11.a poisiga esimest korda soojale maale

Tere, soov on minna 11.a. poisiga esimest korda kuskile soojale maale (tuleval talvel). Reisi kestus saab olla 1 nädal. Sihtkohas võiks olla ka kultuuriliselt huvitav ja midagi avastamisväärset. Temperatuur ei pea olema põletav aga päris jopega ka ei soovi ringi käia. Milliseid sihtkohti ja mille tõttu oma kogemuse põhjal soovitate?

18-25.01.2018 Riia-Malta edasi-tagasi lend 80 eurot. Hotell St Juliensi piirkonnas nädalaks ajaks 102-140 eurot. Bussipilet nädalaks maksis vähe, aga bussid liiguvad kaootiliselt, seega varuge aega ja võtke rahulikult. Kohad mida külastada tasub - https://www.tripadvisor.ie/Attractions-g190311-Activities-Malta.html Nädalaga jõuate saarele tiiru kenasti peale teha - Valletta ja Rabati vanalinnad, St Juliensi shoppingu piirkond, kalurikülad jne.
Hypogeum on iidne maa-alune mitmekorruseline koobas, kuhu tuleb kindlasti pilet ette osta, kohapeal pole lootustki. See on kuid ette välja müüdud http://heritagemalta.org/museums-sites/hal-saflieni-hypogeum/ Mega elamus oli!
12-19.01.2017 Riia-Tel Aviv edasi-tagasi lend 100 eurot. Hotell Tel Avivis selleks perioodiks 214 eurot. Jalutage rannateed mööda Jaffa vanalinna ja nautige õhustikku. Minge bussiga Jeruusalemma nutumüüri vaatama jm religioosseid kohti. Igal sammul näete, kuidas traditsiooniline ja kaasaegne kultuur põimuvad. Väljas söömine on suhteliselt kallis, heebrea tähestik arusaamatu, aga inimesed toredad ja abivalmid.

11 aastast ei huvita kultuuriliselt huvitav koht.
Egiptuses mõni ägeda veepargiga hotell on talle iga kell ägedam kui mõni pika ja huvitava ajalooga paik.
Näiteks Serenity fun city Makady Bays.

No Malta pole sel ajal kuigi soe, ehk 15-16 päeval ja ega vesigi soojem ei ole. Ja 11 aastasega shoping, vanalinn jne. See pole kindlasti see, mis vaja. Minge parem Tenerifele, külastage seal Siam Parki- see oleks alles elamus 11-aastasele! Siam Park on muide Trip Advisori järgi korduvalt maailma parimaks veepargiks hääletatud. Mõnus soe ilm, ujutav ookeanivesi, vägev loodus. Odav! Nädal Tenerife jaoks muidugi vähe, mis vähe.

Aitäh seniste mõtete eest. Kõik on vahvad :). Malta jahedus sellel ajal ei kutsu väga. Ma olen nii algaja reisi valimisel et isegi ei tea kust vaadata sihtkoha temperatuure talveajal.

Tere, tähesiga. Sihtkoha temperatuuride kohta saad teavet googeldades. Accuweather.com ja holiday-weather.com on minu poolt enim kasutatavad. Märksõnaks guuglisse näiteks weather in malta october ja anna minna. Saad uurida aasta või kuu keskmist, sammuti ennustust käesolevaks aastaks. Kogemuse põhjal öeldes, Vahemere-äärne 20'C mõjub pisut soojemalt kui Eesti 20'C - kinnitage või lükage ümber. :)

Mina soovitaksin ka Tenerifet. Meie käisime jaanuari kuus ja keskmine temperatuur päeval oli 24-27 kraadi. Tenerifel kindlasti valida Lõuna-Tenerife. Meie olime Costa Adejes- seal lähedal asub ka eestlaste enda turismipood- Kompass. Nemad andsid ka head nõu kuhu minna ja mida teha.
Nagu eelnevalt mainitud soovitaksin mina ka Siam Parki- pole veel ägedamas veepargis käinud.
Teisena kindlasti külastada näiteks Loro parki (loomaaed).
Kolmandaks soovitaksin El Teidet (vulkaan)- sõidate suure gondliga kõigepealt üles ja siis saab seal vulkaanilise pinna peal kõndida. Kõrgelt näeb ilusa ilma korral ka teisi saari.
Neljandaks teeb eestlane Kristo jahiga merel sõite, mille käigus on võimalik näha delfiine.
Meie olime nädal aega, rentisime ise auto ja sõitsime ringi. Tänu sellele nägime terve Tenerife ära.

Sa pole kirjutanud oma rahalistest võimalustest, aga kui kallid kaugreisid välja jätta, ongi talvel ainult kaks varianti, kus vähemalt 20 soojakraadi garanteeritud - Egiptus ja Kanaari saared. Paketireisid Egiptusesse alates nii ca 400, Kanaaridele alates 600 eurost. Soe on talvel kindla peale Tenerife ja Gran Canaria lõunarannikul. Sinna ei pea tegelikult ostma paketireisi, saab ümberistumisega lennupiletid osta ca 150 euro eest (vaata azair.com), öömaja booking.com või airbnb kaudu, tuleb odavam.

Teie soovitused on julgustavad:). Hakkasin kusjuures mõtlema, et Malta 15-16 kraadi ei pruugi ka liiga vähe olla kui tuled Eestist, kus on -15. Tenerife tundub ka ahvatlev. Timo, aitäh konkreetsete soovituste eest.
Rahaliselt võiks jääda mõistlikkuse piiridesse. Aega on nädal aega ja ega selleks perioodiks pole mõtet väga kaugele minna - see tähendaks, et pool reisi läheb edasi-tagasi liiklemisele.
Huvitav, mis koht Egiptuses tõestatult hea ja soovitatav võiks olla?

11 aastast ei huvita kultuuriliselt huvitav koht. -- sellele väitele ma tahaks küll väga vastu vaielda.
Lapsi huvitab see, mille nende vanemad suudavad nende jaoks huvitavaks teha. Loomulikult on siin piirid kuid reis, kus on natuke kultuuri, natuke seiklust ja matkamist, natuke ujumist ja natuke lihtsalt olemist ja ümbruse jälgimist on minu seniste kogemuste järgi igati nauditav nii lastele kui vanematele.
Mõtteviis, et ~ 10 aastase huvi piirdub vaid veepargi ja basseiniga on minu isikliku arvamuse kohaselt oma lapse selge alahindamine ja vanemate laiskus ning mugavus lapsega tegelemisel või õigemine tegelemise puudumisel.
Ja lõpuks ainultveepargi pärast pole mõtet tuhandeid kilomeetreid maha sõita, neid on palju lähemal ka. Aga see on vaid minu isiklik arvamus.

Kui rääkida veepargist siis Alar vist ei kujuta ette, mida kujutab endast Tenerifel asuv Siam Park. Sellist ei ole lähemal, ega eriti kaugemalgi. Ja Tenerifel on palju muudki teha ja vaadata, ka kultuuriliselt huvitavat. Peale kõige on ka äärmiselt mitmekesise looduse nägemine silmaringi avardav . Egiptuse puhul peab muidugi arvestama ka näiteks enam kui tõenäolise kõhutõvega, ka sellega, et ekskursioonid võtavad väga palju aega( suured vahemaad) ja võivad olla ka ohtlikud. Ise ei ole Egiptuses käinud, aga tean mitmeid inimesi, kes käinud nii Kanaaridel kui Egiptis, paraku Egiptusse nad peale Kanaaride külastamist pole tagasi kippunud. Sellest valikust igatahes siiralt soovitan, kas Tenerifet või Gran Canariat.

Kinnitan Alari arvamust. Lapsel, olgu ta kuitahes vana, on oma vanematega huvitav igal pool. Tema jaoks on KÕIK uus. Loodus ja troopika, linnad ja kultuur. 11a teab maailmast juba nii palju, et temaga võin minna absoluutselt ükskõik kuhu.

Sellega ei taha ma midagi öelda ei Kanaaride ega Egiptuse vastu, vaid korrata Alari mõtet - ärge alahinnake lapsi ega nende huvisid!

Alar, aitäh kommentaari eest. Olen sinuga päri :). Olen just avastamas kui asjalik mu 11.a on. Huvi maailma avastada on täitsa olemas. Tuleb lihtsalt ise piisavas koguses annustada ja mitte liiga keeruliseks ega kurnavaks asja ajada. 11.a. vastuvõtuvõime on lihtsalt väiksem ja tahab rohkem vaheldust aga on täitsa olemas.