Aeguv pass ja lennupiletid

Plaanis lähitundidel osta AirBaltic'u lennupiletid (seoses täna lõppeva soodukaga). Avastasin, et üks passidest on kohe aegumas. Aga samas AirBaltic justkui praegu ei küsigi lisaks reisijate nimedele muid andmeid nagu passi number jmt. Kaks üllatust korraga, et aeguv pass ja et AB küsib nii vähe andmeid. :)
Pole varasemat AB kasutamise kogemust.
Seega võib piletid ära osta, eksole? Ja uue passiga hiljem tegelda.

Dokumendi andmeid on vaja alles check ini tegemisel. Euroopa lendudel vähemalt.

Tänan, ilmselt oli väsitav päev ja juhe koos. Tehing tehtud. :)

Olen ka pileteid broneerinud n-ö vana passiga ja reisile juba läinud uue reisidokumendiga, midagi juhtunud ei ole.

Passi-reisidokumendi andmeid küsitakse sihtkohtade puhul, kuhu sisenemiseks on nõutav viisa. Ehk näiteks Londonisse lendamisel (kontrollitakse kõigil, sõltumata, et Eesti passiga on viisavaba) või Moskvasse.
Vähemalt BT puhul on reisija kohustus ja vastutus on tagada riiki sisenemiseks kehtiv reisidokument ning dokumendi kontroll toimub pardale minekul.

triinuli- et siis Londonisse on vaja viisat?:)

Marks66'le vastuseks -
Suurbritannia kuulub riikide hulka, kuhu sisenemise õiguse kontrollimiseks on teatud broneeringusüsteemi lisavidin loodud. Eesti välisministeeriumi leht annab selle kohta isegi ka info, millistesse riikidesse see kehtib ja UK puhul on see ilusasti mainitud: Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel Travel Information Manual´i (TIM), kus reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.

Kuna ei saa eeldada - Eestist = viisavabalt ehk mitte kõik Eestis väljastatud reisidokumendid ei anna õigust viisavabalt riiki siseneda, tegin märkuse Londoni kohta. Väga vabandan, et ma ei eelda, et kõigil trip.ee külastajatel/lugejatel/kasutajatel on ainult Eesti kodakondsus ja pass.

triinuli, muidugi, kui eeldada, et mõnel trip.ee külastajal/kasutajal on näiteks vene kodakondsus ja pass, aga sel juhul on Moskva viisavaba ju:)Panin siia lause lõppu positiivse emotikoni, sest ei taha siin närida. Lihtsalt Teie originaaltekstist võis keegi väheminformeeritum välja lugeda, et Londonisse on vaja viisat. Muidu Teie jutt ju õige.
Aga mis puutub TIM-i, siis on ka sellega aeg-ajalt parajat segadust olnud, st kui lennufirma töötaja näeb, et vaja viisat ja ei taha lennule lasta, kuid tegelikult on sihtkoha riik viisanõudest hiljuti loobunud või saab piirilt, või siis on mingi muu "tingimus" (tshartergrupi reisija, jne.). Ise omal nahal kogenud.