28.märts - 6.aprill Budapestis?

Tere!

2 küsimust kas kohalikele või teadjatele. 

Kuidas võiks olla ilm pealkirjas märgitud vahemikul Budapestis? Kas tasub külastada? Puud seal peaksid selleks ajaks vist juba rohelised olema?

Teine küsimus on, et kas võtaksite reisi pigem seitsmeks või üheksaks päevaks. Kas 9 päeva tundub liiga pikk?

Võib ka anda soovitusi muude vaatamisväärsuste kohta Ungaris, kuhu saaks näiteks ühepäevase väljasõidu teha?

Ette aitäh :)

Väljasõiduks võiks sobida väike kunstnike linnake Szentendre ca 20km Budapestist. Turistikas, aga selline mõnusa vibega koht. Palju muuseume.

0
0

Aitäh!

Oskab keegi ehk küsimustele ka vastata? :)

Ette tänades!

M.

0
1

Oskan vastata vaid teisele küsimusele. Olin Budapestis 4 päeva ning 3 päevaga sai linnas kõik huvipakkuv ära nähtud. Sealjuures sai selle aja sees ka küllaltki pikki lõuna- ja õhtusööke tehtud ning spaas käidud. Neljandal päeval käisin sellises linnas nagu Szentendre. Erilisi muljeid see linn ei jätnud. Objektiivsuse mõttes ütlen ära, et reisi ajal hotellis aega ei veetnud ning graafik oli pigem tihe. Kuid igal juhul valiksin 7 päeva, arvan, et Budapesti näeb 4 päevaga ära ka rahuliku tempoga.

0
1

Ma soovitan hoopis jagada aja Budapesti ja Viini vahel. Flixblussiga saad kohale ja Viinist on Tallinna otselendusid omajagu.

0
1

Aitäh! Olen Budapestis korduvalt käinud ning ei välista ka mitut spaa- või parkides jalutamise päeva. Eelkõige uuringi seetõttu, et kas keegi oskab öelda, kas seal loodus märtsi lõpus juba roheline on? :)

0
2

Märtsi lõpp - aprilli algus on sealkandis kirsside õitsemise aeg: http://www.cityfinity.com/budapest-cherry-blossoms/. Eestis õitsevad need tavaliselt mai alguses ehk siis võib eeldada et ka muu loodus umbes nagu Eestis mai alguses. 

Muidugi sõltub ilmast, nt eelmisel aastal oli 1. aprillil Budapestis +24c, üle-eelmisel aga +9c: https://www.timeanddate.com/weather/hungary/budapest/historic

2
0

Tervist!

Meie käisime 5a tagasi ka samadel kuupäevadel. Siis oli rohi roheline, kirsid õitsesid aga puud lehtes veel ei olnud. Õhk oli 10-15kraadi. Sihuke mõnus ilm ringi jalutamiseks, päike ei lajata vastu pealage. Kevad ikka mõnusalt kohal juba. Kodu jõudsime siis võttis vastu +1kraadi ja lumesadu :-).

9 päeva jalutasime seal ringi, keskmiselt 25000 sammu päevas. Raseda naise ja 6a poisiga. Kõigile väga meeldis. Meie tegime nii, et 4ööd olime ühes korteris ühel pool linna ja siis kolisime ümber teise korterisse teiselpool kesklinna ja olime 4 ööd seal. Mõnus vaheldus liikumisteede mõttes. Lisaks linnas ringi käimisele (jõe saarel mõnus park kus 4kohalise rattaga mõnus ringi tiirutada) käisime linna lähedal olevas karstikoopas - Szemlõ-Hegy cave.  Samuti käisime bussiga ca 10km kaugusel Hárshegy Lasteraudteel. Seal palju mõnusaid matkaradu. Me käisime üle kolme künka nii, et jõudsime jala metroo lõpppeatusesse. 2 päeva matkasime seal looduses. Disny teemaline purskkaevu show meeldis ka, aga õhtul pimedas 2h istuda õues hakkas jahe, tuul nats tõmbas ka. Nii et meie kogemusest lähtudes oli 9 päeva väga mõnus aeg linnaga ja selle ümbrusega tutvust teha.  

Head reisi!

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased