Andaluusia

Tere!

Oktoobri lõpuks ostetud lend Malagasse. Kohapeal aega ca nädal. Kas kellegil on soovitusi, mida kindlasti külastada selles piirkonnas, mis teid sõita? Plaan ka matkata, kas on soovitusi ägedate matkaradade osas, võivad ka raskemad olla? Rannapuhkajad ei ole, aga mõned ilusamad rannad vaataks küll üle. Huvitavad vanad külad ja mäed. Mis veel võiks sealkandis muljet avaldada?

Tere, käisime Malagas paar aastat tagasi. Meile väga meeldis  Mariposario (ehk liblikamaja) Benalmadenas. Samuti Gibraltar oma ahvidega. Kas ja kuidas nüüd sinna saab peale Brexitit, ei oska öelda.

0
0

Käisime mais nädala Andaluusias, kaks täiskasvanut ja kaks teismelist. Lend oli Malagasse. Malaga lennujaamast võtsime rendiauto - kasutasime firmat Wiber, mis ei asu küll otse lennujaamas, aga nad tulid minibussiga lennujaama vastu. Jäime nii auto kui teenindusega väga rahule. Sõitsime lennujaamast otse Sevilla'sse, kus olime esimesed kaks ööd. Edasiseks oli meil võetud airbnb korter Puerto Banus'es, väikeses linnas Marbella lähedal ja tegime sealt daytrippe. Sevillast Puerto Banusesse sõites peatusime lõunasöögiks ja jalutuskäiguks Cadiz'is. Ega nädalaga jõuabki põhilised kohad ära näha - päev Grenadas, päev Gibraltaril (passid sinna kaasa, piiril kontrollitakse) , päev mereäärsetes linnades Malaga ja Marbella vahel... Kui meie käisime, siis pidi nii Sevilla Alcazari paleesse kui Grenada Alhambrasse piletid enne internetist ära ostma ning piletil märgitud kellaajal lasti siis sisse. Kohapeal piletit osta ei saanud. Puerto Banusest läheb mereäärne promenaad Marbellasse - mõnus jalutuskäik, 7km üks ots. Oleksime tahtnud veel Rondasse jõuda, aga kuna see oli meie esimene puhkus peale Covidit, ei tahtnud programmi väga tihedaks teha. Aga Andaluusia on ilus, kindlasti soovitan.

2
0

Tasub minna Camenito del Rey rajale. See on kaljuseinale ehitatud 1,5 km pikkune lamburite tee. Mõned aastad tagasi avati uues kuues. Natuke närvikõdi ja ilusaid vaateid!

1
0

Autohuviliste jaoks on Malaga automuuseum vahva koht, Saab näha ajaloos tuntud  erinevate autode originaalsuuruses koopiaid, samuti pisut vana rõivamoodi. 

Pablo Picasso on sündinud Malagas, seal on avatud tema muuseum. Minule, kui suhteliselt kunstivõõrale inimesele oli huvitav näha tema "käekirja" muutumist ajas.

Head reisi!

0
0

Andaluusia on suur, umbes 2 Eestit ja, et aega vaid nädala jagu päevi, siis mõned mõtted. Leidke tunnike aega, tehke vabal valikul mingi suuga kokku istuv jook, avage arvuti, ehk nuti-tv ekraan, otsige üles YouTube kanal, söötke sisse otsing " Andalucia, või 10 best places in Andalucia".Ja nähtu järgi otsustage, sest "Oma silm on kuningas!" Mõned soovitused omalt poolt. Ostlemiseks Malaga ja Torremolinose vahel asuv "Plaza Major". Malaga ja Malaga turud, Atarazana, El Paseo näiteks. Gibraltar tahab passi, autoga saab üles Rocki ka, käige ka tunnelites. Gibraltari kõrvalt Algecirasest lähevad laevad Ceutasse, Hispaania linn Aafrikas. Seda juhul ,kui sinna kanti enam asja ei ole ja huvi on, tasub külastamist.  Muidugi Ronda, saab ka matkata lähedal mägedes. Võtke päevaks e- jalgrattad ja tehke tiir Marbella-Puerto Banus-Elvira ümbruses, näete rohkem, kui autoga. Vaadake ilmateadet, kui mõte minna Sierra Nevada mägedesse matkama, palju emotsioone jääb udu ja sajuga saamata. Camenito rajale mineku planeerimiseks vaadake YouTube, ehk ei sobi (kõrgusekartus). Linnadest soovitaks Sevillat, pealinn ikkagi, palju vaadata, vist päevast jääb väheseks. Matkahuvi korral vaata ka "Hiking in Andalucia". Vaata, et üle ei planeeri ja ,et oleks aega ka puhata ja nautida! Edu Andaluusias!

4
0

Tere!

Kuidas Gibraltarile minek reaalselt on? Kas piisab vaid passist kaasa või küsitakse ka neg. testitulemust? Tänud ette!

0
0

Lisan paar matka ideed. Caminoto del  Rey jaoks tuleb varem pilet osta, muidu ei pääse rajale. Caminito olen ise läbi käinud. Väga huvitav oli, aga kõrgust ei tohi karta.  https://www.caminitodelrey.info/en/#3 ja teine rada on tasuta http://www.torcaldeantequera.com/en/

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased