trip-krainetrip-ukraine-dark

Venemaa hoiatab: ärge reisige Eestisse!

Venemaa Välisministeerium avaldas 28.juunil reisihoiatuse Eesti suhtes: kuna Eesti on Venemaa suhtes avalikult vaenulik, siis soovitatakse Venemaa kodanikel Eestisse mitte reisida. Ühtlasi ei jäeta varjamata sellise soovituse tegelikku põhjust: Euroopa Liidu sanktsioonidega liitunud Eestist ei saa Venemaale enam vedada luksus- ega muud kaupa, mille väärtus ületab 750€.

Eestis pidavat karistused keelu rikkujatele olema kuni 3 aastat vanglakaristust ühe isiku puhul ja kuni 5 aastat grupiviisilise tegevuse puhul. Ja väidetavalt Eesti võimud ei varja, et väljaveo keelu eesmärgiks on niimoodi karistada "tavalisi Venemaa kodanikke".

Tax-free on samuti keelatud

Kuigi Venemaa toodab kõiki maailmas teadaolevaid luksuskaupu, välja arvatud kruvid, Gucci kotid ja Mercedesed, kipuvad venelased erinevat kvaliteetkraami millegipärast ikka Euroopast ostma. Ja ühtlasi taotlema seejuures käibemaksu tagastust ehk tax-freed. Nagu Venemaa turismiportaalid kirjeldavad, ei pruugi see siiski väga hästi lõppeda, sest sanktsioonide tõttu on hakatud EL riikides maksuvabastuse küsimisel venelastelt kaupu (iPhone-id jm) konfiskeerima. Parimal juhul antakse asjad tagasi, aga maksuvabastust ei saa. Nüüd kirjeldavadki mandunud Euroopast riideid ostnud venelased, kuidas nad lõikavad piiril probleemide vältimiseks kõik need Valentino ja muud sellised sildid ära. Soovitus on Euroopas tax-freed mitte taotleda.

Kokkuvõtte – sellises situatsioonis peaks kõik Venemaa kodanikud Eesti külastamist vältima, sest neid selgelt ahistatakse, kuna Eesti ei väljasta Venemaa ja Valgevene kodanikele enam Schengeni viisasid ja on üles kutsunud teisi EL riike sama tegema.

Pole probleemi. Kes neid ikka siia soovib?