trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoga Horvaatiasse

tere! meil on plaanis minna kahe perega reisile (8kohalise autoga).Kaasas oleks meil kom last vanuses 14,15,8. lõpppunkt oleks, siis Horvaatia. Oleme mõelnud, et päris sinna all ei hakkaks pressima, sest auto bensiisini kulu on juba nii kallis. Samas sooviksime ööbida mere lähdal (kõige parem oleks apartments, mis jääks hinnapiirini 700€ 5.ööks).

KUidas Horvaatias kliima on sellel ajal ja kas lastele oleks ka mingit lõbu pakkuda? Oleme perega juba vaikselt paanikas, seega sooviksime natuke infot saada ja teiste inimeste kogemusi teada saada :)

Praegu on Horvaatias jahedavõitu. Kui praegu plaanis.

aeg oli tegelikuses planeeritud augusti lõppu ;)

Tere! Kahtlane ettevõtmine tundub mulle, kui juba pool aastat enne reisi toimumist paanika lahti...
Ilmast - sel ajal on kusjuures Leedus Palangas veel rannailmad või kindlapeale Ungari Balaton. Horvaatias ja mujal Lõuna-Euroopas +25 garanteeritud septembri lõpuni. Kokkuvõtvalt soovitan esialgu lühem sõit ette võtta ja seejärel endale selgeks teha autoreisi "võlud".

Vali sihtkohaks Istria. Majutusi palju, kõik vaatamisväärsused üsna lähedal jne. Selle rahaga peaksid välja ka tulema. Sihtkoha kaugus pole väga oluline, kütus moodustab ainult ühe osa eelarvest.

Tehke googli streetwieviga väike ring Istrias- Poreć, Rovinj, Pula ja samuti Dalmaatsias- Zadar, Split, Makarska. Augusti lõpp, septembri algus on ilm mõlemis hea, valige neist üks välja. Öömaju on alates 23.08 palju saada, sest saksa- itaalia- austria lapsed lähevad kooli. 16. - 22. 08 aga tuleks öömaja varem valmis vaadata ja seda nädalaks, sest kõrghooajal paljusid majutajaid ühe- paari öö suhted ei huvita. Ka hind kukub alates 23.08. Oma arvestatud hinnaklassi leiate kindlasti.Tippajal normaalse, hiljem juba päris luxi.

Horvaatia teema on tripis päris hästi kajastatud. Kui ei suuda info rohkuse tõttu siiski vajalikku leida, siis küsige julgelt. Mida konkreetsem küsimus , seda konkreetsema vastuse saate. Üks on selge, paanikaks küll põhjust pole, kui te just Anktarktika kaudu minna ei plaani.

suur aitæh teile uva ja vopski,saime perega palju targemaks selle koha pealt :)

Samas aga kas keegi saaks siia kirja panna enda reisi horvaatiasse autoga, siis me teame paremini kuidas orienteeruda ja kus linnnas ööbida,mis kellaajal keegi startis eestist jne.

Majutuse leiad teada-tuntud www.booking.com kaudu, leht on eestikeelne ja lihtne kasutada. Mis puudutab viimast küsimust kellegi kogemustest, siis sellest on siin sadu postitusi vist juba. Natuke peaks ikka ise ka vaeva nägema..

Kogu info alljärgnevatelt linkidelt:

http://trip.ee/content/horvaatia/lastega-juuni-teises-pooles-autoga-horvaatiasse.html

http://www.reisiguru.ee/riik/Horvaatia

Kopeerisin arvutist oma eelmise suve Horvaatia reisiplaani. Startisime neljapäeva õhtul kell 11 ja kohale jõudsime pühapäeval kell 14. Sõitsime kahe juhiga ning ööbisime ainult Kuldvõtmekese motellis Poolas. Üldjoontes vastas plaan ka tegelikkusele. Tagasi sõitsime aga kiiremat teed kaudu läbi Sloveenia- Austria ühe ööbimisega Sloveenias.

-KÄVA

-BAUSKA (LÄTI) 448 km, 6h.

-RAMYGALA (LEEDU) 116 km, 1h, 36 min.

-KALVARIJA (LEEDU) 160 km, 2h, 6 min. 724 km, 9 h, 40 min.

-AUGUSTOW (POOLA) 75 km, 1h, 10 min.

-LUBLIN (POOLA) 344 km, 4h, 40 min.

-RZESZOW (POOLA) 168 km, 2h, 27 min. 585 km, 8 h, 10min. ööbimine -KOšICE (SLOVAKKIA) 200 km, 3h.

-BUDAPEST (UNGARI) 259 km, 2h, 51 min.

-NAGYKAHIZSA (UNGARI) 214 km, 2 h.

-ZAGREB (HORVAATIA) 137 km, 1h, 30min. 803 km, 9 h.

-OMIš 426km, 4h, 15min.

-MAKARSKA 40 km, 35min.

-DOLE, žIVOGOšCE 25 km, 22min. 491 km, 5 h.

                  Kokku   2612km, ~32h.

                              130L, ~170EUR+ teemaksud

Meie (8 liikmeline seltskond, üheksakohalise Renault Trafic 2.0 bussiga) reis Horvaatiasse 2014 aasta septembris nägi välja selline: Kogu reisi maksumuseks kujunes 3600 eurot ehk 450 eurot nägu. See hind sisaldas: bussirenti (655eur); teepealseid hotelle (kuni 20eur nägu öö ja hommikusöögid hinnas), mida võtsime nii minnes kui tulles 2, et ennast mitte reisi ajal liigselt tappa; kohapealset ööbimist Dalmaatsias, Makarska lähedal, basseiniga villas 10 ööd (1400eur, merest küll ca 20 km, aga kuna meil oli buss, siis see küll eriti ei seganud); kütet; vignette-id ja teemaksusid.

Alustasime sõitu kell 6 september, kell 06.00 hommikul kesk Eestist, suunaga Varssavile. Esimeseks ööbimiseks oli rahulik Varssavi äärelinn Raszyn, kuhu oli maad ca 950km. Kohale jõudsime õhtul kella 20.00 paiku (kohaliku aja järgi, kuna Poolas pidi kella tund aega tagasi keerama).

Teisel päeval alustasime sõitu kell 08.00 Slovakkia, Ruzomberok-i poole, kuna tahtsime nautida ka ilusat loodust ja Tatra mägesid, mitte ainult kiirteedel sõita. Slovakkiasse jõudes tuli osta esimene vignette (kleeps, mis tuleb piirilt või lähimast tanklast osta ja auto tuuleklaasile kleepida, mis annab õiguse antud riigi teedel sõita), hinnaga 10 eurot. Ungari piiril pidi samuti vignette ostma, hinnaga 12 eurot. Õhtul, ca 690km seljataga, jõudsime 20.30 paiku Ungarisse, Budapesti hotelli. Läksime siis veel ka mõneks tunniks Budapesti avastama ja Doonau kallastele jalutama. Öine Budapest on äärmiselt ilus!

Kolmandal päeval alustasime sõitu jällegi kell 08.00, seekord siis suunaga juba Horvaatia sihtkoha poole Dalmaatsias, ees ootas ca 780km sõitu. Käisime vahepeal ka Balatoni järve ääres ära. Horvaatias ei ole vaja vignette-i osta, seal on tasulised kiirteelõigud (võtad tasulisele lõigule sisenedes automaadist pileti ja tasuliselt lõigult väljudes annad selle pileti ära ja maksad nõutud hinna). Näiteks Zagreb - Makarska hind on ca 50eur.

Järgmised 10 ööd viibisime Dalmaatsias villas. Sooja oli seal iga päev 25 kraadi ringis. Mõni üksik päev tuli ka vihmasabinaid, aga need ei häirinud. Sai palju ringi vaadatud ja ka rannas peesitatud. Soovitan käia näiteks Krka rahvuspargis ja Biokovo mäestikus, Sveti jure mäetipus - sinna saab sõita autoga, mööda kitsast mägiteed, nautides samal ajal imelisi vaateid. Veel on soovitatav käia Spliti vanalinna ja Diocletinuse paleed vaatamas. Ka Trogir on väga ilus linn. Samuti on Brelas väga ilus rand, mida peetakse üheks Euroopa ilusamaks. Terve Makarska riviera on tegelikult ilusaid kohti ja rannasoppe täis, vesi on suhteliselt läbipaistev ja mõnusalt soe. Soovitan minna ka river-raftingule. Ühel päeval tegime päevareisi ka Bosniasse, kuna Mostari linna on Makarska kandist ainult 90km ringis. Mostari vanalinn ja Stari Most-i sild on väga ilusad ja pealegi on Bosnia väga odav. Telekast Horvaatia kohalikku ilmateadet jälgides panin tähele, et Pulas oli sellel ajal, mõnel päeval ainult 15 - 18 kraadi sooja, seega arvan, et Põhja-Horvaatia on Septembris juba jahedam, augustis aga kindlasti veel soe.

