Wizz Air kopeerib Ryanairi – suurem käsipagas tasuliseks

Odavlennufirma Wizz Air pagasipoliitikaga on ajalooliselt olnud lihtne ja selge – mida iganes "suur vend" Rayanair oma pagasiga otsustab, kopeerib Wizz Air kohusetundlikult järgi. Wizz Airi koopiamasin on endiselt töökorras ning 1. novembrist võtab Wizz üle Ryanairi poolt samal kuupäeval kehtima hakkava pagasipoliitika, mis tähendab, et alates 1. novembrist saab tasuta pardale kaasa võtta ühe väiksema koti mõõtudega 40x30x20cm, suurema pagasiühiku (väikese ratastel reisikohvri) saavad pardale võtta need, kel ostetud eelisjärjekorras pardaleminek ehk priority boarding. Lisaks juurutab Wizz Air uue äraantava pagasi kaalukategooria. Seni kehtinud 20 ja 30 kg kõrvale lisandub kuni 10kg kaaluv pagas.

Wizz Airi pagasipoliitika alates 1. novembrist 2018

Alates 1. novembrist saab Wizz Airiga lennates:

  • võtta tasuta pardale ühe ühiku tasuta pagasit maksimummõõtudega 40x30x20cm ja kaaluga kuni 10 kg (näiteks väiksem seljakott või sülearvuti kott).
  • ära anda kuni 6 ühikut tasulist pagasit. Internetis on võimalik osta kuni 3 ühikut pagasit, ülejäänud saab lisada (kallimalt) lennujaama check-in lauas.
  • pardale kaasa võtta ostud lennujaama duty free poest.

Lisaks saab pardale tasuta kaasa võtta:

  • üleriide või teki
  • mobiiltelefoni
  • lugemismaterjali
  • alla 2 aastastele lastele toidu ja kokkupandava lastekäru
  • vajadusel kargud.

WIZZ Priority
Ostes eelisjärjekorras pardalemineku (WIZZ Priority), saab lisaks eelpool mainitud väiksemale kotile pardale kaasa võtta ühe suurema käsipagasi mõõtudega kuni 55x40x23cm. Wizz Air garanteerib, et mõlemad ühikud käsipagasit saab pardale võtta – välja arvatud siis, kui see on operatsioonilistel põhjustel võimatu. Ehk antud garantii kehtib juhul, kui ta parasjagu kehtib.

Reisijad ilma WIZZ Priority-ta
Reisijad, kes pole eelisjärjekorras pardaleminekut (WIZZ Priority) ostnud, kuid kelle käsipagas ületab ettenähtud mõõtusid 40x30x20cm, peavad ülemõõdulise pagasi eest lennujaamas maksma lisatasu.

Kui palju WIZZ Priority maksab?

Wizz Priority maksab Wizz Airi lehel ostes sõltuvalt liinist 5-12 eurot. Tallinn – London (LTN) lendude puhul on see näiteks 7€ suuna kohta (varem 8€), Tallinn – Kiiev (IEV) lendudel 10€ (varem 8€). Priority boardingut saab nüüdsest valida ka ühe suuna kohta,varem rakendus see automaatselt mõlema suuna kohta.
Ostes WIZZ Priority lennujaamas, on hinnaks 25€ suuna kohta.

Kui broneering on tehtud enne 10. oktoobrit
Reisijatel, kes on broneerinud Wizz Airi pileti enne 10. oktoobrit, mis on reisimiseks peale 1. novembrit, saavad tasuta pardale võtta suurema käsipagasi kaaluga kuni 10 kg. Neil, kel on ostetud tasuline äraantav pagas, saavad tasuta WIZZ Priority.

Äraantava pagasi uued mõõdud

Nüüdsest on võimalik osta äraantav pagas kaaluga kuni 10 kg. Hind 7€ on sama, mis priority boarding Londonisse (7€ segmendi kohta), kuid odavam, kui priority boarding Kiievisse (10€).

Võrdlus Ryanairi ja easyJetiga
Wizz Airi ja Ryanairi käsipagasit puudutav poliitika on alates 1. novembrist üsna sarnane. Päris üks-ühele Wizz Airi peakontori koopiamasin Ryanairi siiski ei kopeeri. Pisierinevus on priority boardingu hinnad. Võrdluseks ka easyJeti pagasipoliitika. EasyJet võimaldab seni käsipagasina tasuta pardale võtta ühe suurema ja ühe väiksema koti.

Lennufirma Tasuta käsipagas Priority boarding
Wizz Air 40x30x20cm 7€ (LTN) /10€ (IEV)
Ryanair 40x20x30cm 6€ (broneerides), 8€ (hiljem lisades)
easyJet 1 väike ja 1 suurem käsipagas Sõltub pileti tüübist ja ostetud lisadest

Huvitavat
Wizz Airi lehel asju uurides sessioon aegus. Samadel kuupäevadel otsingut uuesti tehes ilmus ühel suunal välja 5€ soodsam hind, kui esialgses otsingus (24,99€ asemel 19,99€).

Samal teemal:
Ryanairi uus pagasipoliitika – suurem käsipagas tasuliseks
Ryanairi uus pagasipoliitika (täiendus)

ostsin pileti 2p. tagasi samale lennule TLL-London Luton  hind 19.99  pagas 8€ kui broneeringut tegema hakkasin sain lõpuks 2le ja üks pagas  hinna 58€ kustutasin tegin uuesti kõik kordus taas. Migit selgitust kuskilt ei ilmunud.

sul ka pagasi hind teine 7€