Autorent Bulgaarias, Sunny Beachil

Reisime lähiajal väikse seltskonnaga Bulgaariasse. Majutume Sunny Beachil, aga tahaks kaugemale ka seigelda ning selleks on vaja ilmselt auto rentida. Veebis surfates jääb mulje, et Eesti juhiluba kehtib kenasti ka Bulgaarias. Oskab keegi ehk seda kinnitada?


Napolis sattusime olukorda, kus ISIC kaarti, mis tegelikult töötab nagu tavaline krediitkaart, ei aktsepteeritud, kuna "numbrid polnud kõrgemad". Jah, see oli reaalne põhjus, mis meile anti. Õnneks oli seltskonna peale üks kõrgemate numbritega kaart ja saime auto siiski kätte. Kas midagi sarnast võib juhtuda ka Bulgaarias? 
Kas kaasjuhti saab ka registreerida?

Kas on veel midagi, mida peaks Bulgaarias autot rentides teadma? Nt seadusest või kogemusest tulenevalt.

Väga teretulnud on ka soovitused, kust autot rentida ning mida võiks kindlasti vaatama minna. Meile meeldib küll ka niisama puhata, aga põhirõhk on siiski kultuuril ja (looduslikel) vaatamisväärsustel.

Hääd!
Mari-Anne

Tere! Kehtib ikka. Meie rentisime läbi Rentalscar.com-i ja valisime Top Rent a Car firma ja maksite kohe summa ära. Auto tuuaks lennujaama ja seal anname ka ära. Tavaliselt kohapeal annab ka lisada. Tihti on see lisatasu eest. Kuidas sujub, saan teada alles juuni lõpus kui tagasi oleme.

Ainus liikluseeskirjade omapära, mis meenub, on see, et ühesuunalisel tänaval tohib peatuda ja parkida ainult paremal äärel. Kuna see on eeskirjades kirjas, siis tänavatele keegi muidugi vasakule äärele keelumärke panema ei hakka.

Kuna varem oli lubatud parkida ainult vasakul, siis mõned välismaised infolehed kuulutavad veel vana reeglit. Kohalikud ja parkimiskontrollid teavad siiski uut seadust.

Ettevaatust ringteedel, eesõigus on neil, kes ringteele sõidavad, mitte neil, kes seal juba on.

EL juhiluba kehtib kõigis EL liikmesriikides...

edit: kaasjuhti saab ikka lisada, raha eest muidugi. Tasub seda teha juba ette bronnides, kohapeal on kallim kõik (sama kindlustusega jne).