trip-krainetrip-ukraine-dark
Getyourguide, Viator, airbnb experiences (giidid, baarituurid jne)

Airbnb experience ehk maakeeli elamused või kogemusturism on võrdlemisi uue airbnb teenuse nimi, mis hõlmab erinevaid teenuseid alates baari/gastronoomiatuuridest ja kokkamisest kuni matkaretkedeni. Nagu ikka, siis on suuremates linnades pakkujaid rohkem. Kui majutuskoha otsimisel annavad superhost või airbnb plus filtrid üsna suure tõenäosusega ainult viisakaid pindasid ja häid võõrustajaid, siis kogemuste puhul peab esialgu natuke ettevaatlikum olema. Kvaliteet ja hinnad kõiguvad seinast seina.

Tutvusin enne Ateena külastamist erinevate baarituuride pakkujate tagasisidega ja mitmed neist olid lihtsalt rahamasinad - 10 inimese asemel oli grupp 30ne, õhtujuht ei huvitunud õhtu juhtimisest vaid kadus uude baari jõudes peagi oma sõpradega nurga taha ja seda kõike 40 või 50 euro eest. Mina võtsin osa soodsamast, 16 eurosest, baarituurist. See oli väga meeldiv, külastasime alternatiivseid baare ja kohti, kuhu poleks iseseisvalt sattunud (ühtegi populaarset katusebaari ei väisanud). Arvustused olid positiivsed ja see näitab, et nende lugemisest on palju kasu.

Kuna esimene kogemus oli meeldiv, siis plaanin ka tulevikus uusi kogemusi katsetada. Kuidas teie kogemused on olnud? Kus ja millist giidi/õhtujuhti soovitate?

Täiendasin pealkirja kahe pakkuja nimega.

Neid x-vahendajaid on nii palju ja üldiselt on kõik nendes esindatud tuurid olemas suurte vahendajate lehtedel, sest kohalik firma tahab ju võimalikult paljudes kohtades esindatud olla. Nendeks suurteks vahendajateks on siis Getyourguide ja Viator. Mõlemaid proovinud ja alati kõik toimib, korralik klienditugi ja head raha tagasimakse võimalused. Seega ausalt öeldes ei näe mingit vajadust kasutada seda Airbnb Experiences keskkonda. 

Ja üldiselt need suured vahendajad võtavad klientide tagasisidet väga tõsiselt, seega kui mingi tuuri kohta palju halba tagasisidet tuleb, lõpetavad nad selle tuuri kuvamise on veebilehel. Seega, erinevalt Airbnb-st, on tõenäosus, et heade hinnagutega tuur tegelikult halvaks osutub, üpriski olematu.

Henry, aitäh kommentaari eest. Ma polnud neist kahest pakkujast varem kuulnud. Täiendasin teema pealkirja, sest eesmärk on saada soovitusi ja jagada kogemusi kõigi sarnaste teenuspakkujate kohta.

Kas saaks palun jagada kes oli see hea Ateena baarituuri korraldaja?

Georgios, tema tuuri nimi oli Barhopping through Alternative Bars in Athens. Ta korraldab tuure K, R ja L; igal päeval on tuur veidi erinev, kokku külastatakse nelja tunni jooksul nelja kohta. Igas kohas on ette nähtud üks shot, aga võin kohe rahustuseks öelda, et enamik neist ei ole kuigi kanged, seega võid rahus kokteili või muud rüübet juurde osta. Kui mõni koht ei meeldi, siis võib grupp konsensuse alusel otsutada järgmisesse kohta liikuda. Tee peal on lubatud ka tubakapoest läbi käia. Mul avaneb selle lingiga, loodan, et töötab ka teiste jaoks. George elas mitmed aastad New Yorgis, seega tema inglise keel on suurepärane ja suhtlemisel probleeme ei teki.

Getyourguide olen kasutanud nii siin kui sealpool Atlandit. Toimis kenasti. Viimane oli alles märtsis Napolis, kui kl 21 õhtul otsustasin osta ekskursiooni, mis algas juba hommikul kell 10. Ei mingit probleemi. 

Küll on aga probleeme olnud AirBNB-ga, siis küll selle majutuse poolega. Neid enam ei kasuta.

Olen kasutanud probleemideta Getyourguide'i ning Aasias Klooki. 

Viimase kaudu ostetud piletiga Macaos atraktsioonile saabudes oli see teadmata põhjusel suletud. Kiri Klooki ning paari päevaga oli raha tagasi.

Plaanin järgmisel aastal Vietnami külastada (lend viib Saigoni, päris põhja minekut plaanis pole, kõige kaugemaks kohaks jääb ilmselt Hoi An). Kas kellelgi on häid kogemusi seal mõne sarnase platvormiga? Olen varem käinud kohaliku reisikorraldajaga Mekongi deltas, aga hea meelega tutvuksin programmi ja tagasisidega omas tempos online'is.

@täitsajänku

Vaata Klooki, see on Aasias päris hea abimees