Viimased kommentaarid

Tänan abistamast-soovitamast! 

Minu eesmärk ei olnud kuidagi hotelli tüssata vms. aga ei sooviks ka mõtetult üle maksta ise lollilt broneerides. 
Mind ajas segadusse bookingu märgistus, kus sama tuba märgitud sobivaks kolmele kui ka kahele, saamata kohe aru, et seal vist siiski mõeldud täiskasvanuid. Samas meid on ju kokku 3 ja kui tegemist ei ole enam süle-kaisulapsega, siis nagu ei ole vahet minu meelest väga sel vanusel (lisavoodi, vee jms kulude ja söögi vajadus on niiehknaa) aga see selleks,  üldiselt siiski tehake hotellides vanuse järgi erisusi ja hetkel see mulle sobib.
Helistasin ja kirjutasin otse mitmesse hotelli ja sain oma vastused. 
Booking tihti pakub kolme inimese puhul üldse 2x kahest tuba, kuigi tegelikult on võimalik mahutada lisavoodi ka ühte, makstes selle eest lihtsalt saabudes. See osa ongi bookingu puhul tobe, võiks kuidagi automaatselt neid lisatasusid ja võimalusi tubade puhul näidata  (mis tubades lisavoodi võimalus on tihti ka hotellide veebilehel kirjas).

Selge on aga see, et kõige lihtsam oleks kahekesi reisida :)

Tänan abistava tagasiside eest, hommikul korraks tõmbas mõtte lühisesse :) Segaseks ajaski, et oleks ju ka selle kolmanda täiskasvanud isiku jaoks vaja lisavoodit ja hinnad samad aga vast 9a last ei peeta veel täiskasvanuks ja on sobilik broneerida tuba kahele, makstes lisavoodi eest koha peal.


Chanalai Garden Resort, Kata Beach. Osingus on kenasti 2 täiskasvanut ja määratud vanusega laps. Tingimustes on kirjas, et lisateenused-mugavused ei sisaldu autom. koguhinnas ja välja on toodud lisavoodite maksumused. Samas vaadates nt. Deluxe tuba, siis on päris suur hinnavahe valides kas 3 või 2, et nagu topelt maksan selle lisavoodi ja lapse eest ju siis, kui valin tuba kolmele ja hiljem veel kasseeritakse hotellis. 

Tere!

Kasutan antud teemat tekknud küsimusele seoses booking.com-s toa broneerimisega 3-le inimesele (2 + laps 9a). Varem kas olnud peretoad või kudiagi info selgem, võimalik, et olen varem ka üle maksnud valides tuba kolmele või ole ka hinanvahe nii suur olnud... hetkel sattusin segadusse ja ei suudagi nüüd valida. 
Broneering oleks tagasimakseta, seega ei tahaks riskida.
Hotelli lisatingimustes on info, et lisavoodi tasud ei sisaldu automaatselt hinnas, märgitud vastavad lisahinnad koha peal tasumiseks ning lisavoodid peab kinnitama hotell. Samas bookingus saan valida ühte ja sama tuba 2-le kui ka 3-le inimesele aga viimasel juhul hind päris palju kallim. Kas ma ikkagi pean valima siis toa 3-e, kui soovin lisavoodit ja siis täiendavalt tasuma veel hotellis või siiski valin toa 2-le ja märgin lisainfosse, et vajalik lisavoodi? Kuidas te 3 inimese puhul teete? 

Kasutaks antud teemat ja uuriks kogenumate arvamust esialgsele reisiplaanile: lennud Phuketile/lt-lennujaamast Ao Nangi (3-4ööd)-Phi- Phi (2ööd), Ko Lanta (3/4 ööd) - Phuket (3/4ööd, tagasilend hommikune, seetõttu ring seda pidi ja seal viimane peatuspunkt). Lennupiletid on veel "ostusoojad" ja pole jõudnud eeltööd teha, kas see ringkäik selliselt oleks mõistlik aga vaikselt püüan selgusele jõuda.
Minek veebuari lõpus/märtsi alguses, kestvus 13 ööd, 2 täiskasvnut ja 1 laps (9).  Soov oleks, et reis sisaldaks rannapuhkust, looduskauineid vaatamisväärsusi saartel ja seal ümbruses ja natuke lõpus "Phuketlikku" sigimist-sagimist.
Varem käinud Khao Lak-s ja Phuketil, tehes saarele tiiru peale.
Olen siit lugenud, et koha peal paadiga valitud saarele sõitu broneerides pakutakse ka transfeeri hotellist väljumispunkti. Kuidas kohvritega saarele jõudes edasi oma valitud peatumispaika saab liikuda - tuk-d?
Kas mõistlikum oleks enne pigem Ko Lantale ja sealt Phi-Phile liikuda, kust edasi Phuketisse, kui siis miks? Kuhu Phuketil paadid randuvad - vali, kuhu soovid või on kindlad kohad?
Midagi ei ole veel lukus aga kant on siiski Krabi-Phuket ja sinna vahele/lähedusse jääv, soovitused teretulnud.

