajakatega!

Kuidas seda maksu reaalselt küsitakse? Teetõkked ja piletimüügiputkad? Või teed enne regamised ja maksed neti kaudu nagu näiteks USA-sse ESTA vms?

Linna saab ju erineva ühistranspordiga. Kas näiteks rongi- või bussijaamas kontroll?

Või kui Isegi oma (rendi)auto näiteks Tronchetto parkimismajasse kalli raha eest jätad, siis on edasi kesklinna liikuda võimalik ju jala ( üllatusena polegi nii megapikk maa, korduvalt tehtud), samuti nii traditsiooniliste veetaksode/laevadega kui ka " People mover / cable car" rongiga. Igal pool siis keegi vastas päevaturisti makseid võtmas?

0
0

Kuna enne on regada vaja, siis saad QR koodi, mida näitad sissepääsuväravas. Umbes nagu lennujaamades. Ju siis neid väravaid siis omajagu tuleb.

0
0
Kuidas veeta pikk nädalavahetus Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Kuidas veeta pikk nädalavahetus Gauja rahvuspargis
Just nii palju maksab toidumürgitus, luumurd ja rolleriga kukkumine eestlaste lemmiksihtkohtades
Seesam
Sisuturundus
Just nii palju maksab toidumürgitus, luumurd ja rolleriga kukkumine eestlaste lemmiksihtkohtades
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased