trip-krainetrip-ukraine-dark
Aastane viisa

Tere reisihuvilised,

Novembri teises pooles on plaan minna Aasiasse (Tai ning ümberkaudsed riigid. Kõige läänepoolsemaks jääks vist Myanmar ja kõige idapoolsemaks Vietnam ja kõige lõunapoolsemaks vist Malaysia). Igatahes on see esialgne plaan :) Reisipikkus minimaalselt 7 kuud. Novembri lõpp 2010 kuni juuni lõpp 2011. Maksimaalset aega pole, heh.

Kuna novembri lõpp on lähedal, siis oleks vaja varsti nüüd kohe lennupilet(id) ära osta. Nüüd aga tekitab dilemmat asi, milles palun teie abi.

Alguses mõtlesin osta üheotsapiletid Bangkok või Kuala Lumpurisse, mille hindadeks andis bookinghouse vastavalt 6500 EEKu ja 5200 EEKu algusega Riiast näiteks 19.novembril.

Kui ma oma üheotsapileti plaanist ühele sõbrale mainisin, kes on väga palju reisinud, siis ta soovitas võtta ikka kohe ka tagasituleku pilet ära, millel on muudetav tagasisõidukuupäev lisaraha eest. Põhjendusteks tõi ta, et mõned riigid soovivad näha ka viisa andmistel jne tagasisõidupiletit ning üleüldse on pärast, kui soovin tagasi Euroopaasse naasta, keerulisem saada soovitud hinnaklassis, soovitud kuupäevadel ja soovitud riigist tagasisõidupiletit. Et siis kui nüüd osta ka kohe muudetav tagasisõidupilet, siis see lisab reisile rohkem kindlust.

Vaatasin siis ka edasi-tagasi hindasid. Helsingi-Bangkok (19.nov 2010) ja Bangkok-Helsingi (18.juuni 2011) KLM lennufirmalt ja hinnaks on 11 300 EEKu + siis kui tagasituleku kuupäeva muuta on vaja ekstra maksta veel 100 EURi. See hind tundub olevat nagu mõistlik.

Mida ma aga ise tunnen, on see, et kas selline kindlast riigist tagasisõidupileti olemasolu nagu ei piira veidi mu mitte-kindlat reisitrajektoori? Piirkonnas on küll odavlennufirmad nagu Airasia, Tiger airways jne, millega saaks Bangkoki tagasi odavalt, aga siiski...

Teine asi on see, et juhul kui suvel tõesti tagasi tulla Bangkokist, siis seal ümbruses on ju mussoonihooaeg siis. Kas ma üldse tahan olla seal ümbruses alates maikuust, kui seal hakkab mussoonhooaeg?

Kuna ma pole ise selliseks pikaks perioodiks varem reisile läinud ja selliste "probleemidega" varem kokku puutunud, siis palun teie kiiret abi ning suunamist :)

Aitäh!

Ega need suvekuud siin Tais midagi hullu ei ole, rahvast vähem ja muidu ka mõnusam, ilm jah võib natukene vihmasem olla aga ei midagi tapvat. Pileti koha pealt jah Tai tahab ka saada tagasisõidupiletit, kui tahad viisat piiril saada, kuid seda ka mitte igakord, sõltub sellest, mis ametniku osta satud. Kui nii pikaks perioodiks plaanis siia kanti tulla, siis soovitan viisa Helsingis näiteks ära teha 6 kuuks, siis ei ole probleemi Tai viisaga, ülejäänutes riikides on asi tunduvalt lihtsam. Tai viisa saamine ongi kõige keerulisem.

Aitäh, adams, vastuse eest :)

OK, tundub, et siis Tai puhul peaks ikkagi tagasisõidupileti ostma. Selge.

Tai puhul peaks kindlasti Helsingist viisa tellima jah, olen nõus. Õnneks on aga see nüüd viimaste uudiste kohaselt jälle tasuta. Ja see 6 kuu viisa tundub olevat samuti mõistlik, siis ei pea muretsema kohal olles viisa pärast. Olen lugenud liiga palju jutte juba teiste viisaõudusunenägudest. Nagu ma aru saan, siis alloleva jutu põhjal saaks sellega 3 korda siseneda riiki:

"2- ja 3-kordse sisenemisega turismiviisad väljastatakse alates välja andmise kuupäevast kuni kuueks kuuks, Tais saab viibida pärast iga sisenemist kuni 60 päeva." http://www.estravel.ee/static/services/visa/conditions/viisatingimused.php?country=th

On kellelgi veel mingeid mõtteid/soovitusi/kommentaare? :)

Ei tea, kas näiteks ülal kirjeldatud KLMi Bangkoki edasi-tagasi pakkumisest soodsamaid variante ka on sinna piirkonda? Proovisin küll erinevate lennufirmade otsingumootoreid ja erinevaid linnasid/maid aga tundub, et see on parim taoline pakkumine. Näiteks Helsingi-Hongkong edasitagasi on 9900 EEKu aga noh sealt vaja ju ka edasi liigelda Vietnami poole ja mind isiklikult Hongkongi metropol väga ei köida.

Võta kolmekordse sisenemisega kui saad, siis saad riigis korraga olla 60 päeva ja kui vaja saad Tai migratsiooniametis ühe kuu pikendust, seega võimalik selle viisaga maksimaalselt 9 kuud siin olla. Seega saad Tai riiki siseneda kolm korda selle viisa alusel ja ka rohkem võimalusi naaberriikidesse reisimisel. Ja need viisaasjad ei ole tegelikult nii hullud kui algul tunduvad:)

Tai viisa jaoks mõttetu võtta tagasisõidu piletit nii hiljaks. Visa on arival puhul peab sul olema pilet riigist lahkumiseks antud viisa perioodi (14p) sees. Pigem teed viisad kuskil saatkonnas ette (60päeva) ning edasisõidu piletit nõudes saad natukene kohapeal planeerides endale airasiaga või mõne muu firmaga vajaliku otsa osta (2009 suvel 2x sisenemisega viisat küsides puudus mul Taist lahkumise pilet, kuid kirjutasin inglisekeelse seletuskirja miks 2x viisat vaja ning Helsinki saatkond selle mulle ka probleemideta väljastas). Vaevalt, et Tais elavatel inimestel kes 1x 2kuu jooksul visa jooksu teevad omavad Kuala Lumpuris või mujal naaberriigis viisat taodeldes Taist lahkumise piletit.

Kuala Lumpurist saab 5-6kiloga(või odavamalt varakult ostes) suht alati tagasi koju (Airasiaga läbi Londoni+easyjet).

Aitäh vastuste eest :)

Mcneelson tõi nüüd sisse huvitava teistlaadse info. Vaatasin siis easyjet+airasia üheotsa pileteid Novembri lõpus ja skeem Tallinn-London-Kuala Lumpur on 5100 EEKu. See on mu meelest hea hind kui arvestada, et Tallinnast on minek ka. Ka kahe lennu vaheline aeg 2h on ideaalne.

Sellega läks nüüd kaalukauss jälle üheotsa pileti poole. Lihtsalt selguse mõttes:

*Osta ühe otse pilet Kuala Lumpurisse

*Teha 2x sisenemisega Tai viisa Helsinki saatkonnas ennem. Kuigi nad nõuavad edasi-tagasi piletit, siis kirjutada kaasa kirja, miks 2x sisenemisega viisat vaja on ja lootma jääda sellele, et nad need viisad tõepoolest väljastavad. Kas tõesti siis selline jutt näiteks läheb läbi, et "soovin 2x viisat, kuna plaanin Taisse siseneda läbi Malaysia ning tagasi sõites Euroopasse u 7 kuu pärast soovin samuti läbi Tai minna Malaysiasse"? Kas sel juhul peab Malaysiast Taisse lennukiga sisenema? On keegi veel muidu niimoodi teinud?

