trip-krainetrip-ukraine-dark
Ajaloo Radadel 1

Täna avastasin õuduse ja üllatusega muudatustest Top-Touri kodulehel. Sai ostetud TopToursilt siis reis Ajaloo Radadel 1 . Lennuk pidi väljuma 7 detsembri hommikul otse Tabasse. Seal siis 4 päeva rannapuhkust ja siis 3 päeva Isrealis ja lennukiga Tel-Avivi kaudu tagasi. Nüüd selgub,et algul viiakse hoopis Sharmi (sharmi jõuab ksukil 8 paiku õhtul) ja sealt siis Tabasse ja seal siis kaks rannapäeva,seejärel sõit Iisreal sealt tagasi Tabasse ja siis Sharmi ja siis 14 hommikul Tallinna. Minu arust meeletud muutused ja küsimus siis selles, kas on reisi eest õigus raha tagasi küsida , sest et sellise reisi eest mida nüüd pakutakse, ma küll raha maksnud ei ole. Hetkel teeb viha ka veel see, et maksin reisi eest oluliselt rohkem ,millega seda praegu müüakse ja pealegi on peres 7 aastane laps, kellel selline bussiga uhamine või üpris raskeks muutuda. Kas on ka kaaskannatajaid??

Kui sa arvad, et Aafrikas, Aasias, Lähis-Idas toimib kõik saksa täpsusega, siis oled sa millestki valesti aru saanud. Päev-paar siia sinna on seal loomulik asjade kulg ;) Võta asja rahulikult, kes teab milleks miski hea on, naudi reisi ja teelolemist, mitte minutipealt hotelli saabumist. Öine tähistaevas Siinail on ka vaatamist väärt elamus.

Loomulikult on sul õigus raha tagasi küsida. Sue them to hell, arvan mina :) Pöördu ka tarbijakaitsesse Asi ei ole mitte Lähis-Ida muudatustes, vaid TopToursi jõhkras säästuprogrammis, mida nad ülbelt reisijale peale suruvad, pakkudes neile makstud raha eest oluliselt kehvemat teenust.

2 in 1. Kaks poolikut lennukitäit on lihtsam ühte sihtkohta lennutada, aga selles olen kindel, et seitsme aastane laps elab selle bussireisi ilusti üle. See mägedevahel uhamine on omaette kogemus.

Oivaline äriidee jah, ostad lennupileti Tallinn-Riia ja siis lõpuks surutakse sind bussi ja vaadatakse veel imelikult otsa, et aga me viime teid ju kohale.

Meil on sama lugu, reedel vaatasin ja avastasin kodulehe pealt reisi muutuse ja selline variant ei sobi ka meile,tühistasin tellimuse,kuhu kirjutasin, et reis ei ole see, mis esialgselt sai ostetud, Top Toursile aitäh mõistva suhtumise eest ja raha kiire tagasi kandmise eest, aga samas väga kurb, et reisi esialgse variandina ära jäi.

Mina avastasin sellesama jama juba reedel. Toptous telefonile sel päeval ei vastanud. Reisi ostsin Estraveli kaudu ja nende info on, et tagasi saab 30% rahast. Öine Siinai täihistaevas võib ilus olla küll. Siiski oleks tahtnud need 2,5 päeva, mis algselt olid plaanitud, Tabas veeta. Nüüd tuleb 500 km loksuda bussiga, et saada lennujaamast hotelli ja tagasi. Jeruusalemmast Tabasse on ka mitusada km. Täitsa õnnetu olen, puhkus planeeritud ja nüüd selline ebameeldivus. Esmaspäeval proovin nendega üendust saada, ehk on mingi variant, et kompenseerivad ebamugavused (10 tundi lisabussisõitu ja mokkaläinud rannapuhkuse päevad).

Õnneks edasimüüalt, kellelt reisi ostsin,polnud veel raha Topile üle kandnud ja saime reisi ilusti tühistada ja samas sai võetud reis ikkagi Sharmi ja kõik hinnas ja veel saab 20 tuhi tagasi kah.Eks Sharmist saab ka Iisreali või Jordaaniasse sõita . Olen igatahes õnnelik, et asi niimoodi lõppes, aga see TopTour on üks kahtlane firma ja igatahes lähiajal seda firmat kasutada küll ei julge!

Muutused: 1.Enne väljumisaeg algul 4:20 nüüd 15.10. 2.Enne saabumiskoht Taba , nüüd Sharm el Sheik 3.Enne Isreali viisa hinna sees, nüüd lisatasuna. 4.Enne ekskursioonid eestikeelse giidiga , nüüd inglisekeelne giid. 5.Enne tagasilend TelAvivist, nüüd Shar, el Sheik-ist 6.Enne tagasilennuaeg 18:15, nüüd 9.00 7.Enne lubatud 4 päeva Tabas ja 3 päeva Iisealis, nüüd tegelikult 2 päeva Tabas 3 päeva Iisrealis ja 2 päeva bussisõitu 8.Ostsin ajalooreisi, saan bussireisi

Tänase seisuga on nüüd 07.12 väljuvale reisile tehtud uus proramm, sisse on toodud Surnumeres suplemine, aga kahjuks on ära jäänud Jerash. Kes reisile minna ei soovi, saavad raha 100% tagasi. Pikad bussisõidud Jeruusalemma ja lennuväljale jäävad jõusse :(.