Augustis Nizzasse - küsimus ühistranspordi ja (tasuta) randade kohta

Minemas 5 ööks/6 päevaks augustis Nizzasse, lend EA-ga, ööbimine Nizza kesklinnas Apartmentis bronnitud. Nüüd aga mõned küsimused tekkinud:

 • Kuidas on organiseeritud lennujaamast transpordiühendus keskusega - kas lennujaama lähedal mõni bussipeatus, mis liininr peaks jälgima?
 • Plaanis ka mõnel päeval/õhutl Nizza ümber jäävate piirkondade külastust. Saan aru, et Monacosse saab lihtalt Nizza keskusest väljuvate bussidega ja piletihind 1€/ots, tõenäolsielt siis Cannesisse saab samamoodi? Aga kui sooviks ka teekonna vahepeale jäävaid linnakesi/külakesi/randu külastada siis kas sinna üldse saab ühistranspordiga? Pean silmas nt Eze, Villefranche-Sur-Mer, Saint-Jean-Cap-Ferrat jt rannikule jäävaid kohti.
 • Kumba peaks eelistama Monacosse/Cannesisse sõitmiseks - rongi või bussi ja miks? Kas mõlemate jaamad/peatused keskuses?
 • Olen aru saanud, et Nizzas palju tasulisi randasid, mis need maksavad ja missugused parimad? Missugused aga üld/tasuta rannad ja kuhu täpsemalt need jäävad, kas need kuidagi rannapiiri mööda jalutades ka tähistatud, et leiaks need viitade järgi üles?
 • kas kuskilt on võimalik saada ka piirkonna turismi objektide kaarti, kus infot tähtsamate turismiobjektide kohta ja asetsus linnakaardil?

Ette tänades B.

Lennujaamast läheb buss nr 98 Nizza kesklinna. Väljub Terminal I eest, sõidab mööda Inglise promenaadi kuni Garibaldi väljakuni. Pilet maksab 4 eurot. See on päevapilet, millega saab veel õhtul Nizzale tiiru peale teha. Bussipiletid Nizza ümbruskonna küladesse ja linnadesse on 1euro/1 ots. Näiteks saab promenaadilt Cannesi bussiga nr 200 ja Saint Pauli bussiga 400 1 euro eest ja piletid saab osta bussijuhilt. Ezesse läheb buss nr 82 aga see läheb Vaubani bussijamast. Sinna saab trammiga ja sama piletiga saab bussiga edasi. Cap Ferratile sõidab buss nr 81 ja see läheb Massena väljaku lähedusest. Turisti info asub Promenaadi alguses ja sealt saab igasugust kasulikku infot. Saab ka Nizza kaardi ja busside plaanid . Kui veel on küsimusi siis palun. Käisin mais Nizzas ja seiklesin ringi. Ah veel buss nr 100 läheb Monacosse ja sealt Mentonini. Promenaadi ääres on nii avalikke randu kui ka tasulisi. Tuleb lihtsalt promenaadi pidi jalutada ja seal on kohe näha.

Käisin ka selle nr 200 bussiga Cannes paar aastat tagasi augustis, aga see oli jube venimine: pidevad peatused, valgusfoorid, ummikud. Tagasi tulin rongiga mis oli küll kallim (5-6 eur oli vist üks ots) aga mugavam ja poole kiirem. Eze sai mu meelest sama bussiga mis läheb Monacosse (nr 100), see jääb poole tee peale.

Buss nr 100 läheb mere äärt pidi aga 81 läheb kohe Eze keskusesse. Ise sõitsin mõlema bussiga. Ülevalt näitas jalgsi rada alla mere äärde 45 minutit. Arvan, et ülesse tulek võtab rohkem aega. Infot transpordi kohta saab selliselt lehelt: http://www.lignesdazur.com/. Meie läksime ka 200-ga Cannesesse aga ilmselt meil vedas, ei olnud ummikuid. Tagasiteel tegime peatuse Antibes ja käisime seal rannas. Seal on kenad liivarannad.

Parandan vea Ezesse läheb buss 82. Buss nr 81-ga saab Ephrussi de Rothschildi Villasse ja aedadesse. http://www.villa-ephrussi.com. See on tõesti külastamist väärt koht.

Nizza peamine turismiinfo punkt: Promenade des Anglais tourist information office Address: 2, Promenade des Anglais, Nice, France Website:www.nicetourisme.com

Suured tänud siiani antud nõuannete eest, iga vihje ja soovituse üle hea meel :) Minu tänukommentaar ei tähenda muidugi, et teemale on punkt pandud, jätkuvalt teretulnud kõik ideed, soovitused, mõtted, ettepanekud!

Randadest. Tasulised rannad on Promenade des Anglais ja Quai des Etats-Unis'i ääres pmst vaheldumisi. Eksida suurt võimalust ei ole, sest tasulised rannad on varustatud päikesevarjude ja päevitustoolidega, tasuta randades neid lihtsalt pole.

