Air Balticu piletite tühistamine

Aasta tagasi sai nendelt ostetud koolivaheajaks Londoni piletid. Nüüd UK-st tagasitulek ja lastega kohene kooliellu naasmine keeruline. Ametliku kodulehe info järgi nad enam peale kliendi poolset piletite tühistamist raha ei tagasta. Või on kellegil muid kogemusi?

Loomulikult ei tagasta, reisija valik. Aga võimalus on ju jäetud hilisemaks, vast detsembris?

Miks nad peaksid sulle raha tagastama kui lennud toimuvad?

Küsimus: broneeritud lend Riiast Prantsusmaale väljumisega 12.10.2020. 

Tänasel päeval on Läti valitsus on keelanud reisijateveo Prantsusmaale ajavahemikul 5.-12.10.2020, aga minu bookingul ilutseb jätkuvalt märge "confirmed". Vestlus klienditeenindusega ei andnud mingit erilist tulemust, pakuti kohe välja variant, et võin ise tühistada kui minna ei soovi, aga nemad tagastavad sel juhul ainult lennujaamamaksud... Kas see ongi nende uus taktika, hoida broneeringuid viimase minutini aktiivsena, lootuses, et inimesed ehk ise tühistavad reisi? Või kellel on lähima paari nädala jooksul olnud kogemust, mitu päeva enne väljalendu on reis nende poolt tühistatud?

See lennukeeld peaks kehtima siiski kuni 11.10. Uus nimekiri kinnitatakse reedel ja hakkab kehtima laupäeval. See lendude osa siis tõenäoliselt esmaspäevast, aga AirBaltic tühistab esmaspäevased lennud kas reede õhtul või laupäeval.

Seega oota rahulikult kuni tuleb teade tühistamise kohta.

Minul on kogemus AirBalticu lennutühistamisega, augusti kuust. Puhkasime perega Rhodosel ja tagasi lend pidi toimuma laupäeval otselennuna Riiga. Päev enne ehk reedeks oli Kreeka näitaja ületanud lennu kriitilise piiri ( 25 ) Reedel saime  meili, et registreerige ennast nüüd lennule, aga kui tahtsime regada, siis süsteem ei lasknud. Samas kuskil lennu tühistamise infot ei olnud. Lugesin airBalticu kodukalt, et kui reedel otsustatakse lennud tühistada, siis kehtima hakkab see esmaspäevast. Seega eriti ei muretsenud, kuid samas proovisime tulutult Kreekas airBalticu kliendituge kätte saada, et uurida miks me homsele lennule ennast regada ei saa. Lõpuks said meie sõbrad Eestis ühendust klienditoega ja selgus, et meie lend oli ikkagi tühistatud! Võiks ütelda, et tegelikult oli lennuni aega jäänud vb 48h, aga meiega polnud keegi ühendust võtnud või meili saatnud, et lend on tühistatud. Õnneks organiseeris airBaltic ise samaks päevaks uued lennud läbi Saksamaa Condoriga. 

Aga point jah....Nad ei andud meile ise teada, et meie lend on tühistatud. Küll, aga saime meili, et rega lennule mida tegelikult ei toimunudki :)

Katileenu lend peaks nüüd ilusti toimuma. Kuna EL-i keskmine koroonanumber tõuseb kiirmini kui Prantsusmaa oma, siis järgmine nädal Läti ja Prantsusmaa vahel lennukeeldu ei ole.

Jah, lennukeeld Prantsusmaaga maha võetud ja minu lend väljub, aga siiski vahetasin piletid kevadesse. Õnneks meilidele vastavad nad väga kiiresti ja kuupäevade vahetamine sujus probeemideta. 

 Loodetavasti ei kao Prantsusmaa selle ajaga kuhugi ja koroonapaanika külvajad väsivad :)