trip-krainetrip-ukraine-dark
Arvete esitamine

Kuidas suhtuda sellesse, kui firma ei esita reisi ettemaksu ja põhiosa maksmiseks arvet? Muus osas paistab asi toimivat...

Öeldi, et asi toimub usalduse alusel, tegemist odavreisifirmaga...

Suht suur tõenäosus on, et sind üritatakse tõmmata. Ja isegi kui ei üritata, siis pärastisimaid pretensioone (kui neid tuleb) võid esitada oma vanaemale. Sest siis on firmal hea väita, et nemad pole mingi teenust pakkunud ja sa ise kandsid niisama mingeid rahasid ettevõtte kontole. Aga kui nüüd juriidikast rääkida, siis ei ole võimalik, et arveid ei esitata. Odavreis või mitte, aga iga ülekande aluseks peab olema ettevõttest saadav dokument (arve). Ilma arveteta raamatupidamine on sisuliselt maksupettus (riik ju käibekat ei saa) ning võimalik, et ka rahapesu. Sellised firmad kaua vastu ei pea ning mina sinna oma raha ei viiks. "Öeldi, et asi toimub usalduse alusel". Usaldus on asi mis peab tekkima, seda ei saa keegi kellelegi öelda. Avaldad sa äkki ka firma nime?

võimalik, et kui tegi lennupiletiga, siis firma ootab kütuselisa hinnatõusu ja siis hea raha juurde küsida. Kui arve oleks tasutud, siis pole eetiline raha juurde küsida. Ise muide sama küna ees :)

Avalda palun firma nimi, yldsus tahab teada potentsiaalseid maksude maksmisest kqrvale hiilijaid.

Nojahh... Kessu169, minu küna on erinev, sest mulle öeldi, et arveid üldse ei esitata ja broneeringu kinnitust ka mitte, sain nö suulise broneeringu kinnituse. Alguses oli reisile mineku tuhin nii suur ja kohad olid ka viimased nagu öeldi, et olin nõus ettemaksu tasuma ilma arveta, aga kogu reisimaksumuse tasumine ilma arveta ilma mingisuguse kirjaliku kinnituse saamiseta tekitab kõhedust. Firma on Viru Reisid... Ma ei teagi mida edasi teha, minu viimasele e-kirjale arve kohta ei ole seni vastatud, mis samuti tekitab tuska. Mingeid arveid nad ju esitama peavad, mille alusel siis huvitav valitakse kellele esitada ja kellele mitte?

No selge, siis hakkab kooruma ka Viru Reiside odavuse põhjus. Suure tõenäosusega toimub kogu äri mustalt - nii arveldamine klientidega kui ka töötajate palgad ning kõik muu. Mina soovitan sul raha tagasi küsida ja võtta reis mõnest viisakast ettevõttest. Sest kui näiteks reis tühistatakse (olen siit foorumist lugend, et seda juhtub tihti), siis kantakse sulle lihtsalt papp tagasi (kui sedagi) ning sul pole mingit alust ettevõttega protsessida. Näiteks Tarbijakaitsele on vaja kindlasti arvet. Omaette küsimus on muidugi ettemaksu tagasisaamise tõenäosus. Mille alusel sa seda küsid, kui sul pole ühtki kirjalikku dokumenti? Loodetavasti loeb foorumit ka mõni maksuametnik ja võtab Viru reisid käsile. Sellised turgu solkivad petisfirmad ei tee au Eesti (bussi)turismindusele.

Põhimõtteliselt on võimalik pangaväljavõtte alusel tõestada, et mingi raha on sellesse firmasse liikunud (sularahamakse puhul on seegi lootus null). Samas põhjus raha liikumiseks on tõestamata.

tegin neile ettemaksu kahele inimesele ja just veidi ennem seda, kui tahtsin kogu reisi tasumiseks arvet küsida, sain postiga kirjaliku teate reisi ära jäämisest ja asenduspakkumisi. Helistasin neile ja ütlesin, et tahan kohe raha tagasi ja järgmisel päeval oli see ka minu arvel. Tundub, et siinkohal see usaldusevärk töötas küll.

Asi pole niiväga isiklikus usaldamises, vaid selles, mispärast firma ei taha arveid esitada. Kas tegemist on maksupettusega?

Täna petab riiki ja näiteks lepingupartnerit ning on igati "usaldusväärne", homme petab lihtinimest ja siis enam ei ole usaldusväärne??? Kas inimesed enam üldse ei mõtle... Pärast ei maksa kuskil foorumis kurta, et oi kui kole, oh imet - saingi tünga. Lihtsameelsetelt on alati nende raha käest kooritud ja kooritakse ka edaspidi. Kui ostate näiteks teleka või pesumasina ja müüja keeldub teile tšekki andmast, kas siis olete sama leplikult nõus ja lööte oma õigustele (rahale, garantiiajale jne) lihtsalt käega?