Amazonas (soovitused, hinnad jms)

Tere. Plaanis on minna nädalaks metsa algusega Manaus-est. Loodetavasti on siinlugejatest kellelgi omad kogemused olemas, kes neid ka jagada soovib. Kust kohast leida ja kuidas otsida giidi? Kuidas minna - jõge, maad mööda või saab ka lennates? Kui suur võiks olla eelarave? Metsa ei tahaks kogu oma maist(reisi)varandust kaasa võtta. Kas on võimalik ja on see hea mõte jätta enamus asju kuhugi Manaus-esse hoiule niikaua kui metsas oleme? Tänud vastajatele!

Soovitan võtta Manausest jõelaevaga tripi, ma kahjuks ei mäleta seda Miami firmat, kelle kaudu mina käisin. Aga saad küsida selle näiteks Estravelist. Pisike jõelaev 8 kajutiga 16-nele inimesele sõitis meiega mööda Rio Negrot ülesvoolu umbes 200 kilomeetrit. Hommikul kella viiest oli lindude/loomade vaatlus, samuti õhtul. Said püüda kaimaneid (lasti küll tagasi) ja dzunglis käia. Muul ajal päevitasid tekil või oli ka asula/indiaani küla ekskursioon. Söök oli hinnas, joogid ostisid ise. Jookide hinnatase oli väga vastuvõetav. Kokku 4 ööd ja 5 päeva mööda jõge. Kajut oli AC-ga ja meeskond sõbralik. Kajutisse saad ka omad asjad kaasa võtta, või siis võtad Manausse hotelli, kust nad sind peale korjavad.

0
0

Uuri Gero Tours Manauses - head giidid ja väga asjalik omanik. Hoia eestlaste lippu kõrgel. Asjad hoidsime tema juures.

0
0

Küsimus veel malaariast. Kas seal on ja kas rohte läheb vaja? Kummalisel kombel räägib üks arst, et on riskipiirkond ja rohte tuleb võtta, teine ütleb et ei tule:S

0
0

Vaheta arsti siis, tegelikult oli ja on endeemne malaaria ka Eestis olemas (kutsuti soopalavikuks või hallatõveks). Kõikjal troopikas va. mäestikes on malaaria levinud. Aga malaariat ärahoidvate tablettide võtmine on inimeste enda sisetunde küsimus. Võid lugeda raamatuid Amazonase kohta, alusta kasvõi "Kalad laulavad Ucayalis", kus eestlane on malaarias ja anub abi.

0
0

Mina kasutasin seda tuurikorraldajat (vt reviewed ka sealt): http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g303235-d1936812-r99490708-Amazing_Tours_Agency_Day_Tour-Manaus_Amazon_River_State_of_Amazonas.html

Loodz asus Rio Negrol, jõe peal, hästi lihtne, võis valida toa või võrkkiige. Sääski seal peaaegu ei olnudki, siis võtsin tablette, praegu enam ei võtaks. Tabletid ju ei hoia 100% malaariat ära ning kui haigeks jääd, pead neid ikka võtma, lihtsalt suuremates kogustes. Giidid pakkusid ka seal mingeid puulehti, mida indiaanlased malaaria vastu söövad:)Eks see oleneb kuhu sa lähed ka, Rio Negro ääres oli tõesti väga vähe sääski kui mina käisin. Asjadest.. Oleneb palju sul seda varandust on, minul oli kõik seal kaasas ja probleemi polnud. Ühe öö ööbisime võrkkiikedes metsas, siis jäid asjad lukustatud tuppa seal loodzis. Aga vihma ja niiskust on seal kõvasti, et kui on läpakas jms kaasas, siis on ehk parem see hostelisse või hotelli jätta, metsas elektrit nagunii ei ole:)

0
0

Tablette kahjuks ei ole pakkuda, aga paar sõna. Meie kuulasime kohalikke giide, kelle sõnul selles konkreetses kohas polnud keegi aastakümneid malaariat põdenud. Mis ei ole muidugi täielik garantii...:)

Igatahes november 2012 polnud Salimaes/Rio Negro lisajõe lähedal ühtegi sääske (polnud hooaeg), nüüd kevadepoole võib teine olukord olla. Denque vastu aitavad ainult pikad riided ja sääsetõrje (vaktsiini ei ole). Denque sääsk tegutseb päeval, malaariasääsk öösel.

Gero Toursi võin aga kindlalt soovitada - käisime 19-kesi tema korraldatud neljapäevasel tripil, ööbisime dzhunglis (jõest ca 20-25 min jalutada). Gero ja giidid olid väga lahedad - nägime roosasid ja halle jõedelfiine, tarantleid, krokusid/kaimane, tuukaneid ja pärdikuid, iguaane jmt tegelasi. Usun, et eestlaste osas on tal head mälestused:)

0
0

KAs keegi on käinud ka nii, et retke kohapealt ostnud? Või oleks igal juhul mõttekas ette ära osta? Elu on näidanud (mujal) , et kohapealt saaks palju soodsamalt ...

0
0

Võtsime meiegi need Malaroned kaasa ja mäletan, et vähe need tabletid ei maksnud. Neid oleks tulnud eeskirjade järgi juba päevi varem enne võtma hakata. Me ei söönud neid keegi ja lõpuks, juba kodus, said nad äravisatud. Muud vaktsineerimised, mis vaja, tegime Merimetsas ära. Kui ma läheksin uuesti Amazonasesse, siis malaaria tablette ma kaasa ei ostaks. Kui ringi mõtleksin, saaks nad iga kell kohapealt. Põhiline tõbi, mille kõik said, kes vähem, kes rohkem oli kõhulahtisus. Sel maakeraküljel leidub mingeid teistsuguseid baktereid, millega me pole harjunud ja nendega kohanemine võtab nädal kuni kaks aega. Söetabletid kamalukaupa ei mõiganud aga Eestist kaasa ostetud Loperamid`i tabletid toimisid küll. Iquitose apteegist saime midagi sarnast ka juurde. Ma usun, et reisipakkumisi on seal kohapeal palju rohkem, kui soovijaid ja rohkem, kui neid internetist näha. Mina valiksin dzunglisse minekupaketi mitte ettetellides, vaid sealt kohapealt. Enda oma Iquitoses valisime ka just nii.

1
0

Mäletad Joosepx, mis lodge sa kasutasid ja kas jäid rahule (matkad, majutus)? Kui palju kohapealne hind erines?

1
0

Iquitosesse jõudes oli päeva põhiülesanne Amazoonase reisuvalik ja see käis kiirelt, tunniga saime hakkama. Sattusime giidi Guido Julca otsa, tegutseb siiani nagu näha http://www.manitiexpeditions.com/index.html.

Meid viidi varahommikul kahe taksoga Nautasse ja sealt ligi 90 km ülesvoolu Maranoni jõele. Olime metsas 4p/3 ööd ja neljandik või isegi kolmandik küsitud summast õnnestus päris lihtsalt alla tingida.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased