Autoga Eestist Itaaliasse

Plaanis on ette võtta autosõit Tallinn-Milano koos vahepeatustega. Autojuhte on üks (mina), siis sõiduajaks olen arvestanud 3-4 päeva. Marsruut siis Eesti-Läti-Leedu-Poola-Tšehhi-Austria-Itaalia. Esimene ööbimine on plaanis teha Kaunases Leedus, Teine Krakowis. Edasi tuleb vaadata. Kaasas on koer :) Olemas ka gps Tomtom, mis idee poolest peaks Euroopas töötama, katsetanud veel ei ole.
Olen tänulik kõikide nõuannete, öömajasoovituste ja toetusavalduste eest, sest väike positiivne reisipalavik hakkab juba tekkima :)
Millist teed valida? Kas tasub vältida maksustatud teid? Millega peaksin veel arvestama?

Ei tea sinu sõiduvõimeid ja marsruudil olevate paikade külastus (vaatamis) soove. Kuid, kui tahad kiiremini kohale, siis esimese ööbimise valiksin Poolas. TT on minu arust kõige parem. Kasutaja juba selle sajandi algusest ja täiesti rahul. Muidugi kõigeparem oleks, kui see oleks uuendatud viimase järgi. Võiksid natuke täpsemalt reisi soovidest rääkida. TT-st saad valida kiirema ja otsema tee. Kiiremaks kohalejõudmiseks vali ikka maksustatud kiirteed. Itaalias kõrvaldeedel saad sõita ainult 30-40kmh. Küla lõppeb, teine kohe algab. Koerale tunnen kaasa.

Kui talvel minek, siis peab jälgima, et poleks naastrehvid all, sest naastudega Leedust edasi ei saa :)
TomTomile lisaks paneksin ka nutitelefoni mõne navigeerimisäpi, mis töötaks ka offline'is. Topelt ei kärise.
Muus osas - head reisi!

Pakun välja esimeseks ööbimiseks Ostrow Mazowiecki Poolas ja teiseks öömajaks Mikulovi Tšehhis. Kolmandaks ööks peaks Itaaliasse jõudma. Kui sõita 800 km päevas, mille järgi need peatuspaigad on pakutud.

Suur tänu vastuste eest! Jätan kõik pakutud ööbimisvariandid meelde ja vaatan üle. rajukas - koerale vast ei ole vaja kaasa tunda, kuna oleme Itaaliasse kolimas pikemaks ajaks, siis maha ma teda ei jäta ja kindlasti on parem praeguste plaanide järgi 600-700km päevas sõita, kui lennukiga minek.

Mia - see on sul väga õige tähelepanek ja ma sain autole lamellid alla just reisile mõeldes, õnneks sellega korras.

Päevase kilometraaži osas ma olengi praegu lahtiseks jätnud. Kaunases on ööbimine juba kinni pandud ja kui see esimene ca 700km sõidetud, siis ilmselt juba tean kuidas ise vastu pean ja kuidas koer ennast tunneb, temaga pean iga paarisaja kilomeetri tagant vast väikese jalutuskäigu ka tegema, seega on liikumiskiirus veidi piiratud. Veelkord suured tänud, tunnen ennast juba veidi julgemana :)

Samas pead sa arvestama ka sellega et Poolas Bylastoki ja Warssavi vahel on teetööd pooleli ja seal on liiklus aeglane, see on S8 aga üle Lomza sõites on tee kitsas kurviline ja palju külasid, tee nr. 61.
Lõuna Poolas on ka Katowice Chestohowa vahel seisakud, kuna seal palju valgusfoore teel ja seismist venimist kui palju.
Teetööd ka Tsehhis Olomouci ja Brno vahel.
Kuidas otsustad sõita Milaanosse, kas Viinist alla Grazi peale ja Itaaliasse Udinese kaudu või lähed Salzburg Innsbruck üle Brennero kuru?
Ma olen sõitnud Brennero kaudu Bolzanosse A 22 alla Veneto ja sealt pöörad paremale Veneetsia-Trento kiirteele, Bergamos keerad maha Milaano peale.