Lihtsalt on veider lugeda reegleid Tai viisa saamiseks Helsinkist, et on vaja edasi-tagasi KINNITATUD piletid http://www.estravel.ee/static/services/visa/conditions/viisatingimused.php?country=th

Ja järgmiselt leheküljelt lugeda järgmist infot, mis vist vastab mu küsimusele "kas Taisse peab sisenema lennukiga?": http://www2.thaiembassy.fi/index.php/en/visaservices/tourist-visas

Required documents: "5. A copy of airline ticket or e-ticket.(air ticket paid in full). If you wish to obtain 2 or 3 entries, please note that you must show all full paid flight tickets entering Thailand for every entry. If you have only one flight ticket entering Thailand for one time, we will issue only one/single entry visa for you. "

Saatkond teeb küll reegleid aga samas kui ära seletada kuidagi, siis saab reeglitest mööda? :D

"Pigem teed viisad kuskil saatkonnas ette (60päeva) ning edasisõidu piletit nõudes saad natukene kohapeal planeerides endale airasiaga või mõne muu firmaga vajaliku otsa osta." - et Tais olles osta edasisõidupilet? Ma saan aru, et kui Taisse siseneda Helsinkist saadud viisaga, siis nad mingit edasimineku piletit ei nõua...

Vabandust, et pikalt kirjutasin, lihtsalt mul tekitab veidikene segadust see. Pikk tööpäev on samuti selja taga :)

Võimalus on ka teha aastane viisa Inlgismaal Hull's. Ise tegin mai kuus ja väga mugav ning lihtne oli. Link siin: http://www.thaiconsul-uk.com/downloads-and-visas.aspx Saatsin passi koos välja prinditud täidetud dokumentide ja rahaga Inglismaale ja 3 nädala pärast oli pass Eestis tagasi. Vaja on ainult Inglismaa aadressi, kuhu saatkond saaks passi saata, kuna nad otse Eestisse ei saada. Ei olnud vaja mingeid pileteid ega muid dokumente.

Aitäh, adams, selle huvitava mõtte eest! Aastane viisa lahendaks igasugused viisaprobleemid.

Vaatasin seal kodukal ringi ja sain aru, et aastase viisa saaks "Non-Immigrant "O" Visat" taodeldes + siis tavaline visa application pack, mille kogutasu on one entry puhul 45 £ ja multiple entry puhul 100 £ + postikulu. Olen kindel, et siseneksin Taisse rohkem kui üks kord, nii et multiple entry on vajalik. Sama summa eest saaks aga mitu Airasia lennupiletit kõrvalasuvatesse riikidess, hmmm, peab asja kaaluma...

Sain aru ka, et seda viisat saab taodelda kolmel juhul: "To visit family/friends living in Thailand, to work as a volunteer for a recognised charity or to visit as UK Pensioner."

Inglismaa aadressi vast leiaksin mingi tutvuse kaudu. Suuremaks probleemiks saab olema aga eelmise lõigu jutt. Kõige lihtsam vist on "visit family/friends" variant, mille puhul taotlus küsib Taimaal elava inimese aadressi. Aga mul küll keegi tutvusringkonnas Taimaal ei ela :)

Adams, mis variandiga Sina siis selle viisa said?

Mina panin "visit family/friends" ja mingit probleemi ei olnud, see ei olegi oluline, kas Tais tegelikult keegi on või mitte, saatkonnas seda keegi ei uuri.

Veider.

Adams, see link, mis andsid: http://www.thaiconsul-uk.com/downloads-and-visas.aspx

Seal on 2 faili, mis tuleb avada Wordiga:

Ab STANDARD VISA APPLICATION PACK -see on tavaline viisa taotlus Ad ADDITIONAL PACK FOR NON-IMMIGRANT "O" VISA -see on see, kuhu peab kirjutama Tai aadressi ja ülemise viisa taotlusega kaasa panema.

Ära peab tegema ühe aasta viisa puhul mõlemad taotlused, sest esimene fail ütleb järgmist:

"Please use our Standard Visa Application Pack and include with it one of the following:

a) "Letter confirming staying with family/friend living in Thailand (see page 2/4)"

ning seal family/friend confirmation lehel ongi read, et: "I, inimese nimi, hereby request the Royal Thai Consulate at Hull to issue a Non-Immigrant Category “O” Single / Multiple Entry Visa to me so that I can stay with family/friends in Thailand who live at the following address:...."
ja siis siia peab panema Tai aadressi :)

Sa tegid sama viisa maikuus? Kuidas Sul sellist asja ei olnud? :D Sul koopiat ei jäänud endale oma viisataotlusest?

