Antikehade test Soome reisiks töö eesmärgil

Kas Soome tunnistab antikehade testi? Kuna eelneval aastal on mul kõhu tunde järgi hinnates 3-4 korda koroona olnud, siis kas saab vaktsineerimata Soome antikehade testiga? Ma ei märkinud kuupäevasid ülesse, kuna sümptomid olid, aga Soome pool tahab dokumenteeritud kuupäevasid. Kas tuleks mingid umbes kuupäevad kirjutada paberile?

Kas Soomes saab tulumaksu tagastusele kanda koroonaga seotud kulud tööle sõitmise kulutuste alla?

Kui ID kaardi kehtivus lõpeb, siis pole samamoodi mõtet uut teha, piisab ju kui papitükile oma nimi, sünniaeg ja isikukood kirjutada ning pilt juurde joonistada. Hoiab riigilõivu raha kokku :-)

Antikehade hulga järgi siis ei saa hinnata, kas põeti 3 kuud tagasi või alla 2 nädala tagasi. 6 kuud kuni 2 nädalat on minu arusaama järgi Soome poolt ok ohutuse mõttes.

See “kõhutunde järgi hinnates” on päris hea ;-))…. Tegelikult muidugi halb, sest oleks vastutustundlikum ka ilma Soome reisimise või tulumaksu vähendamiseta nii oma tervise kui koroonaleviku tõkestamise suhtes koroonateste ja arste usaldada. Aga äkki tegid nalja?

Soome pool ei taha mitte dokumenteeritud kuupäevasid vaid sellist ametlikku paberit kus läbipõdemine kirjas on. 

Kui rahast kahju on ja testide eest ei taha maksta siis proovi kuidagi Helsinki sadamani välja jõuda. Laevafirmale pead kassas ütlema et eluliselt tähtis töö, kaubavedu, diplomaatiline korpus vms. Siis saad ilma negatiivse testita laeva. 

Soome pool ütle et tulin tööle aga testi ei ole teinud. Tehakse kohapeal telgis ja raha ei taheta. Põhimõtteliselt peab pärast seda testi vähemalt 72 tundi üksinda keldris elama ja siis kohalikus haiglas veel ühe tasuta testi tegema. 

No aga 39 EUR nagu maast leitud ja see on ka raha :)