Kuhu kolida?

Soov Eestist ära saada, keelena oskan keskmisel määral inglise keelt, vene keelt ei räägi üldse. Tahaks kuskile, kus soojem on. Mõttes Hispaania, Lõuna-Prantsusmaa või Itaalia. Või ehk oskate midagi täpsemalt soovitada, millist kanti uurida.

  1. Kus oleks kergem tööd saada, kui oskan ainult inglise keelt ja kavas õppima hakata kohalikku keelt, kuid sellega läheb kõvasti aega, ennem kui selgeks saab. Milliseid töökoht saada on, kuskohast ja kuidas kõige parem tööd leida? Kas on olemas ka lühiajalisi või juhutöid mida teha?
  2. Kus on palga ja üüri-söögi tase võrdne, et palgast normaalselt elada saab.
  3. Paberimajandus, nõudmised - mida, palju? (Isikukood, pank, mobiil, arstiabi) Nt üürikorterit ei saa ennem kui tööleping olemas. Tööd ei saa ennem kui...miskit olemas.
  4. Soovitusi?

tere, sinu postitust lugedes tundub mulle, et tahad, et sinu heaks keegi siin su oma kodutöö ära teeks: Milliseid töökoht saada on, kuskohast ja kuidas kõige parem tööd leida? Kas on olemas ka lühiajalisi või juhutöid mida teha? *Paberimajandus, nõudmised - mida, palju? (Isikukood, pank, mobiil, arstiabi) * selle eeltöö pead ikka ise ära tegema. Kuhu minna: terve EL ja Austraalia ja ameerikamaa.

Ma ise soovitan sul pigem keskenduda Eestile. Kodus, koduses keskonnas on alati lihtsam, toetav perekond ja sõbrad ümberingi. Kui sind su praegune töö ära ei toida piisavalt või lihtsalt sest siiber, õpu uus amet! Vaata ringi, mis erialal makstakse rohkem, kus nõudlus (sest see tekitab alati palgasurve!) ja kindlasti õpi vene keel ära. Meil väikses riigis, mida rohkem võõrkeeli tead, seda lihtsam sul tööturul läbi lüüa. Ma tean, et vene keel raske õppida, aga kui see selge, seda lihtsam sul teistega võrreldes konkureerida on. Ega seal mujal ka keegi sind oota, neid nõudepesijaid ja kalkunikitkujaid (sry, et nii väljendan, aga muud retoorilist võrdlust ei leidnud) neil omalgi lademas: omad + veel idaeurooplased. Guugelda Delfit nt, sela mitu artiklit, kus kinnitatakse, et mujal läbi lüüa ja hakkama saada on väga raske. Kergem kindlasti neil, kel haridust, keeleoskus, mingi hea amet vms. Edu!

1
0

Mitte kuskile ära koli. Lihtsalt mine !

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased