Autoreis Saksamaa-Prantsusmaa-Šveits-Austria

Plaanis minna suvel sõbrannadega Saksamaale (Prantsusmaa piiri äärde). Loodetavasti lennukiga Frankfurti, sealt rendiks auto ning edasi sõidaks ehk nädalakese ringi lähimaadel. Hetkel mõttes käia ära Prantsusmaal, Šveitsis, Austrias (ilmselt mitte meeletult kaugel Saksamaa piirist,nt Lõuna-Prantsusmaal) ja samuti sõita ringi ka Lõuna-Saksamaal. Kuhu soovitaksite minna? Milliseid kohti külastada? Samuti võib soovitada häid/heade hindadega ööbimiskohti..

Prantsusmaa Saksa piiriäärsetest aladest midagi eriti võimast soovitada ei oskaks. Veinihuvlistele muidugi Burgundia mõisad on käeulatuses. Lõuna-Prantsusmaa vaatamisväärsed kohad jäävad ikka sadade km kaugusse. Šveitsis Genf, Zürich, Luzern, kindlasti Liechtenstein, Austrias on suusakuurortitest mägikülad iseenesest fantastilised, Viin on super, aga jääb vist tiba eemale. Saksamaal on Baierimaa väga ilus. Neuschwansteini loss, lähedalasuv Garmisch-Partenkirchen jt linnakesed on väga atraktiivsed. München on suurlinn, aga kuidagi igav ja laialivalguv. Kui jutt Frankfurtist, siis pigem vaadake Kölni.

Veinihuvilisele jääb Alsace ainult üle piiri sõita ja kui juba Kölni minek, siis jääb ka Moseli org teele. Enne ainult leppige kokku, kes tagasi sõidab.

Kui Frankfurdist alustada siis veinisõbrale on siin palju tegemist tõesti. Nagu eelpool juba mainiti Alsace, Saksa ja Luxembourgi Moseli org ning ka Burgundia ja Champagne pole kaugel. Veinikeldrid, restoranid ja brasseriid maalilistes kohtades on juba elamus iseenesest. Elan Luxembourgis ja külastada soovitaksin seetõttu seda, maailma üht jõukaimat riiki. Luxembourgi linnale teeb tiiru päevaga peale ja riigile teise päevaga. Kui olete ajaloohuvilised, siis ümbruskonnas on palju I ja II maailmasõjaga seotut. Verduni ja Sedani lahinguväljad Prantsusmaal, Boulge lahinguväljad Belgias Maginot liinid jne. Samuti on siinkandis nii Luxembourgis, Belgias, Prantsusmaal kui ka Saksamaal lugematult keskaegseid linnuseid. Ardenni mäed koos matkaradadega on avastamist väärt. Linnadest soovitaksin külstada peale Luxembourgi veel Metzi ja Nancyt Prantsusmaal ning Saksamaa vanimat linna Trieri kus asuvad suurejoonelised Rooma aegsed Porta Nigra linnaväravad, termid ja amfiteater. Samuti leiab Trierist Karl Marxi sünnimaja. Need linnad on ka head shoppingukohad. Minu lemmikud aga siin on siiski väikesed armsad Prantsuse, Belgia ja Luxembourgi külakesed koos oma mõnusate söögi ja joogikohtadega. Ning maaliline loodus nii ardennides kui Moseli orus.

Tere! Sõida kõigepealt Prantsusmaale. Colmari ja Riquewihri. Sinna on 300 km. Colmaris on Formula 1 hotell. 3.-ne tuba 34€. Aga väga tänapäevane ja kesklinnast kaugel. 5 km. Colmaris vaata Unterlindeni muuseumi. Oli vist 7€. Ja öösiti on vanalinn kaunilt valgustatud. Umbes kella 23.00-ni. Sõida sealkandis pisut ringi. Ja siis mine Luxembourgi. Jälle 300 km. Mööda kiirteed on teemaks ~12€. Lux.-ist edasi sõida Saksamaale Monschausse. Sinna on 140 km. Maaliline tee, aga 3 tundi kulub(sõitsin bussiga 2006) Seal ka ööbi. Tagasi sõida läbi Moseli jõe oru. Imekena koht. Oma marsruut vaata internetis Michelin Route Planneris üle. Aitab pisut arvestada. Kena reisi!

johhaidii jutt jumala öige. Olen momendil Frankfurdis, kaugele lounasse ei lähe, aga saksa piires kindlasti. Ka siin käin rohkem väikelinnades ja külades poodisid külastamas.

Hetkel oleme kokku pannud järgmise reisiplaani koos viamichelini abiga :) (ilmselt see veel aja jooksul muutub):

1 päev: Frankfurdist lennujaamast rendime auto ja sõidame Trieri. Ööbime Trieris tuttava juures ja sealt võtame autopeale ka oma viienda reisikaaslase. 2-3 päev: sõidame Trierist Viini. Ööbime Viinis, seal veedame ühe päeva ning veel ühe öö. 4 päev: sõidame Viinist Münchenisse ja Augsburgi külla ühele sõbrannale. Ööbime kas Augsburgis või Münchenis. 5-7 päev: sõidame Augsburg-Zürich-Genf. Külastame Zürichi linna ja Genfi. Tahaks peatuda mõne toreda järve ääres, kus saaks veeta 1-2 ööd ja ühe päeva. 7nda õhtu/öö tahaks veeta Genfis. 8 päev: sõidame Genfist Burgundiasse. Seal tahaks külastada mõnda toredat linnakest/külakest ja ööbida kuskil. 9 päev: sõidame Burgundiast Trieri. Hommikul vara hakkaks liikuma, seega lõunaks peaks jõudma Trieri. Käiks ringi natuke Trieris ja sõidaks ka Luxenbourgi vaatama. Õhtuks/ööks läheks tagasi Trieri. 10 päev: hommikul start Frankfurdi lennujaama.

Nüüd siis mõned küsimused:

  1. Oskab keegi soovitada head-odavat majutust Viinis, Münchenis, Genfis?
  2. Marsruudil Augsburg-Zürich-Genf on soovitusi mõne ilusa järveäärse koha külastamiseks? Kus saaks natuke puhata ja päevitada?
  3. Kui minna Burgundiasse, siis mis kohta seal külastama peaks kindlasti? Mõni linnake/külake? Ja sooviks ka infot ööbimiskohta kohta!

Burgundia kaks peamist vaatamisväärset linna on Dijon ja Beaune.

Münchenis ( ja ka mujal Euroopa linnades) on A&O hostelid väga odavad ning asuvad täiesti kesklinnas. http://www.aohostels.com/en/munich/ Parkimine oli kah tookord vähemalt tasuta.