Araabia Ühendemiraadid, viisast ja ka kogemustest sealse riigi kultuuri ning inimestega

Oleksin tänulik neile vahvatele reisilistele, kes on käinud Araabia Uhendemiraatides ja jagaksid lahkelt oma kogemusi ning teadmisi. Lähen Dubaisse. Naisterahvas, nooremapoolne ja kaaslasega.

*Viisa- tekitab natuke segadust. Hotelli kaudu peaksin selle saama, kuid m6ningad nende n6udmised on arusaamatud. Reisikindlustust ei ole vaja teha endal, vaid see sisaldub viisa hinnas? (350 aedi)Kas passipilt on piisav v6i tuleb saata ka hiljutine tavaline pilt endast? Mida teie täpselt andma ja tegema pidite, et viisa saada?

*Olen kuulnud, et Dubai on kullaltki tolereeriv v6rreldes m6ne teise linnaga? Palun rääkige oma kogemustest sealse kultuuriga, naljakaid lugusi v6i midagi 6petlikku ja harivat.

*naiivne kusimus ka,kas vastab t6ele, et naisele on soovitatav kanda käistega riideesemeid? Kas on midagi, mida peaksin teadma enne minekut..seoses käitumisega v6i kasv6i riietumisega v6i elementaarne viisakus ja kombed on piisavad...?

Tänades ette, K

Kui hotelli nõudmised on arusaamatud, tuleb pöörduda hotelli poole, võõras nõu siin ei aita. Tolereeriv, kui selle all mõista sallivust, on väga ebamäärane mõiste. Võibolla võrreldes Afganistani linnadega,siis küll, kuid Euroopa linnadega- ei oska isegi öelda. Põhireegel on, et ei tohi käituda üleolevalt ja näidata näpuga omaarvates veidrate nähtuste peale. Kuna seal on palju võõrtöölisi (ka naisi) lisaks turistide hordid, siis riietus on seinast seina. Kohalikel näokatted ja maani ürbid,leidub rätiku ja pikkade käistega variante ning naisturistidel T-särgid ning kolmveerand püksid. Siin ei kehti reegel- mida paljam, seda uhkem.

Kui Sa tiirled tavalisel turistimarsruudil hotell-rand-mall-kõrbesafari, siis pole põhimõtteliselt vahet, mida kannad. Võib vabalt olla ka käisteta särk ja lühikesed püksid. Pigem on küsimus enda mugavustundes - mida vähem riideid, seda jultunumalt loomulikult hindude-araablaste hordid jõllitavad, häbitunde puudumist neile just ette heita ei saa. Seni, kuni kuhugi riiklikku asutusse asja pole, võid ennast täiesti rahulikult tunda nagu keskmises Euroopa linnas. Minu nelja aasta jooksul siin käinud külalistest turistidel on tekkinud probleem ainult ühel korral, kui üks preili otsustas luba küsimata pildistada moshee ees kohalikke vanaprouasid. See asi sai ka rahulikult lahendatud ja isegi grupipildid said pärast olukorra selgitamist tehtud. Riietuse osas veel, kui muidugi peaksid korralikku ööklubisse minema, kehtib kindlasti reegel - mida paljam, seda uhkem :)

Kindlustuse kohta, mis viisaga tuleb kaasa - ma ei tea küll konkreetse hotelli pakutava kindlustuse tingimusi, aga tavaliselt tuleb viisaga kaasa üsna standardne versioon. Arvestades seda, et arstiabi on siin erakätes, on arved hiljem kolossaalsed ja riigist enne välja ei lasta, kui see on makstud. Nii et rangelt soovituslik on korraliku kindlustuse olemasolu.

No selle hotelli kaudu viisa saamise koha pealt kannatab ettevaatlik olla. Teoorias saad sa AÜE viisa alles piirilt, ehk siis piiriametnik otsustab lõplikult kas sa maale saad või mitte (reeglina ikka saab, kui pahandust pole varem teinud). Kui tegu on paketireisiga siis ajab viisaasjad korda reisibüroo (neile ka reeglina hotell selle välja ajab, viisa peal nimetatakse neil seda kutsujat "sponsor":), kes siis ilmselt peab sinu eest vastutust kandma maal viibimise ajal).

