32 päeva Tais

Hei tripikad!

Kas omate infot/kogemust mis läheb maksma Tai viisatrahv kui maal viibin viisavaba perioodist 2 päeva kauem? Kus/Kuna tuleks see tasuda?

Head, Nele

Hmmm...u 4 a tagasi, sama asi. Lennujaamas lennule minnes makasime, summa oli suht mõtetu, peast ei tea aga järelikult mitte märkimisväärne. Ehk on siin kedagi uuemate teadmistega :)

500 bahti päev ehk 1000 bahti trahv (teoorias saab mingi vängema trahvi ka, aga vähetõenäoline). Maksta saab piiril riigist lahkudes. Passi lüüakse tempel, et oli overstay. Suhtumisi on erinevaid - mõni ütleb, et odavam kui 1900 bahti eest viisat pikendada, ja probleeme pole. Teised hoiatavad, et märk jääb maha ja tulevikus ei tarvitse riiki sisse saada. Kui on kavas palju Tai külastamisi tulevikus, siis igaks juhuks targem vältida. Üliväike šanss on kahe päeva jooksul sattuda politseikontrolli (vahistamine + trahv ehk siis pistis politseinikule, et seda vältida).

Mul korra läks üks päev üle, tehti kurja nägu lennujaamas aga sõnagi ei öeldud ja trahvi seekord ei saanud, overstay templit ka ei pandud passi.

Ühte päeva kiputakse jah eirama, kaks päeva ja rohkem on suurem teema.

Mul oli üks päev üle ja lennujaamas löödi overstay tempel ja maksin 500 bahti, õnneks vahetati mul varsti pass. Pole mõtet riskida, immigratsiooni office eid kus saab viisat teha on igal pool ja parem juba viisat pikendada või käia vahepeal riigist väljas. Ametnikel on erinevad tujud ja mõni võib ka trahvi teha, tulevikus võib olla raskusi viisa taotlemisega. Aasias ollakse tahtliku rikkumise pärast eriti pahased. Pealegi sa pead juba lennukis täitma vormi 30 päevase turismiviisa saamiseks, kuhu paned kirja maale sisenemise ja maalt väljumise, seega on sul ju ette teada, et viibid kauem teadlikult, mitte kogemata. Olin Changmais aga süsteem on igalpool üks ja sama, siin on üks blogija teinud kõik puust ja punaseks http://www.thewayofslowtravel.com/2014/02/08/how-to-extend-your-thai-tourist-visa-in-chiang-mai/

Lisaks veel - paljud hotellid teevad lisatasu eest visa extendi ka Tais.

Minul läks ükskord kogemata 1 päev üle (näpukas reisi päevade kokkulugemisel enne reisi). Lennujaamas väljumisel uuriti mu passi tükk aega ja siis kutsus passikontroll suuremat pagunitega tüübi kohale. Se viis mind passikontrolli tavajärjekorrast eemale mingisse taharuumi. Rahvas järjekorras vahtis mind nagu narkomuula :D Mina ei saanud muidugi midagi aru, mis toimub. Küsisin siis, et kas midagi on valesti või? Vastuseks sain, et pole midagi. Rohkem mingit infot temalt ma ei saanudki. Pani siis tema ise seal ruumis väljumise templi sisse ja kirjutas midagi tai keeles käsitsi sinna juurde. Soovis head lendu ja pakaa. Alles koju jõudes lasin oma sealsel tuttaval selle teksti ära tõlkida inglise keelde, sest ikkagi kipitas et mis jama siis ikkagi oli seal ja kas järgmine kord ikka uuesti minna saan. Tuli välja, et kirjutatud oli sinna: "Allowed to stay in Royal Kingdom of Thailand for more 1 day". Järgmisel korral 5 kuud hiljem mingit probleemi riiki sisenemisega ei olnud.

Käisin Tais olles autoga Singapuris ära ja tagasi piiril olles lehvitati ja lasti niisama üle ning siis ühel heal päeval Bangkokis Helsingi lendu oodates selgus, et olen templite järgi küll riigist lahkunud, kuid pole tagasi tulnud ning seepärast ei ole võimalik mind lennuki peale lasta. Tunnise jahumise peale sain esmalt passi templi, et saabusin riiki autoga 4-lja päeva eest ning koheselt ka teise templi, mis lubas lennukiga riigist lahkuda. Loo moraal selles, et Tais tavatingimused küll ei kehti, kuid ka seal on tööl inimesed, kes soovivad probleemidele lahendust leida. Kõige lihtsam oleks olnud mind ilma selle näruse templita lennukile lasta, kuid väidetavalt polnud seda võimalik teha.