Aegeani lennud Ateenasse algasid

Täna öösel tegi Aegan esimese lennu Tallinnasse, nii et loodetavasti see suvi toimib liin kuni sügiseni. Erinevalt paljudest Wizzi liinidest, mille algust lükatakse pidevalt edasi, Eelmine aasta lükati ka Aegeani lende pidevalt edasi, kuni jäigi suvi vahele. Mina sain oma Mytripist soetatud piletid läbi Aegeani klienditoe selle aasta lennule vahetada.

Ka minek järgmine nädal, egas see nii valutult kohe ikka ei alanud :) Nimelt esialgsed piletid oli soetatud 27.05 väljuvale lennule mis 2 nädalat tagasi lihtsalt ära tühistati, seega ei jäänud muud üle kui kogu reis nädal varasemaks tuua. Tühistamise põhjuseks oli vähene soovijate hulk selleks päevaks, edasi lend Athenast tõsteti ka juba kuu varem kokku teise väljumisega. Seega kui lendajaid vähe, siis võib neid tühistamisi veel ette tulla.

Mul piletid juuni keskele, loodan parimat. Ei  tahaks küll, et ära jääb. Ehk turistide riiki lubamine nii kiiresti halba mõju ei avalda, et midagi jälle kinni pannakse.

Kas keegi viimastel päevadel on lendanud Aegeaniga ja teab kuidas läbipõdunu saab minna (haigusest möödas rohkem kui 2 kuud ja vähem kui 9, sellega on ok)? 

Kas piisab ainult väljaprinditud positiivse PCR sertifikaadist (testi.mi äppist)  või peab arsti tõend ka olema?

Tinky Winky: Kontrolli Kreekasse sisemisõiguste  kohta teostavad teostavad Tallinna lennujaamas check-in töötajad, Ateena lennujaamas soovitakse ainult näha, et oled saanud meiliga peale enda registreerimist PLF QR koodi. Senini keegi rohkem, midagi küsinud pole. Kreekasse sisenemise tingimustes on kirjas, et seda läbipõdemist tõendatakse positiivse PCR testi esitamisega. Kahju ei tee, kui vajalikud dokumendid on välja trükitud. Kui läbipõdenul oleks vaja ka negatiivset pcr testi, siis ei määraks läbipõdemise fakt enam midagi.

Tinky Winky, kohalikud eestlased teadsid rääkida, et küsitakse siiski ka negatiivset PCR testi. Läbipõdemise tõendist ainuüksi ei piisa kui küsima hakkavad. Kirjas oli kusagil, et piisab, aga Kreekas ei peagi kõik loogiline olema :)

Sain sellise vastuse oma samale küsimusele:

Itaaliasse saab hetkel ainult negatiivse testiga, läbipõdemise tunnistust ega vaktsineerimispassi hetkel ei aktsepteerita!

Sugram, "Kreekasse sisenemise tingimustes on kirjas, et seda läbipõdemist tõendatakse positiivse PCR testi esitamisega." 

Jah, on kirjas, aga üks ütleb, et lisaks sellele on vaja arstilt tõendit läbipõdamisest, teine ütleb et peaks piisama ainult positiivse PCR testist... Mõtlsin, äkki keegi juba käis ise ja teab täpselt, Aegean kirjadele ei vasta.

Leevi Narusberg , äkki see oli enne 14.05? 14.05 kuupäevast on uued reeglid

Katjake, me räägime Kreekast, mitte Itaaliast

Tinky Winky: Nagu ma ka kirjutasin, otsustavad Kreeka lennu peale pääsemise Tallinna lennujaama check in töötajad. Võib ju näiteks sinna helistada, läbi minna. Muus osa tasub veel minu postitus tähelepanelikult läbi lugeda. Kui ametlikud tingimused täidetud, ei tasu lähtuda "külajuttudest". Mina olengi see, kes on reaalselt Kreekasse reisinud. See covidi tõendite teema paistab teoorias keerulisem, kui see praktikas tegelikult on.

Sugram

Aitäh, ma siis tõesti igaks juhuks küsin check in töötajate käest kui neil on järgmine väljalend. Just helistasin lennujaama, ütlesid, et peaks sobima ainult positiivne PCR, aga parem tulge ja küsige Aegeanist otse.

Facebookis on grupp nimega Eestlased Kreekas. Seal on sel teemal juttu ja mitmed hiljuti (st peale 14.05) Kreekasse reisinud või seda plaaninud inimesed kinnitavad, et PCR test on vajalik. On inimesed, kes on ise sel põhjusel lennust maha jäetud Tallinnas. Kreeka on Kreeka, ametlik info ei ole alati täpne. Suhtuge sellesse kui kolmanda maailma riiki, kus loogikaga pole midagi peale hakata :))

20.05 lennul igatahes piisas Tallinnast lennuks Läbi põdenutel Digiloo paberist kus näha millal olnud test positiivne, sellest loeti et oleks möödunud 2 kuud kuid mitte kauem kui 9 kuud. Küll jah Athenas suunati läbipõetud millegipärast kohe kõik kiirtestile.

Tunnen huvi kuidas on kogemus viimastel nädalatel neil, kes vaktsineerimise lõpetanud. Kas digiloost saadav sertifikaat on olnud sobilik Kreekasse sisenemiseks? Ja kas kellegil kogemus viimaste Aegeani lendudega, kas tõendeid kontrollitakse Ateenasse maandumisel või saab transiitalale vabalt ja kontroll peale jätkulendu saartel? Endal juunis minek ja lendude vahe vaid tund, mõtlen kas see võib nüüd probleemiks olla.

Nii nagu kirjutasin, et 20.05 lennul kontrolliti tõendeid nii Tallinna lennujaamas kui ka Athenas, kui enne transiidi puhul said kohe minna järgmisesse väravasse, siis nüüd suunati kõik väljuvale alale ja pidi uuesti läbima turvakontrolli, enne seda kontrolliti kõike samasid pabereid. Seega tasub varuda natuke kauem aega ümberistumiseks, ainult pagas reisis otse ilma väljavõtuta edasi

29.05 kontrollis lennujaamas üks politseinik, kas on olemas PLF väljatrükk(või telefonis), sisusse süvenemata. Need kellel oli olemas jätkulennu pardakaart, said otse jätkulennule. Meil oli ununenud check in tegemata(eraldi pilet). Läksime välja ja Sky Expressi check innis midagi eraldi juurde ei küsitud.(võib olla vaatasid süsteemist, et PLF olemas - samas PLF ise ei garanteerid, et mul muud tõendid ka reaalselt olemas). Kohapeal välitingimustes kannab maske 3% inimestest. Kui sedagi. Ka tagasi tulles Kreeka siselennul täiendavaid covidi tõendeid ei küsitud(kodulehel oli ka kirjas) - meil oli valmis enda ise testimise deklaratsioon. Aga nagu me teame nõuete kohta, siis kui nõue on, neid peab täitma, demokraatlikus riigis ei tähenda nõue seda, et keegi kogu aeg neid kontrolliks.

Kui Ateenast tulla läbi Frankfurdi tagasi Lufthansaga, kas siis 

vaja PCR-test teha?

Saksamaa transiidiks on vaja kas negatiivse tulemusega test (võib olla ka 48 tunni jooksul tehud antigeen), 14 päeva varem lõpetatud vaktsineerimine või kinnitus põdemise kohta.

https://www.lufthansa.com/xx/en/flight-information.html

Aegean hakkab tembutama, muutis ära septembri tagasilennu 3 päeva hilisemaks. Kui keelduda, siis hakkab vist 1 jama raha tagsisaamisega?? Kuidas on kogemused?

Kogemused on läbi kaarditehinguvaidlustese positiivsed, enne ei toimunud midagi.

To katzz: minul oli samale lennule broneering ja otsustasin pakutud tagasilennuga leppida, kuna vaadates võimalikke alternatiive, oli kõik halvem, kui puhkuse pikendamine 2 päeva võrra. Tegelikult on tekkinud põhjendatud kahtlus, et Aegeani asemel lendab hoopis Air Baltic - lennuajad on 1/1 samad.

Kas keegi oskab öelda, kui olen covidi läbipõdenud hiljuti ja teinud ühe doosi vaktsiini(Pfizer), Eesti poolt nagu ok, kuid kas Kreeka aktsepteerib seda? Osad riigid nõuavad riiki sisenemisel mõlemat doosi, isegi kui on läbipõetud.

Ei leidnud sellekohast infot, aga kardan halvimat, jama oleks kui muudavad tingimusi paar päeva enne reisi.