trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoreis piirangutes Kesk-Euroopas

Plaanime nädala pärast suunduda kahenädalasele autoreisile. Oleme vaktsineeritud. Sihtpunk on Austrias, kus hotellid avatakse 19. mail. Poolas on hotellid ja hotellispaad avatud. Tundub, et transiidiks on parim kasutada Slovakkiat. Kui ma õigesti aru saan, siis nõutud on elektrooniline registreerimine ka transiidi korral. Kas kellelgi on kogemusi, kas reaalselt ka kontrollitakse autoreisijaid Tsehhi, Slovakkia ja Saksamaa teedel?

Vot see huvitaks mind ka. Aga vaevalt on praegu kellelgi kogemusi jagada.

Ole nii kena ja jaga oma kogemusi ka kui käidud on. Endal plaan juunis Itaaliasse minna ja jagatud kogemused oleksid kasulikud.

Tere! Mina sõitsin autoga aprillis Eestist Hispaaniasse ja nüüd mai keskel tagasi. Minnes ei kontrollitud mitte kordagi mitte keegi ühtegi paberit. Tagasi tulles oli ainuke kontroll Leedust Lätti sisenedes, kus kontrolliti, et Läti elektrooniline deklar. oleks tehtud. Küsiti neg. testi tulemuse kohta ja kui hakkasin paberit võtma, siis öeldi, et võin edasi sõita, päriselt nad seda ei vaadanud. Läbisin Poola, Saksamaa, Prantsusmaa.

Margit P

Tere.  Isegi negatiivset covidi vastust ei tahetud kusagil näha? Aga kas riikide piiridel politsei on olemas?

Tere

Kuidas on plaanis ära lahendada negatiivse testi nõuet riigipiiridel? Igas riigis teha uus?

Nendes riikides, mida läbime ei nõuta vaktsineeritutelt testi tulemust.

Tere!

Ei, mitte keegi ei tahtnud neg. testi tulemust näha. Politseid ei ole kuskil piiride peal. Kui läksin, siis kehtis veel Hispaanias regioonide vahel liikumispiirang. Olin ise valmis, et riigis sees küsitakse, miks liigun. Tegelikult ei küsinud keegi kunagi midagi, kuigi auto numbri järgi on  juba näha, et ei ole kohalik. Barcelonas oli hotell väga hästi lahendatud, kus koodidega sai ustest sisse ja isegi toa kaardi koodiga seifist, ehk kõik on väga kontaktivabaks ja turvaliseks tehtud. Mina soovitan küll reisida, sest praegu on turiste vähe, saab rahulikult kõike näha, teenindus on väga sõbralik. Oma autoga on see eriti turvaline.

Mina tegin testi viimasel hetkel enne siit lahkumist ja samamoodi seal kohapeal enne tagasisõitu. Teste saab ilmselt üsna lihtsalt ka mujal teha, küll seal on see märksa kallim, 100 eur test. Tulemused saab ilusti iseteenindusest alla laadida.

Mul on targematele küsimus laste testimise kohta. Ehk keegi oskab nõu anda - kui vanemad on vaktsineeritud, siis peavad lapsed testi tegema, et saada vanematega koos reisida. On mul õigus? Jutt käib alla 16 a kooliealistest. 

Teemaks autoga eestist itaaliasse.

Itaaliasse minnes peame 48h jooksul arvates testi tegemise hetkest üle Itaalia piiri saama ja pm kui Itaaliast tagasi sõitma hakata, teeme lastele testid ja siis on meil 72h testi tegemise hetkest, et eesti piir ületada? Austriasse saame tagasi tulles siis alles sisse kui testi neg vastus käes.  Muidu oleme igati leged?

To: rogks

Itaalia vist praegu nõuab jah isegi 2-aastastelt testimist. 

Aga Austria kohta ma loen, et transiit on lubatud kõigile ilma piiranguteta:

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/austria/ 

https://www.oesterreich.gv.at/themen/freizeit_und_strassenverkehr/reisen_und_ferien/Reisebeschr%C3%A4nkungen-durch-das-Coronavirus.html 

Samas jälle Tšehhis paistab, et vähemalt 5-aastased peavad ka transiidi puhul testi ikkagi tegema:

https://www.mvcr.cz/mvcren/docDetail.aspx?docid=22239932&doctype=ART

reisimemm

Kas Lätti ka saab juba vaktsineerimistunnistusega?

Ei saa Lätti vaktsineerimistunnistusega, aga 12 tunnine transiit on lubatud, eelnevalt elektroonilise registreerimisega.

Ma saan aru, et vaktsineerimistunnistusega pääseb Lätis eneseisolatsioonist, aga test tuleb ikka teha.

Transiidi puhul pääses ka enne eneseisolatsioonist, kuid pidid riigi läbima 12 tunni jooksul covidpass.lv täitmisest. Sõitsin laupäeval Riia lennujaama ja vaatamata sellele, et olen vaktsineeritud, pidin tegema PCR testi, sama tagasi tulles. Meid keegi ei kontrollinud, vist sellepärast, et läbisime laupäeva väga vara hommikul, kuid tegelikult pidid siiski Eesti numbritega autosid passima ja tegemata testi eest trahv kuni 2000 euri nägu.

to reisimemm

kas sain õigesti aru, et Lätis on vaktsineeritutel transiit lubatud ja neg testi tegema ei pea?

Ei. Vt eelmist kommentaari.

Läti nõuab praegu testi ikkagi kõigilt, nii vaktsineeritutelt kui transiitreisijatelt nii minnes kui tulles. Võimalik, et ei satu kontrolli aga kui satud ja testi pole on trahv üsna tõenäoline.

Okei, ehk siis jõuame minu kõige esimese küsimuseni: 

kuidas on plaanis ära lahendada negatiivse testi näitamise vajadust riigipiiridel? Lätti minnes teha siin, aga tagasi?

Saksamaa ei nõua vaktsineeritutele mingit testi. Seega on vajadusel ja soovi korral Saksamaal peatuda 1-2 päeva ning seal rahulikult oma test ära teha, et seda Lätis näidata. Kindlasti on võimalik ka Austrias see test ära teha ning siis oma kojusõit vastavalt planeerida. Seega ei näe mina tagasi tulemises suuremat probleemi, kui minemises.

72h hakkab jooksma kas testi tegemise hetkest või tõendi kätte saamisest? 72h autoga Hispaaniasse on päris kihutamine. Kuidas on testi vajadustega olukord juhul, kui reisijad ei ole vaktsineeritud? Transiit vist on ikka lubatud? Ootan kogemusi reisil käinutelt :)

@1oravakene

Aeg hakkab alati jooksma testi tegemise hetkest. Loogiline ju.