trip-krainetrip-ukraine-dark
Alaealiste kontroll Ryanairis

Tere, olen 15-aastane ja juunis sõidan Shotimaale (Edinburghi). Olen nimelt aastaks sinna kooli minemas ja vaja seal kooliinimestega kokku saada ja mõned asjad korda ajada. Ryanairiga lendan ja tahaksin teada, et kes ja kus kontrollib, et kas ma sõidan saatjaga või üksi? (Isal on raske töölt ära saada, et saatma tulla ja üksi oleks mugavam ja odavam) Aitäh vastajatele.

Kallis sõber! Lennule registreerimine toimub reisidokumendi alusel ja sinna on teatavasti sinu vanus sisse kirjutatud. Ryanairi eeskirjad keelavad noorematel kui 16-aastastel ilma saatjata reisimise.

Mina sinu asemel ei arendaks mõtteviisi "ehk õnnestub kuidagi reeglitest kõrvale nihverdada", vaid otsiksin omale lennufirma poolt aktsepteeritud saatja (ei pea olema tingimata lapsevanem ega isegi sugulane). Vastasel korral võib üldse lendamata jääda.

hm, saab ikka! Minu laps oli 12 kui sôitis iseseisvalt lennukiga Tallinnast Londonisse, lihtsalt kaasas vanema kaaskiri koos telefoninumbritega, et kes paneb lennukile ja kes vôtab vastu. Sellest on nüüd küll môni aasta möödas, kuid usun, et samad reeglid kehtivad. Muuseas, oleme ise kaa juunis minemas Inglismaale, kuid reis algab Helsingist.

Mitte ei usu, et Ryanair läbi laseb alaealist, aga küsi enne neilt järele, kas saab vanaema kirjaga üksi lennata.

Väga selgelt ja üheselt on kirjas:

Ryanair does not carry unaccompanied minors under 16 years. Children under the age of 16 years must always be accompanied by a passenger over 16 years. Escort and special facilities are NOT available. http://www.ryanair.com/ie/terms-and-conditions#regulations-childreninfantsyoung

Järelikult on sul kaks võimalust: kas võtta kaasa saatja või mitte lennata. Sinu vanust kontrollivad nad pardakaardilt ja dokumendilt päris kindlasti ja sinu lennult mahajätmine pole reeglite rikkumisel ka mingi probleem.

Matilda7! Enamik soliidseid lennufirmasid pakub lapse saatmise teenust. Minu laps oli 9 aastat vana, kui ema andis ta Tallinnas üle Copenhageni lennule, pärast maandumist anti ta üle Kastrupi lennujaama töötajatele ning edasi tuli mingi aja pärast lend Copenhagen-Keflavik, kus siis juba mina ta vastu võtsin.

Aga need olid, nagu ma ütlesin, soliidsed firmad. Ryanair sellist teenust ei paku.

12-aastane laps võib muuseas päris paljudes firmades lennata ka täiesti iseseisvalt. Näiteks Eesti Õhu lendudel.

Kui lugeda läbi reeglid, mis punks lahkesti ära tõi, siis mingeid erisusi Eesti kodanike reisimiseks Eesti ja Ühendkuningriigi vahel välja toodud ei ole. Sellest justkui paistaks, et saatjaks kõlbab iga täiskasvanud kaasreisija, kes on nõus selleks hakkama. Parandage mind, kui eksin.

Ma ise lendasin Londonisse kui olin 15 ja Londonist Edinburghi , Londonis kusiti kas keegi ootab mind valjaspool lennujaama ja valetasin , et jah , ning mingit kontrollimist polnud , aga ma soitsin Easyjetiga, ning see oli umbes 2 ja pool aastat tagasi , aga Ryanairiga on absoluutselt teised reeglid. Ma tulin Edinburghi elama kui olin 16 aga siis ei olnud seda Ryanairi otselendu. Ainuke voimalus on see , et uuri valja kes laheb samalpaeval sama lennukiga ja vota siis see inimene saatjaks. Raagi mitmendal plaanis siia tulla? Sest mul endal paar sugulast siia tulemas kes on taisealised, et akki juhtub nii ,vet te tulete samal paeval. Kui kusida tohib siis kuhu kooli plaanis minek siin?

Kirjutad, et üksi reisida on mugavam. Tundub et Sa soovidki just üksinda minna.Oled alaealine ja Sul pole üldse riskitunnet, mis selline üksinda seiklemine vahel kaasa võib tuua. Tegelikult peaks Sinu vanemad selle probleemiga tegelema ja välja selgitama, kuidas on üksinda reisimise võimalused. Aga jah, on olemas teenus, kus lennujaamades Sind võidakse saata turvaliselt lennukile ja saabudes võetakse ka vastu.