Amsterdami lennujaam

Mul on selline kusimus. Mul tuleb Amsterdami lennujaamas lendu vahetada aga selleks on mul aega ainult 45 minutit, on see piisav? Ma pole kordagi Amsterdami lennujaamas olnud ning mul ei ole sellest piisavat ettekujutust, kui suur see on ning palju votab aega uhest terminaalist teise joudmine. Frankfurdis tuli meil kahest turvavaravast ning uhest passikontrollist lendude vahetamiseks labi kaija. Samuti on reis plaanitud suveks, seega loomulik, et leenujaamad on ehk reisijatest ummistunud? Aitahh juba ette neile, kes vastavad?

45 min peaks olema enam-vähem minimaalne lubatav vahetusaeg. Eeldusel et lennud on samal piletil. Siis peaksid juba Tallinnast saama pardakaardid sihtkohani ja ka pagas saadetakse lõpuni. Kui Amsterdami tulev lend hilineb või ära jääb, vastutab lennufirma samal piletil olevate jätkuühenduste ümberbroneerimise eest.

Aga pane tähele kahte asja:

  1. Kui lennud on eraldi piletitel, on selline ühendus puhtalt su oma risk. Pagasit ei pruugi olla võimalik lõpuni saata ja ka pardakaarti ei pruugi jätkulennule saada. Lennufirmal pole mingit vastutust jätkuühenduste eest ka hilinemise või lennu tühistamise korral. Tõenäosus maha jääda on ebamõistlikult suur.

  2. Kui lennud on samal piletil ja sissetulev lend saabub graafikukohaselt, on ikkagi su oma vastutus olla õigeagselt järgmise lennu väravas. Schipholi lennujaam on küll loogilise ülesehitusega ja lihtsalt navigeeritav, aga soovitav oleks võimalikult kiire ja sirgjooneline liikumine ühest väravast teise. Kui hilined järgmisele lennule näiteks poodides käimise pärast või kasvõi viivituse tõttu turvakontrollis, ei ole lennufirmal rangelt võttes mingeid kohustusi sinu ees.

Hoitatan veel kord. Teie võite, kuid ei pruugi jõuda. Teie pambud ei jõua kohe kindlasti.

Amsterdamis on suurimaks probleemiks vahepealne pagasi kättesaamine. Näiteks viimasel lennul KLM-ga unustati infotabloole panemata Eesti lennukilt saabunud pagasi info. Kotid tiirlesid juba ammuilma ringi, kui infos olevad tütarlapsed käsi laiutasid. Kui on pardakaart sihtkohani, siis jõuab küll. Aga tõesti eeldusel, et sinu lennuk hiljaks ei jää.

Kurimoor aga kahe lennu vahel ei saada ju pagasit katte, see saadetakse otse jargmisele lennule? Voi..?

Kuigi Amsterdami lennujaam on üsna suur, siis piisava "kapakuga" liikudes peaks olema küll võimalik ilma ekslemiseta jõudmine ühest väravast teise. Üldiselt mõnus lennujaam - väga loogiliselt ja arusaadavalt üles ehitatud ning arusaadavate viitadega varustatud(mida ei saa paljude teiste lennujaamade kohta öelda). Arvan samuti, et kui pardakaart sihtkohani, siis ei tohiks pagasiga probleeme tekkida.