Autoga Pariisi september 2020

Tere, palun soovitage ilusa vaatega kiirteed/teed läbi Saksamaa sõites või kas on olemas mõnda äppi, millest saab vaadata, millised teed on parema vaatega. Kui juba kord läbi Saksa sõita siis vaataks vähemalt autoaknast midagi. Marsruut-Läti-Leedu-Poola, Saksamaa-Prantsusmaa. 

Koroona tõttu ei ole plaanis muuseume külastada aga väljast võiks vaadata. Tänud ette!

Kui sõidad otse läbi, siis näiteks marsruudil Varssavi-Pariis pakub Google kaht marsruuti. Berliin-Hannover-Aachen on mööda A2 kiirteed, mis on pigem igavapoolne. Teine on Dresden-Jena-Frankfurt-Saarbrücken, mis on sutsuke pikem, aga võiks nagu põnevam olla. Jalasirutuspausideks põikaks sisse Dresdenisse, mis on alati jalutamist väärt, Eisenachi, Bad Homburgi (Kurpark!) või näiteks Alzeysse. Kiirteede ääres võib muidugi olla võpsik või müravastane sein, nii et pidevalt midagi vaadata ei ole. 

Kolmandat marsruuti pakun ise - nr 9 kiirtee Leipzigist lõuna poole kuni Nürnbergini, sealt teed nr 6 Kaiserslauterni suunas. Jääb ka huvitavaid paiku tee äärde, kus sõitmisest puhata. 

Mõne sakslaste enda poolt välja antud kaardi peal on ära märgitud "landschaftlich schöne Strecke", mis tähendab ilusa vaatega teed. Viamichelini kaardi peal netis (viamichelin.com) on ilusa vaatega teedel roheline triibuke kõrval, aga praegu ei leia, kas seda ka äpina saab kasutada. Kui on aega, võiks sõita mööda Bundesstrassesid, need on tihtipeale huvitavamad kui kiirteed, samas linnakestest läbisõit võib olla paras peavalu.

2
0

Mina pakuks ka Wroclaw-Dresden-Nürnbergi varianti (ilma Leipzigita) ja sealt soovikohaselt edasi. Kui linnad pakuvad huvi, siis "peaaegu" teele jääks pärast nt Würzburg või Rothenburg ob der Tauber. Googlemapsist peale klikkides kiirinfo olemas. Ja jääb palju muudki aga ei vähese alginfo põhjal ei oska eriti soovitada.
Nt Zwickau ja Plaueni vahel on maailma suurim telliskivi raudteeviadukt:  **Göltzschtalbrücke 
**https://goo.gl/maps/ZkMQXJ4NtyqrnBGV7
Stuttgardist lõunasse jääb Hohenzollerni loss-kindlus
https://goo.gl/maps/4CGC2iunkaEzBfQ96 

Eelmisel suvel (2019) sõitsime pakutud teed, oli vaatamist küll. Sihtkoht oli küll teine, Saksamaa edelaosa - Schwarzwald.

Kui aga kiirus/aeg on oluline, siis see on muidugi kõik trassilt väljasõidud lisavad kõvasti aega, isegi kui teekond väga oluliselt pikem ei tule. 
Sõltub kuidas on teekond planeeritud, kas nö ühejutiga või ööbimispeatustega.

0
0

Kui huviks on maalilised vaated, siis soovitus on põigata läbi Reini jõe orust. Jääb sisuliselt "tee peale".  https://goo.gl/maps/scNxyq1zkJc4w7yB7

0
0

Olen sõitnud Frankfurdist edasi Reini jõe äärsetel teedel, soovitan.

0
0

Viamichelin on täiesti äpina/GPSina olemas ja kasutatav.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased