Autoga Türki

Hei sõbrad! On soov autoga Türki minna, jagage oma kogemust kes on juba käinud??? Mida tuleb kaasa võtta? 

Ei ole vahet kuhu sõitta, Türki või  Poola kaasas peab olema piisavalt maksevahendeid, muu on ostetav

Üldiselt pole tõesti midagi erilist. Peaasi et autodokumendid korras oleks. Rahvusvahelist juhiluba vaja pole, alates 2016.aastast piisab ELi standardloast

Me 2005 aastal käisime auotoga.Läksime üle Bulgaaria.Kaasas oli lisaks riietele jms asjadele ka arbuus ning pudel viina.Arbuus võeti piiril ära, kuna puu- ja köögivilju ei tohtivat üle piiri viia.Soovitus on, et paak tangi enne Türki jõudmist täis, kuna seal küte kallim kui mujal.

 Tyrgis bensiini hind 7 liiri ja seda juba 10 aastat umbes..eurole yle viies on hind seega 1 euro ! 

Tanan teid  vastuse eest . Millised auto dokumendid peavad Olema? Green card, tehniline pass, midagi veel??

Kui sõidukil on kaskokindlustus ja soovid, et sellest ka Türgis kasu oleks, siis kontrolli kindlustuslepingust, et kas see ka Türgis kehtib. Üldiselt on kehtivuspiirkonnaks Euroopa majanduspiirkonda kuuluvad riigid, kuid osad seltsid annavad ka laiema kaitse. Kui see Türgis ei kehti, siis küsi seltsist, et kas Türgi reisi ajaks oleks võimalik saada lisakaitse. 

Karta pole vaja midagi,kyll piiri peal tyrklased ytlevad,kas sobib meie roheline kaart,voi mitte ja ega see paarikymne eurone lisakindlustus ka kallis pole,kui vaja teha,rohkem on vaja karta Istanbuli liiklust....!

Käisin autoga Türgis 2011 (sisenesin Bulgaariast)Roheline kaart sobis. Kiirteede jaoks oli vaja osta eraldi kaart, ja sinna mingi summa kanda (vist sai tanklatest osta. või lehekioskist).Juhiloa kohta niipalju, et kuna Eesti ja Türgi on mõlemad liitunud 1968 aasta Viini teeliikluse konventsiooniga, siis peaks Eestis väljaantud juhiluba Türgis kehtima ja rahvusvahelist luba nagu poleks vaja. Isiklikult olen aga alati vormistanud lisaks rahvusvahelise juhiloa, kui on vajadus reisida väljaspoole Euroopa Liitu. 

Seda kas roheline kaart sobib või ei sobi ei ütle mitte türklased, vaid rohelise kaardi enda tekst, tuleb vaid vaadata, kas seal on kastike märkega TR ning et see poleks läbi tõmmatud. Kasko osas tuleb tõepoolest kontrollida, kas Türgi on hõlmatud. Nt Swedpanga laiendatud Euroopa pakett hõlmab ka Türgit, ent ainult Türgi Euroopa osa (kuni Istanbulini).  Kui vajadust pole, siis ei maksa tõepoolest autoga Istanbuli kesklinna ronida. Pigem vaadata Google Mapsis mõni Istanbuli läbiva kiirtee E80 ning metroo ristumiskohta jääv parkla ning jätta auto sinna.  Hind hinge ei mata, nt idaosas Yamanevleri metroojaama juures asuvas Haldun Alagas Katli Otopark on 11 TL (1.6€) ööpäev. Või siis põhja pool 4. Leventi metroojaama parkla, ööpäev 7 TL (1€) ning Taksimi väljakule metroo iga 4 min järel 16 minutiga. 

Jah seda na ka juba mõtlesi et Tuleb vältida liiklust Istanbuli kaudu

Istambuli liiklus võib osutuda hulluks ainult neile kes on äsja teinud juhiload ja sõidueksamiks roninud Tallinnast näiteks Jõgevale

Kas nyyd yle ei paku?Olen soitnud Istanbulis taksoga palju-palju kordi ja ei julgeks kyll oma autoga seal soita,kuigi mul on juhistaazi rohkem,kui teil vanust,ja Tallinna liiklus on minu jaoks....köömes!Istanbuli liiklus on ikka palju hullem,kui meil siin Tallinnas,tipp tunniaegu,ja koik vooras vark ka veel.

Olen käinud 2 korda autoga Alaniani, sõitnud palju aasias , Sri Lankal, aga näed elus veel, ei tapnud ei Colombo , Phnom Penh ega Bangkok, samas usun tõesti, et kui oled üle 70 siis võib natuke kõhedaks võtta küll

kuidas olete lbi istanbul sõitnud