18 september kell 09.30 alustasime tagasiteed. Selleks valisime seekord põhiliselt ainult kiirteed. Suuna võtsime Tšehhile, Hustopeče linnale, sõita oli ca 890km. Sinna sõites tuli osta 3 vignette-i. Sloveenia oma 15eur, Austria oma 10eur ja Tšehhi oma 11,5eur. Need olid selle reisi viimased teemaksud. Kohale jõudsime hotelli kella 21.00 paiku.

Järgmine päev hakkasime Poola suunas liikuma kell 08.00. Käisime läbi ka Auschwitz-i koonduslaagrist. Tegu on äärmiselt sünge kohaga. Õhtul jõudsime Katowice ja Varssavi vahel oleva Piotrkow Trybunalski linna lähedal asuvasse hotelli. Sõidetud sai sellel päeval ca 490km. Kui Auschwitzis poleks käinud, oleksime sellel päeval ilmselt jõudnud kusagile Wyszkow-i kanti, seega oleks viimasel päeval koju mitu tundi varem jõudnud.

20 september hakkasime sõitma kell 08.00 ja sihtkohaks kodu. Kilomeetreid oli sinna ca 1040. Kohale jõudsime kella Eesti aja järgi 23.00 ajal (Leedus tuleb kell keerata tund aega edasi).

Kõikide sõitude vahepeal oli loomulikult mõistlikus koguses söögi-, wc- ja suitsupause.

Horvaatia (Dalmaatsia) kohta arvas meie reisiseltskond, et 10 päeva jäi ikka väheseks, et 2 nädalat oleksime vähemalt pidanud seal olema.

Teemaksude ja vignette-ide peale läks kokku ümmarguselt 180euri. Kütet kulus umbes 545L ja kütte peale läks raha ümmarguselt 750eur. Kilomeetreid sõitsime läbi umbes 6250.

Stardime Horvaatiasse 15.08 õhtul Pärnust.Kas on keegi veel samal ajal minemas.

Meie stardime 16.08 hommikul (6:00) ja tagasi plaanime 23-24.08. Kas esimese raksuga kuhugi Katowice kanti sõidab ära? Roolikeerajaid 2 + 2 last.

Meie oleme Tartust väljunud 5 paiku varahommikul ja õhtuks, umbes 9-10 vahel hiljemalt Katowicest läbi, suht Tšehhi piiri ääres ühes väikeses Poola linnas aga väga korralikus hotellis ööbinud, järgmine hommik peale hommikusööki, kohe kui restoran (korralik buffee-laud, munapudru, liha-singilõikude, soojade viineritega,kohupiima, jogurti jne-ga) avatakse sõidame edasi ja suht õhtu eel 4-5 paiku pärastlõunal juba Horvaatias mere ääres, vähemalt Istria kandis või Crikvenicas. Ja seda ühe juhiga ja mitte enam esimeses nooruses:)

Igaks juhuks hotelli link http://www.booking.com/hotel/pl/amadeus.en-gb.html?aid=357026;label=gog235jc-hotel-XX-pl-amadeus-unspec-ee-com-L%3Aen-V%3A0CEIQFjABahUKEwiGrY7NKXHAhUHXIKHePgAD0-O%3Aunk-B%3Aunk-N%3AXX-S%3Abo-U%3AXX;sid=3346d17fa6c4861bae02b4f3a19e11f6;dcid=4;dist=0&sb_price_type=total&type=total&#map_closed Aga broneerinud pole kunagi, oleme ükskord isegi enne keskööd sinna jõudnud, aga kahese toa oleme saanud ja veel valida, kuhu tiiba ja et auto saaks rõdu alla parkida jne. Neljale inimesele saime ka ilma probleemideta, kahene tuba 50 euro kanti koos korraliku hommikusöögiga, mida ma eespool kirjeldasin.

Meie stardime 15.08 varahommikul Jõgevamaalt kahe autoga.Vahva oleks mõne teise seltskonnaga koos sõita!

Meie stardime ka 15.08.hommikul Tallinnast.

15.08 kell 10.00 start Riia-Zagreb-Montenegro (Sveti Stefan) Auto nr 442BGF, lehvitame ))