Austrias AIM-iga

Tere,

Kas keegi on käinud Austrias AIM.ee seltkonnaga.
Oskate äkki öelda, kuidas sujus korraldus jne.
Nii palju olen siit foorumist välja lugenud, et tegmist on usaldusväärse firmaga.
Tänud vastuste eest!

Ma oleks ka samasugusest infost huvitatud.
Ja lisaks kui suur on tõenäosus, et 19-28 märts on Mayrhofenis lumega kehvad lood?

Väga hea firma, aga bussis mingi 30h sinna ja samapalju tagasi on väga piinarikas sõita. Kui sinna minnes on veel mingi motivatsioon, siis tagasitulek on ikka piin :P

Lume mitteoleku tõenäosus on u. 3,7%

Tänan täpse protsendi eest :D
Ma lihtsalt olen kuulnud, et sõltuvalt talvest võib märtsi lõpus juba madalamates keskustes lumi sulanud olla. Aga ilmselt pole sealkandis asi nii hull :)

Tere suusasõbrad
Olen mõned korrad Aimiga käinud slovakkias ja eelmine aasta aimiga austrias kevadisel koolivaheajal Schladmingis. Lumeolud olid siis nii, et yleval olid super puuder ja päike, aga all lähenesid kraadid 20 kraadi lähedale ja seal tekkis juba väheke lompe jms, kuid sinna alumisse otsa sattusime ainult õhtul, kui mäelt ära hakkasime minema, ylejäänud aja sõitsime ylemistel nõlvadel ja seal oli norm. Schladmingi mäekeskus iseenesest ylikõva- toon yhe näite selle mäekeskuse suurusest: Ei pea ennast yldse aeglaseks sõitjaks ja hommikul suht esimese liftiga alustades ei jõudnud tervet mäekeskust otsast lõpuni läbi sõita, kuna lubasime sõpradega endale yhe 5 minutilise peatuse. Jäimegi siis tagasi sõites yhte orgu, kust enam kummalegi poole ei olnud tõstukijuhid meid nõus ka pika moosimise peale yles laskma. Lõpuks viisid nad meid oma autoga skibussi peatusesse, millega hotelli saime sõita.
Tookord tuli meil kah paar ööd bussis sõites veeta, aga mina yliõpilasena ei kurda, kui sellega reisile mäepäevi juurde saab ja, veel enam, hinda soodsamaks saab. Võõra inimesega võib ühes pingireas magamine natuke totakaks kujuneda kuid hea sõbranna/sõbraga jääb ruumi ylegi;)

Aimiga on chill see, et nad on personaalne firma: Uku ise vastab su meilidele, vajadusel roolib bussi, Mäepeal annab sulle vajadusel ka suusa/lumelaua tunde ja õhtul saab baaris õlleklaasi taga mõne lõbusa viisijupigi maha pidada. Ei teki sellist suurt "Lennujaama" tunnet, et kellelgi ei ole tegelt sooja ega kylma, kes sa oled, või kuhu reisid, peaasi, et pommi kaasas poleks. Broneerimistasudega olen Aimis kah saanud ymber tõsta ja tagasi kysida, täitsa usaldusväärne. Ukul on kyll viimasel ajal tegemist rohkemaks läinud, et ta ise ei pidanud kõikidele reisidele lihtsalt füüsiliselt jõudma kuid siis pidid ta abivalmid tütred mõnedel reisidel reisijuhtideks olema.

Pidutsemisega oli kah bussis nii, et seni kuni asi on kontrolli all ja saab head nalja, pole miski keelatud ja saab tervest bussist yks hea seltskond, aga kui bussis on mõni natuke liiga möllulõvi ja teine natuke liiga kriitiline, siis võib yksteise vahel ytlemisi tekkida. Ja eks niipalju kui reisijuhile kurdetakse pyyab ta ka ise pingeid maandada. Väiksena sõitsin kah rohkem perega slovakkiasse ja siis oli tegelt ebameeldiv kyll, kui mingi joobar sul otsas komistab koguaeg, nyyd yritan ise kah enamvähem normaalne olla bussisõidu ajal.
Jõudsime eelmine koolivaheaeg järeldusele, et need, kellel pole vahet, kas nad sõidavad reisile koolivaheajal või mitte, soovitan valida pigem mitte koolivaheaeg, sest siis pole ka väikeseid lapsi bussis ja seega ka vähem neid inimesi, kellele võib iga asi pahameelt tekitada. Kõige chillim aeg on Jaanuari teine pool ja veebruari algus:1)siis on yliõpilastel sess ja nemad juba oskavad Pidu panna 2)lumegarantii ja ilm on siis kah kõige lollikindlam.

Seeaasta lähen jälle aimiga Schladmingi.

Päikest

Palun kasuta oma tulevastes postitustes "ü" tähte "y" asemel!

See kevadine aeg on alati kahe otsaga asi... päevad on pikad ja päike rõõmustab ju ka suusamäel! Tagasi tuled enamasti päevitunult! Aga Mine kuhu tahad, ikka alumised otsad on radadel pehmed.
Lauaga pole eriti häda, aga algajatel suusameestel on see ikka paras pea (loe: reielihase) valu.

Eelmine aasta uurisin ka ise AIMi Ukult Austria lumeolude kohta ja sain positiivse vastuse: isegi kui märtsis peaks olema nii soe ilm, et mäed halvad, siis päästab välja liustik, kus on alati lund ja saab alati sõita. Seega 100% kindel asi ikka. Liustik asub ka lähedal keskusele ja minnakse bussiga.

Üldjuhul on ikka märtsis olnud üleval ilus lumi, all veidi sula.
Liustikut pole ma veel varuvarjandina kasutand :)

Sai hiljuti sellelt samalt AIM'i reisilt tagasi tuldud.

Ma ei tea, kuidas varasematel aastatel märtsi-lõpu ilm on olnud, aga sel aastal oli minu jaoks ainult Hintertux (ehk liustik) sõidetav. Eriti vahva oli seal esimesel päeval, kui ilmateade lubas liustikule udu, aga tegelikult oli ilus päikesepaisteline päev - inimesi oli seetõttu vähe ja seal sai vabalt kihutada. Kahjuks hakkas aga iga järgmise päevaga rahvast järjest rohkem ja rohkem juurde voolama. Ilmselt seetõttu, et teistes suusakeskustes, s.h. Penkenil, mille gondel otse Mayrhofen'i külast üles viib, oli kõva sula. Ühesõnaga, mingist hetkest alates oli liustikul sõita juba võimatu, sest rahvast oli kohutavalt palju - kogu energia läks sellele, et jälgida, et kellegagi kokku ei põrkaks, kusjuures neid, kes põrkasid, oli seal piisavalt. Nagu sipelgapesa! Viimasel päeval sel põhjusel enam mäele üldse ei läinud.
Ühesõnaga, mägi ise on super! Kui vaid rahvast vähem oleks ...

AIM kui reisifirma oli täitsa OK. Ei oska nende kohta ühtegi halba sõna öelda. Mis bussisõitu puudutab, siis võibolla oli asi selles, et ma polnud juba ammu-ammu bussireisil käinud, aga need 2 päeva, mis kulusid ühe otsa läbimiseks, ei olnud minu jaoks mingi probleem. Istud rahulikult, ajad sõpradega juttu / viskate nalja, loed vahepeal raamatut ja kui tahad, siis vaatad telekat ... aeg lendas bussis päris kiiresti.

Miinustest. Ainuke ja kõige suurem probleem oli Mayrhofen'i majutus - Rauchenwalderhof. Kes tahab täpsemalt teada, võib TripAdvisor'it checkata (http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g608662-d754251-r60268321-Pension_Rauchenwalderhof-Mayrhofen_Tirol_Austrian_Alps.html), aga lühidalt öeldes on seal juba mitu intsidenti olnud, kus Rauchenwalderhof'i omanik on klientidele kätega kallale tulnud (mees ei ole vaimselt eriti stabiilne)! AIM on sellest teadlik ja ma usun (õigemini loodan), et nad järgmisel hooajal mõne muu külalistemaja valivad. Mina isiklikult pidin sel põhjusel omale kohapeal uue öömaja otsima. Jätsin topelt-majutusega seotud kulud enda kanda ja ei hakanud AIM'ile mingit nõuet esitama, kuigi oleks võinud muidugi. Aga ma loodan tõsiselt, et nüüd, kus AIM on teadlik, millega ta oma kliente sinna majutades riskib, valib järgmisel hooajal mõne tsiviliseerituma koha. Häid külalistemaju/hotelle jagub Mayrhofen'is küllaga! Kui õhtupoole mööda küla jalutate, siis näete, et neid on kõik kohad täis.