Wizz Air plaanib lende Euroopast USA-sse
veigo
veigo
20. veebr 2022 06:08

Ungari odavlennufirma Wizz Air on Euroopast väljapoole laienemisega tegelnud juba mõnda aega. Nende Abu Dhabi lennubaasist kuulutatakse välja aina uusi lende. Tundub, et nüüd on sihikule võetud lennud Euroopast USA-sse.

Ega plaanist väga palju teada pole, aga USA piloote ühendav ametiühing ALPA töötab aktiivselt selle nimel, et Wizz Air lennuõiguseid Euroopast USA-sse ei saaks. Põhjuseks tuuakse Wizz Airi ignorantne suhtumine töötajatesse, mis kokkuvõttes mõjub lendude ohutusele. Wizz Air kasutab sageli renditööjõudu, keda saab igal ajal vallandada.

Olukord sarnaneb üsna paljuski Norras toimunule, kus suure hurraaga alustatud siselende jätkus vaid 7 kuuks ja oma osa oli selles ka Wizzi ignorantsele suhtumisele järgnenud äärmiselt negatiivses meediakajastuses kuni peaministri sõnavõttudeni välja. Wizz Air pole populaarne ka Taanis, kus üks pensionifond müüs osaluse Wizz Airis just suhtumise tõttu töötajatesse.

Wizz Airil on sees tellimus 47 Airbus A321XLR lennukile, mis suudavad lennata ikka päris kaugele ehk Kesk-Euroopast isegi Kanadasse ja USA-sse. Esimesed seda tüüpi lennukid saab Wizz kätte 2023. aastal ja tundub, et sihitakse algatuseks just lende USA-sse.

Ega ükski vana kooli lennufirma sellele hästi ei vaata, sest tiheda liiklusega Euroopa-USA liinid on nii mõnelegi lennufirmale ülimalt olulised. Oma reeglitega tegutsev Wizz Air ei pruugi selles olukorras siiski võitjaks jääda.

Vaata ka: Wizz Air sulgeb 84 liini, sealhulgas Tallinnast Viini

Reisijana oleks Wizziga lennates kõik tore, kui oleks mingisugunegi kindlus lendude toimumise kohta. Wizz Airiga on see aga alati puhas loterii kuni siis 2 nädalat enne lendu saabub tõehetk. 

Lennukid ja meeskonnad muidu väga tip-top ja tasemel.

2
0

Jah, Wizzi lendude tühistamine on kurikuulus. Aga vahest nende loterii tasub ära. Lendasin viimati Kiievisse nende 1€ piletiga, mis koos prioritiga oli kokku 14€.

2
1
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased