Algarve vsTürgi suvituspiirkonad novembrist maini

Kumb puhkepiirkond on talvel parem, kas Algarve Portugalis vöi Türgi puhkepiirkonnad? Paremate all mötlen, et saan ka turvaliselt ise mööda maad ühiskondliku tranpordiga reisida, köik funktsioonerib(info, bussijuht räägib peale oma keele muud keelt ka veel), varaste-krimanalistide oht, heakord, räpasus, puhta joogivee olemasolu vöi ainult pudelivesi, kohalikud kombed ja traditsioonid millega oleks viisakas arvestada, kumb on odavam talvitumiseks Algarve vöi Türgi rannapiirkonnad, apartementide olukorrad, kas on väga vanad, milline on üldine atmosfäär, kes on pöhilised talvitujad novemrist maini neis piirkondades (britid, sakslased). Kriitilise tähtsusega on rohelised murud ja lillendus ja heakord koos köigega. Silmailu. Looduslähedus.Rahulikkus. Kui kellegil on ainult ühe piirkonna pikemaajalised kogemused, laske tulla. Ikka midagi körva taha panna.

Talvel on need mõlemad piirkonnad väga jahedad, 7-10 kraadi õues, merevees umbes samapalju, supelsaksu pole, paljud hotellid ei tööta, väga rahulik. Mõlemates on piisavalt turvaline, turistid on hoitud, pudelivett piisavalt, oleneb valitud hotellist. Algarves ja selle ümbruses on rohkem vaatamisväärsusi ja ringisõitmisvõimalusi kui Türgi lõunaranniku kuurortites. Talvisel ajal muru ja lilli leida, siis tasub lennata pigem Madeirale või Kanaari saartele, kus sel ajal stabiilselt keskmine Eesti suvi ja saab vettegi minna.

Nii palju küsimusi, aga vastus on et vali Türgi kuurordid.

Talvist Algarvet ma tunnen. Jäid hoopis head muljed. Kuninglikke streliitsiaid vöis ka jaanuaris vikatiga niita, samuti Madeiral. Köik sai läbi kolistatud nii öelda. Selle aasta talv oli kuiv ja päikseline. Ja jaanuari alguses käisime köik bikiinidega ja ka ujumas. Kui nädalaks minna, siis on seal ka köige kuumemal ajal probleeme aklimatiseerumisega. Keha ei anna järgi. Aga ikkagi, mis kandid on köige nooblimad Türgi rannikul. Ja mida vältida. Huvitavad ikkagi soliidsed kohad. Talvel eeldatavasti püütakse kotiga tänavalt kliente- turiste. Ehk ööbimiste pakkumised on enneolematult soodsad. Algarves nooblis Vilamouras oli küll nii. Huvitavad ressordid ja golfiväljakutega kohad. Seal peaks hooldatud haljastus kindlustatud olema. Mötlen Türgit nüüd. Laske tulla ja ärge hoidke end tagasi heade nöuannetega. Ja vaimustustega ja kiidulauludega.

Kivirik, kust allikast parineb selline ilmainfo?

Algarve piirkond http://www.weather.com/weather/wxclimatology/monthly/graph/POXX0013?from=month_bottomnav_undeclared Antalya piirkond http://www.weather.com/weather/wxclimatology/monthly/graph/TUXX0004?from=month_bottomnav_undeclared

Mõlemas piirkonnas hilissügisel käinud ja ringi sõitnud. Albufeira ümbruses vette eriti ei tikkunud, jahe oli. Türgi lõunarannikul oli samal perioodil aga tunduvalt soojem ja merevesi mõnusalt soe. Türgi on senini ka tunduvalt hinnasõbralikum ja teenindajad on samuti sõbralikumad.

No aga kliimadiagrammilt on näha, et +7-8 kraadi on Algarve miimimumtemperatuurid, st. tavaliselt öösiti, päeval keskmine +16-17 kraadi (varjus), päikese käes rohkem. Olen ise elanud mõlemis piirkonnas pikemat aega, Albufeiras (Algarve) ja Marmarises (Türgi). Lisaks on mul algklassi mingist geograafiatunnist alguse saanud seletamatu hobi igapäevane ilm ülesse täheldada. Olen seda teinud pea 35 aastat mõningate minust mitteolenevate pausidega. Sellega nõus, et Türgi lõunarannikul soojeneb meri kiiremini, aga jahtub aeglasemalt maha kui Atlandi ookean, samas on ookeanivesi talvel soojem. Siin Vahemere lääneosas, kus elan, ei lange meretemperatuur (üldjuhul) alla +13-14 talvel, hetkel +19-20 (sõltub tuule suunast, upwelling'ust ja hoovustest).

Jaha, Türgi on kliima poolest parem, hinna poolest parem ja teenindajad on paremad.Super! Sooviks on novembrist maini Türgis siis kohal olla. Väga huvitaks kes seal sellel ajal talvituvad nii öelda. Kas sakslased vöi inglased vöi kes? Mis oleks Türgis läänelik koht üle talve elamiseks? Millistest kohtades eemale hoida? Elamist üürida ei taha mitte mingil juhul ega seotud olla. Tahaks ühest kohast teise sujuda. Tahaks ka kultuuri vaadata, väljasöite kuhugile teha kolmeks ööks näiteks. Kuidas on turvalisusega lood? Algarvest allapoole nivood ka ei tahaks. Vabatahtlikult ja oma raha eest. Algarves oli ookean fassineeriv. Töusud ja möönad. Vahva oli koos teistega mööna ajal pikki tuuri mere pöhja mööda köndida tundide viisi. Jah, kas Türgi rannikutel saab ka sedasi aktiivne olla. See on köige tähtsam küsimus öieti. Arst saadab köndima ja aktiivne olema. Selles on point. Mäest ülesse ja alla ei tule köne allagi. Talvel oleks siis pikad liivarannad mida Algarves on volilt. Vöib ka minu mailile nöuandeid jagada. reisijakuule ät gmail.com

Kui otsid Vilamouraga sarnanevat kuurorti, siis uuri lähemalt Bodrumit. Seal oled näiteks ka Istanbulile lähemal või nt Kreeka pisisaartele, kus sama kliima ja kuhu suunduvate tiiburlaevadega saad soovi korral tuuritada.

Soovin teada, kas Türgis on sukeldumis võimalust, ja kus kandis.