Kui omal käel minek siis lase kindlasti saata viisa väljatrükk, sest muidu võidakse sind mitte lennukissegi lasta. Kindlustuse kohta ei oska kommenteerida. Endal viisa jaoks piisanud värvilisest scannitud passikoopiast hotellile saata ja sealt siis viisa peale pilt võetud.

Riietus on jah nagu eespool kirjeldatud, keegi vangi ei pane kui õlad paljad, aga soovitavalt siiski mitte. Muidugi Dubai Mallis idanaabrite turiste vaadates on kohati rohkemgi kui õlad paljad, aga no eks see kultuuri küsimus vist. Kusjuures kunagi rinnahoidjatega tänavale karanud tibi oli kombluspolitsei kinni võtnud.

Elementaarne viisakus on üldiselt piisav:)

Paari s6naga siis oma kogemustest ka, kui kellegil teiselgi samad kysimused, nagu mul olid. Hotell saatis omalt poolt ankeedid, mis täita tuli, passikoopia oli vaja saata ja pilt, mina kasutasin tavalist pilti, kust siis croppisin välja umbes passisuuruse näopildi. Maksmisega aga läks asi keeruliseks, tundub, et krediitkaardilt nad raha ei oska v6tta, kuigi see on yks maksmisviisidest. Jama oli k6vasti sellega. Kuna mul polnud panga kaudu vaid krediitfirma. Vihaga oleksin lasknud juba eesti reisibyrool asi joonde ajada. Tegemist oli 5 tärni hotelliga, seega oleks eeldanud paremat ja kiiremat tegutsemist. Löouks v6tsin yhendust sealse viisa osakonnajuhatajaga, kes tegi kahe päevaga oma töö ära, mis teine nädalaid korda ei saanud. Dubais meeldis väga. Vabameelsem on ta kyll. Mina nägin valgeid seelikutes ka, kuigi endal oli imelik panna ikka minit nagu m6nel oli..kui olen v66ras riigis,siis v6iks ju austada nende kombeid. Samas kohalikud neiudki näitasid ikka oma jalgu h6lstide vahelt rohkem kui peaks lubatud olema ja meik on neil super. M6ni oli muidugi nii ära varjatud, et ainult silmad välja paistsidki, seega need olid väga tugevalt r6hutatud meigiga. Ilus. Naised on naised ja mehed on peremehed. V6rdsust ikka pole. Vähemalt mulle näis. Hotelli piirkonnas muidugi voisid käia bikiinides, samal ajal kui kohalikud olid yleni mustas(naised siis).Hotelli sisendes pidid riided selga panema. Lounges oli ekstra palutud viisakalt riietuda ja mitte plätudes tulla aga nii m6nigi klient eiras seda. Vahemaad on suured, taksot tuleb kasutada. Eesti hindadega vist v6rdne voi tsipa kallim aga odavam tunduvalt kui nii m6neski Euroopa linnas. Mulle väga meeldis.Ilm oli super talve kohta..

Viisa väljastab reeglina hotell, enne broneeringu tegemist kirjuta või helista hotelli, et teada saada, kas nad sellega tegelevad. Maksab ca 60 eurot+1000 eurot garantiiraha. Viimase tagastavad siis, kui oled riigist lahkunud. Taotlemiseks vajalikud vormid jms info saadab hotell.

Teine variant on reisibüroo, kuid see on kallim ja tõenäoliselt peaksid hotelli ja lennud samuti sellest büroost ostma.

Kui vajad reisikindlustust, siis see osta lisaks juurde, sest probleemide korral on lihtsam Eestist ostetud kindlustusega tegeleda.

Soovitatav on kanda selliseid riideid, mis katavad õlad ja põlved, kuid seda eiratakse massiliselt. Austusest nende kultuuri ja tavade vastu võiks seda reeglit siiski järgida vähemalt metroos, ostukeskustes ja restoranides.