Autorent (kindlustus!) Islandil

Tere! Soovitage, milline kindlustus võtta Islandil rendiautole, kui erilisi ekstreemsusi plaanis pole, lihtsalt 4 päeva ringi sõita väiksema autoga. Kuna teenuspakkujate kindlustusvariandid ja nende nüanssidest arusaamine on juhtme kokku ajanud. http://www.holidayautos.co.uk/GBR/terms.html Mida soovitate?

Väga armas. Aga ma kordan, et mind huvitab eeskätt kindlustuse soovitus, mitte autorendi oma.

Islandis autot rentides on 5 olulisemat erisust või tähelepanekut endale silma jäänud. 1\ F-teedel sõites reeglina kindlustuskatet pole, kui just 4x4 autoga tegu pole; 2\ veekahjustuste vastu reeglina ei kindlustata; 3\ omavastutus võib tavapärasest kõrgem olla - seda võiks uurida täpsemalt; 4\ loomadele (st de facto lammastele) otsasõidu kohta võiks ka rentijalt uurida - võib ka kindlustuskate kysitav olla; 5\ rent ise on suht kallis (kui see probleem, siis võib otsida vanemaid autosid/alternatiivseid rentijaid).

Käisime Islandil eelmisel suvel, auto broneerisin ette interneti teel ja tegin igaks juhuks linnukese kõikidesse kastidesse mis erinevaid lisakindlustusi pakkusid. Üks oli see nö põhikindlustus, siis lisandus sinna veel mingi kindlustus mis vähendas omavastutust ja siis veel nö killustikukindlustus. Täiesti ootamatult osutus see viimane täiesti vajalikuks, saime kohe teisel sõidupäeval tavalisel asfaltteel kivi klaasi, klaas jäi küll terveks aga korralik märk oli sees. Kui meil seda kindlustust poleks olnud oleks selline kahju läinud omavastutuse alla. Island selline pisut omamoodi maa, et vaatamata mõttele mitte ekstreemsustesse laskuda võib seal kõike ette tulla, nii nagu meie kivi klaasis või siis täiesti potentsiaalne "lambaavarii" kuigi juht oli kogenud ja hoolikas, ilm ilus jne aga vot ilmus see lammas kuskilt. Seega suhtuge nendesse pakutavatesse kindlustusse täie tõsidusega - parem karta kui kahetseda. Lihtsalt huvi pärast küsin, et miks just see rendifirma, minu aastataguse kogemuse järgi saab ikka odavamalt ka kui natike otsida.

Olen ise mitmeid kordi auto Islandil rentinud ja kaks korda nendest võtsin auto Avisest ning otse lennujaamast. Lennujaama variant on kindlalt kallim. Tuntumad rendifirmad pakuvad autot juba koos erinevate kindlustusega, mis katavad kahjud avariide, varguste jms korral ning lisana soovitavad võtta lisa kindlustuse, mis katab omavastutuse osa. Uurisin viimati mitmest rendifirmast ning Reykjavikis asuvad väiksemad bürood pakuvad ca. 10% odavamat hinda, kui tuntud rendifirmad. Juhul, kui on olemas mõni kliendikaart (SAS Eurobonus näit), mis annab allahindluse Avises, Budget, Hertz jne siis erilist hinnavahet enam pole. Samas soovitan käia Eestis mõnes rendifirmas ja nendelt asja uurida, aitavad hea meelega ning selgitavad ka kõik erinevad nüansid lahti.Saate sinna endale auto ette bronnida ning pole mingit muret. Kui 4 päeva niisama ringi sõita ja ei plaani minna sisemaale rändama või vulkaani kaema :) siis on tavalisest sõiduautost küll. Arvan, et 4 päevaga tahad siiski näha rohkemat, kui Golden Circle pakub, võiks mõelda 4x4, diisel mootoriga autole. Edu!

Meie rentisime sellisest firmast http://www.geysir.is/main.html. Jõudsin selle firmani päris pika otsimise-võrdluse teel, kuna vajasime suurt 7 kohalist autot, siis mõnede firmade hinnad läksid ikka väga müstiliseks aga selle oma oli päris ok. Eks ta natuke "põrsas kotis" ostmise tunne on kui auto ära tellid aga meil laabus küll kõik väga kenasti. Auto toodi lennujaama, poiss seletas lühidalt kõik õigused-kohustused üle ja tagasi jõudes pidime auto sinnasamasse lennujaama parklasse jätma. Ega enam ju niiväga täpselt ei mäleta, et kui palju iga "linnuke" seda hinda suurendas, minu mäletamist mööda niiväga müstilised need numbrid ei olnud ja nagu minu kogemus näitas, siis tasus ära küll.

Tänud põhjalike vastuste eest! Oli suureks abiks!

Ise sai kasutatud sellist odavvarianti: http://www.travelcarsiceland.com Maksma läks 300 eur 8 päevaks kõrghooajal eelmise aasta juulis (see hind sisaldas ka kõikvõimalikke kindlustusi). Autoks oli vana ja mitte just esimeses värskuses (1996) automaatkastiga Chrysler, mis bensiini võttis ca 8-9 l / 100 km. Aga sõidud sai tehtud ära korralikult.

Kasutasime ka eelmine aasta juulis sealt http://www.travelcarsiceland.com teenuseid - rentisime 4x4 (ehk grupp 3) auto, milleks osutus suhteliselt vana ja kulunud SsangYong. Ütleks, et auto oli tehniliselt korrast ära (näiteks ei saanud korralikult tagurdada, sest viskas kogu aeg käigu välja, rehvid suht kulunud ja balansist väljas jms). Samas piisavalt korras, et saarele ring peale teha :)

Ühesõnaga, väldiks seda ettevõtet - pigem võtaks kuskilt teisest firmast väiksema auto (sest tegelikult põhimaanteid kasutades pole 4x4 autot vaja).

Maksis 10 päeva ca 900€ koos kõigi kindlustustega.