Käisin 2017a augustis Portos, Lufthansaga ja pileteid juuni lõpus ostes oli hind peaaegu 400€ edasi-tagasi läbi FRA (plaan tuli suhteliselt ootamatult, oli vaja üheks tähtpäevaks - paar nädalat enne jälgisin aga pigem läks törtsukaupa kallimaks), samas äsja ostsin mai kuuks Lissaboni piletid 188-ga. Kuigi kampaaniaid võib veel tulla, siis ma siiski julgen oletada, et on hästi saadud.

Samas sellel talvel sai käidud Balil ja jällegi oli ootamatu minek, nädal enne reisi sain pileti 530-ga, mis ei ole vbl kõige soodsam hind läbi aegade aga samas mõned mu tuttavad samaks ajaks olid pool aastat varem 600-700-ga ostnud. Veebruar ei ole seal muidugi ka hooaeg. Raske prognoosida....

Käisin perega (laps 6a) üleeelmisel talvel 14p reisil, millest 6 ööd olime Khao Lak-is ja ülejäänud aja Phuketil ning jäin sellise jaotusega väga rahule. 

Khao Lak on pikk rannaäärne kuurort, kus paljud hotellid otse rannas ning keskus ise rahulikum - seal keskendusime peamiselt rahulikule rannapuhkusele ning kolasime õhtuti peatänava ümbruses (söök, jook, massaazid). Erilist kaubandust seal ei ole. Üle nädala hakkaks seal vast igav.
Phuketil olime Kata piirkonans rannast veidi eemal aga rentisime rolleri (mahutasime end aasiapäraselt kolmekesi sinna kenasti peale) ja kolasime veidi ringi ka. Suurema laste arvuga või beebiga rolleriga keerulisem aga transpordi valikuid peaks leiduma (tuk-tukid / taksoga kannatab ehk mõne sõidu ikkagi teha). Isegi kui ei plaani väga ringi kolada, siis kuu aja sisse soovitaks valida vähemalt 2 piirkonda peatumispaigaks. Kata rannas on suur park, kus lastele ronimisatrkatsioonid, õhtuti seal ööturg, suur valik iluteenuseid, toitlustus-baariteenuseid käe-jala ulatuses ja leiab nii lastepärasemaid kui täiskasvanulikemaid meelelahutusi. 
Patongi rahulikuks perepuhkuse veetmise paigaks ei soovita. Ajasin oma abikaasa ühel õhtul rolleriga sinna asja üle vaatama, eelistades ise lapsega rahulikult hotellis õhtut veeta. Oli rahul, et sai oma silmaga seda möllu näha aga rohkem sinna ta ka ei kippunud :)

Endalgi nüüd mõned päevad tagasi saadud Aegeaniga lennukogemus edasi-tagasi suunal Tallinn-Ateena-Rhodos. 

Check-in sujus kenasti, tuli ka meilile meeldetuletus 48h varem, jätkulennule natuke hiljem ja tasub oodata, kuni mõlema lennu registreerimine avatud, siis saab teha korraga. Sain mobiili piletiversioonid telefoni ning kodulehelt printisin ka pardakaardid välja.
Eks öised lennud veidi ebamugavad ole aga selle hinna eest elab üle. Istmevahed lennukil üsna kitsad (isegi minusugusele kesk.kasvu naisterahvale) aga muidu kõik sujus. Pikemal lennul pakutakse sooja sööki ja jooki + karastus-alk.joogid, lühemal otsal pakike küpsist-patoon ja jooke.
Kohvrit keegi ekstra ei mõõtnud ega kaalunud, kuid tagasiteel Rhodoselt käis üks tädi kohvreid sildistamas (ju siis kontrolliti, et per inimene ikka üks norm silmamõõdus kohver).
Tasub kasutada suvel seda sõiduvõimalust, mina sain perega madalaimast paketipakkumisest u 500€ soodsamalt käidud (lend+hotell+transport).

Tere, on ehk värskemaid Aegeaniga lennumuljeid jagada? Kas pagasireeglid on muutunud paari aastaga karmimaks (mõõdetakse lennujaamas kusagil raamis vms)? 

Ma olen ka kuulnud, et ennekõike just Tallinnas on keegi ekstra usin kontrollija toimetamas, samas mujal Euroopas on asi vabam. Sellepärast tahtsingi värksemat infot, kellel mis kogemused viimasel ajal on ja kas lisaks raami pistmisele ka kusagil kaaluvad enne lendu käsipagaseid? Lubatud on ju lisaks pagasile veel ka üks isiklik ese (käekott, vihmavari, foto-arvutikott), kas mõõdetakse (mingi ekstra raam?) ka neid kuskil? 

