trip-krainetrip-ukraine-dark
Autojuhiload välisriigis

Kas keegi oskab ytelda kaua Eesti autojuhilubadega välismaal soita voib? Kui kuskil kauem peatuda (alates 3-6 kuud), kas siis tuleb kohapeal uus eksam teha?

See kindlasti oleneb maast. Rollingutelt sain teada, et Eesti juhiluba igal pool ei kehtigi, peab olema vastav rahvusvaheline luba, mida siit ka saab taotleda. Samas see rahvusvaheline luba ise oli mõõtletelt üsna suur, et koos teiste dokumentidega püksi peita :) Täpsemalt ei oska öelda, kahjuks.

...näiteks võib välismaise loaga sõita kuni aasta, siis tuleb kohalik teha. Oletan, et mitmel poole on ajaline piir enam-vähem sama. Samas, kui vahepeal korra üle piiri käia, siis peaks jälle OK olema (kui tempel kuskil passis olemas). Aga tegelikult peaks vist, jah, rahvusvaheline luba olema, ehkki enamustes kohtades ei tehta probleemi, kui luba on arusaadavas keeles kirjutatud.

ameerikas sõitmiseks aitab ka eesti juhiloast.muidugi ei saa sellega autot rentida aga yldjuhul piisab politseile sellest, kui teed kurva näo ja räägid, et need on euroopa juhiload.eestit ei taúu mainida, et mendile mitte ebamugavust valmistada...sest 100% kindel,et ta ei tea meie riigist midagi.

Oled sa ikka kindel, et eesti lubadega usas autot ei saa rentida? minumeelest ikka saab. Aga huvitgav kust saaks nimekirja, millises riigis load kui kaua kehtivad. Selline asi peaks ju tegelikult olemas olema. Aga see korraks üle piiri minek on muidugi hea mõte....juhul kui viisa lubab edasi-tagasi seigelda. Tai viisa sain küll näiteks neljaks kuuks aga riigist välja tohtisin üks kord minna :(

Saksas kehtivad Eesti load kogu aeg, ei pea ära vahetama. Soomes peab aasta jooksul ära vahetama, ja üle piiri käimine ei aita - pead ikka tõestama, et oled vahepeal kolmeks kuuks välja kolinud. Soome tegi ranged seadused seetõttu, et Soomes elavad inimesed Eestis odavalt lube ei saaks tegemas käia. Vaevalt, et Eesti politseil mingit nimekirja on, pead küsima ikka selle maa politseilt, kus parajasti liigud...

Saksas kehtivad Eesti load 1 aasta ja 3 aasta jooksul saad eksamiteta ära vahetada. Kui Eesti EL-ga ühineb, siis ei pea enam ära vahetama. (mast kogemusest, nüüd ca 10 aastat Saksas)

Kui load ära vahetada, kas siis jäävad kahe riigi load?

Soomes võetakse teised load igatahes ära.

ei tahaks eriti uskuda, et soomlased saavad eesti juhiload ära võtta. need sul ikkagi on ja jäävad...?

üks naljakas lugu juhtus mu ühe sõbra juhilubadega. nimelt tal olid eesti juhiload, aga kaotas need ära. kuid enne kui sai uued teha, läks USA-sse aastaks. no tegi siis seal eksami ja uued load (kusjuures lube pidi lihtsamalt saama teha kui eestis) ja aasta hiljem eestis sõitiski kogu aeg ameerika lubadega....kuni politsei kinni võttis ja rõõmsalt teatas, et ameerika load eestis ei kehti...tõsi, sõber vist trahvist pääses. seevastu USA-s peaksid eesti load kehtima, tean mitmeid kes on seal autot rentinud ja mingitest rahvusvahelistest lubadest pole nad rääkinud.

Helena-Reet, mis riigi kohta Sa seda juhilubade asja kusid?

USA koha pealt niipalju, et Eesti lubadega saab jah autot rentida. Korduvalt ara proovitud.

Tuleb praegu seoses nende juhilubadega meelde uks naljakas loik Olev Remsu Tonga-raamatust. Tonga saarel nimelt tuleb autojuhtimiseks kohalikud load teha. Lubade taotlemiseks tuleb taita ankeet, kus hulka kusimusi stiilis- 'Kas keegi, kes oskab autot juhtida, on nainud, et sina oskad autot juhtida?'..... Ehee, sinna autojuhieksamile laheks kohe paris hea meelega....

Tervitustega

Kaerahelves


You know the way to Mordor.You have been there before.Take us to the Black Gate!

sõitmine sõltub vist ka suuresti osariigist.Mulle öeldi, et autorendiks vaja rahvusvahelisi lube ...samas arvan tagant järele, et kyllap nad oleks ka eesti lubadega leppinud. Lubade tegemine seal ka võrreldes eestiga suht odav.kui sõitmine käes siis saad 60 dollariga load kätte (ja mis siis automaat käigukastiga autoga sõita pole) :-)

Täpsemalt huvitasid hetkel California, Singapur ja Tai.

Aitähh koikidele nõuannete eest. See foorum on yks tore koht...igati soe tunne tekib kylastades ;)

Olen sama meelt Sinu viimase lausega.

