Aastavahetud 2013/2014 Dubais

Tere reisihimulised!

Kes on minemas aastat 2014 vastu v6tma Dubaisse? Mis plaanid selleks 6htuks? Uurin hetkel netiavarustes v6imalusi aga info ylekyllus hakkas mind l2mmatama. Ise j6uame Dubaisse 30ndal detsembril ja peatume Auris Metro hotellis. Oodatud on ka kogemused eelmistest aastavahetustest.

Minnakse vist ilustulestikku vaatama Burj Khalifa juurde
http://www.burjkhalifa.ae/en/

Dubais on ainult üks koht, kus lastakse taevasse ilutulestik.
Burj Khalifa kõigilt korrustelt. Kestab alla 10 minuti kokku - on väga kena ja vaikne...
Kindlasti soovitatakse Teil minna seda sinna kohale vaatama. Soovitus siit - ärge minge väga lähedale, kõige parem efekt on kuskilt eemalt, kust paistab teve maja kenasti kätte. ( kasvõi sealt metrojaamast - vastaspoolel on suur parkla - sealt majale hea vaade) Arvestage ka sellega, et kui olete seal maja juures, kuskil kaubanduskeskuse lähedal, siis lähete sinna kesklinnast u 45 min maksimum - tagasi aga paar -kolm tundi, sest kõik on seal ...hullud massid ja ummikud! Kena aasta lõppu!
ps. Kui soovite minna ka sinna torni, siis ostke piletid enne reisi internetist ära. Aastavahetusel (nädal sinna-tänna) on seal odavpiletitele meeletu põud ;)

Me hetkel siin ja pisuke peavalu endalgi otsustamisega, kus aastavahetust veeta. Väidetavalt pidi seal Burj Khalifa juures tõesti kena olema, kuid sealt peale keskööd taksot saada pidi olema pea võimatu. Mõned väidavad, et 4...5 h ootamist poleks mingi üllatus. Kuna meil ka 8-aastane kaasas, siis vist kaldume otsustama uus aasta vastu võtta enda hotellis, mis asub Deira poolel Creeki ääres.

Jalutage kuskile sinna, kust Burj khalifa juba paistab. see maja on kõrge ja paistab ikka väga kaugele ära. Meie käisime seal uusaaasta ööl rendiautoga, aga nüüd olen kindel, et nii lähedale, kui meiel läksime - ei tasu kindlalt minna. peale saluuti oleks vups autosse istunud ja keklinna tagasi saanud veel ilma ummikuta, aga sealt autoni läks juba oma tunnike, sest see tunnel, mis viib metroojaamast kaubanduskeskusse - pandi hoopis südaööl kinni, sest inimeste raskuse all ei tea mis oleks võinud juhtuda, metroosse lasti inimesi mõnekaupa. Meil oli 9a laps kaasas ja tema magas autos selle ummikuaja mõnusasti ära. ( Shampus ostke kindlasti sealt lennujaamast ära, enne kui hotelli poole sammud seate - sest mujalt seda eriti osta pole)

Ilusat reisi telile! Ja head uue aasta vahetust!

nonii... loen http://forte.delfi.ee/news/varia/head-uut-aastat-vaata-enneolematut-ilutulestikku-dubai-taevas.d?id=67533996
loodan, et teil õnnestus ka sellest osavõtta ja varsti loeme siit Teie muleid! Head uut aastat!!! :)

Olime kah aastavahetusel Dubais. 31. detsemril 2013 kell 18.00 käisime Burj Kalifa vaateplatvormil. Alla tulles mõtlesime , et jääme kah ilutulestikku Dubai Mall-i kõrvale vaatama. Kella seitsme ajal õhtul kogunes juba rahvas kaubanduskeskusest pideva vooluna eskalaatoritega suunal FIREWORKS. Kell 22.00 otsustasime, et kesklinnast tuleb ikka ära sõita. Kartsime, et ei saa taksot enne hommikut. Kes jäid kesklinna, kirjutage kuidas hotelli saite. Ise vaatasime Deirast hotelli katuselt ilutulestikku. Kõik oli ilusti näha aga kohapeal oli kindlasti vaatemäng võimas.

naabrimeAUes - 1012/13 sai sinna siseõue, vaatama ainult kutsetaga ja seal lähedal kaubanduskeskuse ees, kõrval ja taga nägime seda - mis lasti kõrgele-kõrgele. Oleks me olnud kuskil kaugemal - oleks vaatepilt võimasam olnud :)

Sellel aastal oli kella 17.00 ajal turvamehed Dubai Mall-i uste ees ja kedagi eriti sisse ei lastud. Meil olid kella 18.00-ks torni mineku piletid ja nii me sisse saimegi. Aga rahvast oli küll meeletult. Kui 22.00 sealt lahkusime oli umbes 3-e kilomeetri kauguseni kõik teeääred autosid täis pargitud. Ilmselt oligi kõige parem vaadata paari kilomeetri kauguselt.