Hmmm, kui ma nüüd tähelepanelikult vaatan, siis antud viisa kodulehel on dokumendi taga kirjas kuupäev 03/06/2010, mis äkki tähendab, et alates sellest kuupäevast alles rakendus selline eeskiri, et peab Tai aadressi lisama. Oeh. Üks võimalus oleks ehk mingi motelli aadress sinna panna aga kui nad aadressi järgi kontrollivad, siis on suht jama selle viisa saamisega.

Aga jah, äkki palun, adams, vaatad korra neid kahte faili, et kas tuleb midagi tuttavat ette?

Aitäh, ja vabandust, et tüütan nii palju selles viisa küsimuses.

Vaatasin üle ja ongi muudetud neid tingimusi, siis kui mina tegin, siis veel aadressi nõudmist ei olnud, paha lugu :( Aga kui ööbid kusagil, siis selle aadressi võid ikka panna, ega nad ei kontrolli, tahavad lihtsalt formaalsuse mõttes, ma usun. Kui soovid konkreetsemalt suhelda, võime maili teel seda teha: tarmo@phukest.com

Kas Hullist on võimalik saada aastane viisa, kui ennem ei ole Tais viibinud? Vahepealse ajaga on midagi muutunud või käib sama lihtsalt paberid sinna ja 100% viisaga tagasi, kui lahtrid täidetud?

Kurat, hakkasin siis uurima seda Non-Immigrant Category “O” aastast mitme sisenemisega viisat ja enam seal viisavormis ei eksisteeri visiting friends.

Nüüd ainult: 2) Visiting family working/living in Thailand Evidence required: a) Birth/Marriage Certificate to show relationship b) Letter from relative confirming they are in Thailand together with a copy of page in their passport showing valid entry visa or a copy of their valid work permit..

Seega enam vist niivõrd kergelt aastast viisat ei saa, kui ma õigesti aru saan. Üks küsimus veel lõppu, kui võtta helsingist 3 sisenemisega viisa 2+2+2, kas ja kus ma saan igale sisenemisele otsa 1 kuu lisaks ehk viibida riigis kokku 3+3+3? (Arvatavasti viibin Chiang Mais.)

See söltub sellest, mis sulle pannakse viisa kehtivuse ajaks. Kui on 3 kuud nagu üldjuhul, siis sa rohkem ka ei saa, mulle tehti viimane kord 6 kuud, nüüd saan Jaanuaris uuesti sama viisaga minna, ning siis saan küll jääda 3 kuud. Tegin 2 sisenemisega.

Eelpool mainis kasutaja "adams", et 3-sisenemisega võimalik viibida 9kuud kokku ehk peale igat sisenemist võtan veel migratsiooniametist lisa 1kuu.

Kas ma pean Helsingisse siis saatma lisakirja, et palun viisa kehtivuse ajaks panna 9kuud, et kõik lisakuud mahuksid ka aja sisse?

Kui sul õnnestub saada 6 kuuline viisa Helsingist kolme sisenemisega, siis ei ole mingit probleemi, Tai Immigratsiooniametist saab neid ühe kuulisi pikendusi taodelda. Mingit lisakirja saatkonda saatma ei pea. Kahjuks ei ole ma enam kindel, kas sellist poole aastast turistiviisat on võimalik saada, kuna nüüd tahetakse kõiki kinnitatud lennupileteid, et iga kahe kuu tagant Tai riigist väljud ning lisaks on vajalik esitada ka ööbimise broneering. Iga hetkega lähevad Tai viisa tingimused kahjuks aina karmimaks. Variant on võtta 2 kuuline viisa Helsingist ja siis siin olles käia Kuala Lumpuris uusi kahe kuulisi viisasid taotlemas.

adams: Variant on võtta 2 kuuline viisa Helsingist ja siis siin olles käia Kuala Lumpuris uusi kahe kuulisi viisasid taotlemas.

  1. Kaua see kohapeal taotlemine umbes aega võtab Kuala Lumpuris ja kas seda lubatakse teha järjepidevalt?
  2. Kas põhimõtteliselt on võimalik igas Tai saatkonnas (Kambodžas, Laos)taodelda uut 2 kuulist viisat ja kas selle saamise kindlus on riigiti erinev?