Ega ma muidugi lubade koha pealt konkreetselt midagi oelda ei oska... Ebakonkreetselt aga lisaks jargmist:

  1. California- Voiksid kasvoi nalja parast need USA juhiload ara teha. Olen ka mitmete inimeste kaest kuulnud, et USA-s lubade tegemine on lihtne. Eksamit olla voimalik sooritada paljudes keeltes ja kallis ei tohiks see ka olla. Ja hea suveniir jaab parast alles.

2.Singapur on teaduparast kullalt range maa. Seda iseloomustab uks jargnev naide. Valjavote Lonely Planety Singapuri peatukist:

Most western nationalities do not require visas.You are granted an initial two weeks on entry and a one month permit is usually not a problem if you ask for it. But extensions beyond a month become increasingly hard. The government obviously feels that a month is long enough for anybody to do their shopping.

Minu arust vaga ilusti oeldud, et ole kuu aega meie kallis kulaline, parast seda aga....! Kogu seda Singapuri rangust vaadates ei taha enam autojuhi lubadest moeldagi. Samas on Singapur kullalt vaike saar, ca 30km labimoodus ning transport koikjale hasti korraldatud. Saime seal paari aasta eest olles metroo ja taksoga lahedasti hakkama.

  1. Piinlik on oelda, aga Tai kohta ei oska juhilubade asjus midagi kaasa raakida. Oleks hea turismipolitsei kaest kusida.....Aga... olen kahjuks kuulnud, et too turismipolitsei on seal usna ulbe....

Rebaseonu mainis oma kommentaaris, et Rollingutel oli selline spets rahvusvaheline autojuhiluba. Akki aitaks kui Sa endale ka midagi sellist (ARK-ist ilmselt) valja ajad. ....oh, unustasin et Sa vist oled juba kuskil reisil....sry.

Aga ikkagi edu soovides,

Kaerahelves


You know the way to Mordor.You have been there before.Take us to the Black Gate!

Minu teada rahvusvaheline luba ei aita. St. nii nagu ülalpool enam-vähem välja tuleb, rahvusvahelise loaga võidki sõita riikides ajutiselt. Kui tahad pikemalt (nt. üle aasta jne.), siis peab kohalik olema. Ja teise riigi kohaliku loaga ei tohigi paljudes riikides sõita (aga tegelikkuses pole probleemi). Minu teada on nii. Aga eks spetsid võivad täiendada.

Mul olid igatahes kuni viimase võimaluseni veel punaste kaantega vene-prantsusekeelsed load. Kusagil polnud probleemi.

Omast kogemusest - paar kuud tagasi vahetasin Soomes lube ja Eesti load võeti ära. Saan need tagasi siis kui Eestisse tagasi kolin. Saksa kohta oli aga Eesti meedias paar aastat tagasi teade, et Saksa on ainuke riik, kes ei nõua lubade vahetust. Ju siis oli vale inf - need kes Saksas elavad, teavad paremini. Kõige kehvemini läks aga mu sõbral, kellel olid Eesti juhiload, mis andsid õiguse mopeedi, autot ja veoautot juhtida. Vahetades Soomes lube, sai ta vastu aga ainult sõiduauto juhiload. Nii et ettevaatust mitmete sõidukite juhtimise õigusega loa omanikud, uurige enne iga üksikasi kohalikust politseist järgi, kui vahetama hakkate.

ot kas lubade vahetamine on midagi muud, kui lubade tegemine, st lihtsalt examite tegemine??

aga no siis kuidas hispaaniaga on, see huvitaks mind hetkel ka, on vaja muid lube st sõidustaazi mingi 3 aastat ja näiteks eesti lubadel seda peal pole, kui kaua sõitnud oled...

hästi lihtne on võtta politseist rahvusvahelised load. muide isegi venemaal ei kehti eesti juhiload ametlikult sest seal pole venekeelseid kirju peal. need load kehtivad igal pool samades kohtades kus roheline kaart ja veel hulgas muudes. hiinas ei tohi välismaalased üldse sõita kui pole elamisluba ja eksam tehtud. tais ei küsinud keegi lubade kohta kunagi midagi. auto anti ka ainult eesti id-kaardi koopia vastu ja politsei sõitis ise ees kui ükskord teed küsisin ja lõi kulpi. euroopas ei ole kah eesti juhiloast kunagi küsimust tõstetud. niiet asi varieerub...

Voiksid kasvoi nalja parast need USA juhiload ara teha.

Nju nii. Lubade tegemise kohapelt ei oska kosta aga juhtimine on kyll kaugelt midagi muud kui Tartu vahel rahulikult kärutamine. blin....yhe päeva jooksul peaaegu viis korda surma saada...... Samuti ummikutes istumised ja rôvedalt suured parkimistasud vôtavad igasuguse soovi juhtida. Annab harjuda. Vabatahtlikult siin kyll juhilubasid tegema ei lähe, ja naljasoon on ka nôksa teistsugune...ehhhh;))))))

-- Ah! don't say you agree with me. When people agree with me I always feel that I must be wrong.