Autoga Rumeenia-Bulgaaria-Türgi

Kas keegi on käinud ja oskab jagada infi. Eriti huvitab Türgi liiklus, parkinine, camping platsid ja piir ületus.

Tundub, et avastamata teekond? Või ehk leidub kedagi, kes oskaks kasulike näpunäiteid jagada?

Türgis pole autoga käinud, Rumeenias ja Bulgaarias küll. Oleneb kas eesmärk on kiiresti kohale jõuda või teel ka ringi vaadata. Kiiresti kohale jõudmiseks soovitaks Rumeenia asendada Serbiaga. Rumeenia teed on kehvad aga vaatamisväärsused huvitavad. Bulgaarias suuremad teed olid täiesti talutavad. Teemaksudega tuleb arvestada neis kõigis.

Kuid Rumeenias ja Bulgaarias küll. Võin kinnitada kassuke sõnu, et Rumeenia teekvaliteet on suht täbar, eriti linnades. Maastik ka kohati mägine, seega suurt kihutada ei saa. Rumeenia ja Bulgaaria vahel pidime ületama piiri laevaga üle Doonau jõe, mis tähendas korralikku rahalist väljaminekut. Lisaks laevapiletitele "röövis" rumeenlane raha ka väljasõidu eest ja bulgaarlane sissesõidu eest (erinevad maksud). Aasta oli siis 2004, ehk nüüd Euroopa Liidus olles sellist raharöövimist ei toimu.

Kas keegi oskab teemaksude summadest rääkida ja kämpingute hindadest ka lisada?

2004 või 2005 (ei mäleta täpselt enam) sai käidud Rumeenia, Bulgaaria, Türgi, Kreeka, Itaalia ja sealtkaudu tagasi. Reis oli tore, liiklus hea ning piiril (bulgaaria-Türgi) läks alla tunni. Kokku olen autoga 4 korda Rumeenias käinud. Praeguseks on teed head, soovitaks minna läbi Ungari, Sealt Oradea peale. Sealtkaudu on teed head ja saab Musta Mere äärde päevaga.

Tulin Tyrki nadala eest, sedapuhku Ungari ja Serbia kaudu. See marsruut on pisut pikem kui Rumeenia kaudu, aga palju kiirem ja lihtsam. Peale Poolat porutad Kosice'sse ja sealt Mikolci Ungaris, Mikolcist algab kiirtee, mis kestab labi terve Ungari ja vaikeste vahedega ka Serbias ja Bulgaarias. Kiirtee maksu tuleb toepoolest maksta veidike Serbias ja siis Tyrgis, aga suht vahe. Teistes maades peab olema vinjett, mille olemasolu keegi kunagi ei kontrolli. Istanbulist tasub autoga labi soita voi siis kusagil linna aares parkida, linn lihtsalt jube suur, seal on toesti raske liigelda. Ka labi soiduks tuleb paar tundi aega varuda. Mujal Tyrgis on igal pool OK. Piiriyletused on koik OK. Ma porutasin veel Tyrgist edasi, Syyria kaudu Liibanoni. See on oudus, mida kellelegi ei soovita. Liibanoni tegelikult siiski ei joudnud - piiril selgus, et seal on diisel-autod taielikult keelatud :-)

See on küll vale väide, et kiirtee vinjeti olemasolu kunagi ei kontrollita. No Tšehhis ollakse eriti agarad. Tihti käib kontroll binokli abil ja kui kõik korras, keegi ei peata. Siit ka arvamus, et ei kontrollitagi. Kuna olen ise trahvi saanud, siis räägin oma kogemusest.

Yks hea sober mul Bulgaariast, töötame siin koos ja saaks temalt nii mondagi uurida. Kas kirjutad enam-vähem milline marsruut sind huvitab voi mis täpsemalt teada tahad? Teemaksu kysin, aga just kus piirkonnas kämpingud voi kas sind huvitavad ka vaatamisväärsused voi kavatsed lihtsalt nii kiiresti kui voimalik Bulgaariast läbi soita jne.