Kas värskemat infot AirBaltic-u käsipagasi kontrollist lennujaama(des) kellelgi on? Lennufirma enda FB lehelt loen mitmeid nurisevaid kliente, kellel osadel isegi mõõtmetes pagasi eest raha nõutud - kas tõesti on see võimalik? 

Esimest korda, eriti koos perega, soovitaks minna pakettreisina. Pakutud eelarvega 500 eur/in Kanaari saartele lendu, majutust, transfeere + toitlustust ei kipu praegu saadaval olema (kui just mõnda viimase hetke pakkumist ei leia).
Egiptuse pakettreise 4-5* hotellides aga peaks leiduma küll, isegi võibolla "all inclusive" pakette (st et 3x päevas söök+ vahesnäkid ja kohati isegi joogid hotelli hinna sees), mis tagab selle, et suuri muid kulutusi enam ei lisandu (va ekskursioonid, shoppamine, tegevused väljaspool hotelli territooriumi).
Ja kui tegeletakse juba Eestis tuuker/sukeldumisega, siis Egiptuses peaks avastamisrõõmu kuhjaga jaguma. Punane meri on selles osas imeline.

Loen siin, et Qataril kombeks lennuaegu kruttida. Kui tihti seda viimasel ajal (dets-jaan) kellelgi ette on tulnud? Kas eile ostetud piletite puhul, kui sõit ndl pärast, võib juhtuda? Ja teine küsimus, kas Aasiasse (Bali) sõites on lennukis padi-tekike või see oma mure?

Mind ka huvitaks kesköösel Girona lennujaamast Barc keskusesse liikumise võimalus, arvestades Ryanairi graafikut. Ehk on kellelgi viimaste RA graafikutega kogemusi selles osas? Nende bussifirma ja lennujaama koduletedelt ei loe kellaaeade kohta infot välja. Tekkis mõte augusti lõpus või sept alguses minna aga enne ei julge pileteid osta, pigem jätan selle "pika-nädalavahetuse" reisi ära.

Ok - tänud, ma vaatasin märtsi väljumisi pigem (alates veebruari viimasest nädalast kuni märtsi lõpuni) ja siis näitabki 500-600€ nägu. Kui kohe saaks minna, oleks päris hea variant tõesti, kuigi ma seda Smartlynxi ei fänna. Seekord läheme seikleme läbi Londoni.

Kas see 199€ on viimase hetke pakkumine? Mulle Aurinko pakkus ainult lennupiletite hinnaks ligi 1500€ (2+1), kusjuures kuupäevad polnud kivisse raiutud, vahemik veebruari lõpp- märtsi lõpp.

Mina ostsin piletid perele (2+1) läbi Londoni ( peab ööbima) ja koos vahe ööbimistega hind 850 kokku (easyjet+Norweigan), reedel minek, järgmisel pühapäeval Eestis tagasi. Ei suutnud paremat diili klapitada ja otsida, võimalik, et saab paremini- odavamalt. Ma ka alles algaja.
Otse saab vaid tsarteriga, võid reisibüroost või reisivahendajatelt ( nt. Estravel, Aurinko) lennupiletid eraldi osta ( kui on vabu kohti veel lennukis soovitud kuupäevadel).

Tänan:) Ma uurin Finnairi esindajalt ka. Lihtsalt, kui on valida ümberistumise ajaks kas 1h või siis 3h, siis eelistaks kiiret ümberistumist ja mitte 3h lennujaamas passida. Samas eelistaks ikkagi viperusteta kohale jõuda. Pagasi muret õnneks ei ole, ma reisin üldjuhul vaid käsipagasiga.

Plaan osta Finnairi lennupiletid Tallinn-Rooma, ümberistumsiega Helsingis. Kas tunniajane ümberistumise aeg on Finnairi puhul Helsingi lennujaamas teostatav? Kas Finnairi puhul tuleb lennu hilinemist tihti ette?
Kui juhtub kõige hullem, et lennuk hilineb ja ei jõua jätkulennule, kas sel juhul Finnair suunab tasuta järgmisele lennule või mis saab? Graafiku järgi on samal päeval veel lende.

Pole ennem seal reisipakkumisi otsimas käinud. Kuidas seal üldjuhul lood....kas hommikul avamise ajaks kohale minnes on lootust pileteid Euroopasse (Vahemere kant) saada või on neid pakkumisi tavaliselt nii piiratud arv, et jagub vaid paarile esimesele? Pakkumised ei ole tavahindadest nüüd nii palju odavamad, et peaks pikali jooksma aga valmistaks end hea meelega ette.

Tänud! Kas keegi on olnud ka Drašnices? Kas sealt ka muidu need kohalikud bussid läbi sõidavad edasi- tagasi, ühendus Makarskaga normaalne? On seal pood, söögikohti piisavalt? Ei tahaks söömiseks iga kord bussiga kuhugi kolama hakata aga üks majutusasutus seal meeldib, ei julge aga asukoha pärast veel broneerida. Lihtsam oleks muidugi Makarskasse jääda aga ahvatlev on peatuda turistihordidest vähem hõivatud paigas, kuid liikuma peab saama.
Millist kuurorti Makarska rivieral eelkõige soovitaksite bussiga reisijale?

Nizza ja sealne lähiümbrus-linnad meeldisid väga. Rumeenias rannikul paraku ei ole viibinud, vaid Bucaresti-Brasovi piirkonnas. Rumeenia kindlasti on ka avastamist väärt ja võibolla sealse musta mere ääres on leida turistivabamaid paiku aga ise eelistaks kindlasti Nizzat. Nagu eelnev kõneleja juba ütles, siis Nizza ise on mõnus kuurort ja tema külje all asuvad imelised kohad-linnad. Ise läheksin sinna kanti iga kell tagasi.

Tänan heade soovituste eest!
Juba surfasin ise ka lennujaama ja Horvaatia lehekülgedel ja sain mingid bussi-laeva graafikud. Eks pean nendesse veel süvenema, natuke aega on.
Ehk räägin abikaasale ikka augu pähe ja võtame paariks päevaks ka auto. Bussiga saab küll punktist A punkti B võibolla lihtsalt ja odavalt aga ringi kolamiseks oleks ühistransport vist natuke tüütu, eriti lapsega.

Lisaküsimus veel: 7 päeva on ühe piirkonna, rääkimata kogu maa avastamiseks väga lühike aeg, eriti kui tahaks varbad vees puhata ka (kui ilm lubab). Selletõttu pean reisi hästi efektiivselt planeerima. Kas naabersaarele Brac oleks parem minna Makarskast või pigem Spliti kaudu, ühel juhul siis jõuaks Sumartinisse, teisel juhul Supertari? Kas Makarskast saab saarele ainult jala või liiguvad sealt ka autopraamid? Kui minna jala, siis kumb saare piirkond oleks huvitavam - kas Supertar või Sumartin?

Üritan siin vaikselt google earthi kaudu Makarska piirkonnaga tutvuda aga hea oleks siiski kogenud reisijate soovitused.

Tänan senise tagasiside eest!

Jah - pakettreisid ei ole ideaalsed reisid ka minu jaoks, kindlasti palju mõnnam oleks Maldiividel, Bali saarel, Sri Lankal või Florida rannamõnusid nautida ja maid avastada. Hea meelega tahaks näha oma silamga kunagi veel ka Austraaliat, Brasiiliat, Jaapanit ja palju muud. Võimalik, et kõike ei jõua aga kuskil nendes paikadest tulevikus ikka plaanis ära käia. Paraku nende reiside puhul peab arvestama pikema puhkuse ajaga ja ka reisikulud tuleksid suuremad. Ise ei ole selline seljakotiga vandersellitüüpi, minnes tahan tunda end mugavalt ja kindlalt aga see tähendab jälle kallimat hinda.
Kahjuks hetkel üle nädala puhkusele aega leida pole võimalik, väikelapse paigutamine siin kellegi hoole alla seniks niigi keeruline ja reisieelarve ka tiba kitsas.
Vahemere kant mulle ka väga meeldib ja seal oleme oma pead mitu korda käinud. Mõni aeg tagasi Costa de Sol piirkonnas (Malagast mööda rannikut Marbellasse ja sinna ümbrusesse),hiljuti Toscanas ringi seigeldes ja viimasel suvel sai oma pead Nizza ja selle lähiümbrust avastatud - väga kihvt oli. Kahjuks vahemere kant kevadel veel jahe, samas tahaks just nüüd vastikult külmal ajal siit sooja pääseda ja pakettreis selles osas mugav variant. Suvel on ka Eestis mõnus.
Türgis pole veel käidud, praegu ei viitsi omapead matkama minna vaid tahaks valmis lahendust. Põhi eesmärk on puhata kahekesi, võtta päikest ja unustada argimured, vast leiab romantikaks ka mõne vaiksema nurga ja ehk ajab ka pakettreis mõne suurhotelli privaatsemas bungalos või villas seekord asja ära :)

Kes käinud mai kuus Türgis, võiks jagada oma kogemusi. Teretulnud on muidugi igasugused soovitused, panen kõik kõrva taha - ehk kasulikud tulevikus.