Tasulise ranna plussid:

 • päevitada saab pehme madratsiga päevitustooli peal
 • olemas WC, sooja veega duširuumid ja riietuskabiinid
 • üldjuhul enamikus olemas restoran ja toitu-jooki saab tellida ka otse päevituspaika
 • igatsugu müügimehed ja varganäod ei tungi tasulise ala territooriumile
 • üldjuhul pole vaja muretseda, et veesoleku või vetsuskäimise ajal miskit kraami kaduma läheb...võib üsna rahulikult oma asjad ripakile jätta
 • vetelpäästja on täiesti olemas Tasulise ranna miinused:
 • see, et see on tasuline (päev rannas 15-20 EUR nägu - sisaldab päevitustooli, duši, WC jne kasutamist, kui soovite lisaks rannalina ja päevavarju, siis tuleb veel ca 8-10 EUR-i välja käia)

Ise olen alates 2003-st igal aastal vedelenud Blue Beach'il. See on Hotel West End'ist üle tee (Negresco lähedal). Olen kvaliteediga rahul, ka resto on ok. NB! Üritage kasutada kasvõi mingisuguseidki prantsuskeelseid fraase ja visake poistele eur või paar tippi. Venelasi väga ei sallita ja tee, mis tahad, nad tahavad meid väga pigem venelasteks kui skandinaavlasteks või kesk-eurooplasteks pidada. Eestist ei tea nad muud midagi, kui, et Russo'd :)

Tasuta ranna plussid:

 • see, et see on tasuta Tasuta ranna miinused:
 • tuleb päevitada oma kaasavõetud lina-teki-madratsi peal (NB! Nice's on kivikliburand)
 • iga minut tüütavad rahvast igatsugu saastaga kauplejad
 • asju valveta jätta ei soovita, vargusi toimub sageli (ka afrikaanidest või araablastest müügimehi ja tai tibisid, kes massaaži pakuvad ei ´maksaks selles vallas sinisilmselt usaldada)
 • on ainult külma veega välidušš ja igas rannas WC-d pole

NB! Soovitan kaasa võtta või kohapeal osta surfisussid...kiviklibu on valusavõitu ja lainega veest välja tulles pole eriline kunst varbaid veriseks lüüa.

Aga augustis on Cote d'Azur'il super - päike, soe ilm ja soe sinine Vahemeri on garanteeritud. Vbla kohtume augustis Nice's :)

Kui väga vaja, ma võin laenata Lonely Planet'i Cote d'Azur'i köidet. See on küll mõni aasta vana, kuid ega sealkandis suuri muutusi vahepeal toimunud pole.

Tänud ka ixxx-le. Reisi aeg on 11.08-16.08, Lonely Planeti raamat kuluks muidugi ära, korraks isegi kaalusin tellida sellelt lehelt http://shop.lonelyplanet.com/france/provence-and-the-cote-dazur-travel-guide-6/ aga siis mõtlesin, et reisiaeg lühike ja proovin kodus teha piisavalt eeltööd. Laenutamise tingimustes täpsemalt võiks arutada e-postiga, minu aadress bitupotu13@gmail.com

Küsimus veel Nizzast välja jäävate randade kohta - mujal ranniku piiri pidi liikudes, kuidas seal tasuta/tasuliste randadega lood on - sama nagu Nizzas, et vaheldumisi tasulised ja tasuta alad? Siin on kiidetud randasid nt. Cannesis (liivarand), Villefranche-sur-Meris... Ise plaaniks mõnel päeval ühendada teekonna õhtusesse Monacosse/Cannesisse päevase rannas lebotamisega mõnes vahepeale jäävas rannas ja mõne enam-vähem teepeale jääva linnakese (nt. Eze) külastusega.

Canneses on tasuta rand kohe keskuses ja on liivarand. Samamoodi on liivarand Antibes kohe vanalinna servas ja Juan les Pinsis, mis on Antibesiga kokkukasvanud. Minu meelest oli ka Monte Carlos liivarand. Eze Village ise on mäe otsas. Sealt näitas viit randa ja kirjas oli 45 minutit. Ei ole ise seda teed ise kasutanud.

Eze Bord de Mere jääb bussiliini nr. 100 teele, aga selle rand on kitsuke. Rongiga saab muidugi tunduvalt mugavamalt ja kiiremalt kohale. Ja ülemise ja alumise Eze'i vahel liigub eraldi buss. Mulle isiklikult sealsed liivarannad ei meeldi, see liiv meenutab mulle pigem graniidisõelmeid ja tuulise ilmaga jääb märjale kehale peale nagu liimitult. Kivine rand on tunduvalt parem. Kui te naudite laavakivi massaaži, siis naudite ka sealseid kiviseid randu :)

Tänan info eest! Kindlasti naudime ennekõike Nizzas rannaelu, mul ei ole kivise ranna vastu midagi ja seal tõenäolsielt ongi mugavam, kui värskelt kreemitatud keha liiva sisse visates ja hiljem seda maha nühkides aga kuna reisiaeg lühike siis ei jõuaks kõike ise avastada-uurida, hea oleks ennem teada - kus parem ja ilusam, nii lihtsam oma marsruut paika panna:)