Autoga juulis Bulgaariasse

Tere,


Juba päris mitu suve on vabatahtlikult loksutud autoga mööda euroopat ja skandinaaviat. Samuti ka see suvi. Sihtkohaks Bulgaaria Sveti Vlas. Seltskonnas 8 inimest: 4 täiskasvanut (3 juhti) ja 4 last. Stardime nähtavasti 5.07 päeval et 08.07 kohal olla. Tagasi kodu poole stardime 15.07 päeval veidi rahulikuma tempoga.

Marsruut on suhteliselt lahtine aga üks päris kindel plaan oleks Karpaatidest üle sõita: Transfagarasan ja/või Transalpina. Bram castle on ka plaani võetud tagasitee jaoks. Muus osas ootaks põnevaid ideid mida kindlasti tasub külastada ja mida vältida?

Paar küsimust oleks ka:
- Rumeenia ja Bulgaaria: kas neisse riikidesse sisenemiseks on vaja passi või saab hakkama ka ID kaardiga? Olen erinevaid reisiseiklusi lugedes leidnud vastakat informatsiooni.
- Kuskohast veebist saab osta vajaminevaid vinjette?
- Mida mägedes sõitmise kohta peaks varasema kogemuseta juht teadma? (lisaks sellele, et peamiselt tuleb pidurdada käiguga ja pedaali minimaalselt)
- kindlasti on/tuleb küsimusi veel, hetkel vaid ei suuda meenutada.

Ette tänades,
Tarmo

Pole see mägedes sõitmine nii hull midagi. Lihtsalt olla ettevaatlik ja mitte rutata olukordades, kus on pime nurk jne. Mägedes teed üldiselt S kurve täis ja kui mõni hull kihutama hakkab, siis ei pruugi ka enda ettevaatlikkusest küll olla, aga siiski.


Seda peamiselt käiguga pidurdamist kuulen esimest korda, aga eks mingis mõttes loogiline ka. Samas ise pole sellele kunagi tähelepanu pööranud ja on kõik okei olnud.

Kõigisse ELi riikidesse, k.a. Rumeeniasse ja Bulgaariasse pääseb ID kaardiga.
Vinjetid võib veebist ette osta, samas on kohapealt esimesest bensiinijaamast ostmine reeglina soodsam ning ei pea põdema, kas õigeks ajaks kohale jõuavad. Rumeenia vinjeti saab veebist osta ja alla laadida https://www.roviniete.ro/en/info/Cumpara-rovinieta-electronica-online. Palju sõltub auto tüübist, mõnes riigis pole sõiduautodel vinjetti vaja, teistes on vaja, kolmandates on N1 kategooria maksustatud...

Tänud totole vinjettide e-müügi lingi eest, ma seda ei teadnudki, olen seni iga riigi vinjetid eraldi hankinud või kohapealt otsinud. Nüüd tellisin kohe Saksa, Austria ja Tšehhi omad korraga, lubavad nädalaga kõik kohale saata, postikuluks lisandus 2.40€, kleepsud ikka oma hinnaga.