Autorent New Yorgis

Tere!

Googel on küll suur abimees aga palun isiklike kogemusi jagada. Nimelt on märts2014 plaanis reis New Yorki, kus viibiks 6 ööd ja sealt edasi tahaks sõita autoga Washingtoni ( tiirutades läbi ka tee peale jäävad linnad).

  1. Kas vastab tõele, et netis borneeritud autorent tuleb odavam kui kohapealt otsides?
  2. Kuidas ma leiaks rendikohad, kus saab selliselt, et ühest linnast võtad ja teise jätad?

Netis on küll väga paljud firmad aga seal ei anna kuidagi oma hinnapäringut teha nii, et ma saaks vaadata, mis läheks maksma see, kui ühest linnast võtta auto ja teises sellest loobuda. Kas peaks otse mõnele kirjutama, et täpsemat vastust saada?

Näiteks www.billiger-mietwagen.de annab häid hindu ja nad vastavad su mailidele kenasti ingl keeles. Tasub küsida erinevaid variante. Florida ja California piires olen saanud tasuta jätta auto teise lennujaama. Texasest Floridasse sõites maksime nn trahvi selle mugavuse eest.

Küsimus pole vist "eri linnad", vaid "eri osariigid". NYC ja Washington on eri osariigid.

NYC sees pole autoga midagi teha, sest sa ei suuda parkida. Manhattani ümber sõitmiseks (Brighton Beach, Palisades, Põhja-Manhattani pargid) võiks ehk küll autot kaaluda.

Tripp, Texasest Floridasse on päris mitu osariiki vahepeal ;) Aga kuna NYC ja Washingtoni vahemaa on suht väike, siis tasub ikkagi variante otsida läbi autorendi. Endal kogemus nende sakslastega, kus nad otsisid tõesti rahakotisõbralikuma variandi.

Kui tahad võtta auto ühest kohast ja jätta teise, vaata läbi ka autorendifirmade endi, mitte vahendajate, lehed. Avis, Hertz, Budget, National, Alamo on vast suurimad rentijad ning kõige kindlamad valikud. Iga firma lehel on võimalus hinnapäring teha nii et tagastus on teises osariigis. Vahendajatest ka ntx autoeurope.eu lubab tagastuskohaks valida teise koha. Mis hinda puutub, siis mina olen alati broneeringu enne reisi ära teinud - saab rahulikult mõelda ja valida ning kõik lepingutingimused läbi lugeda. Vahel hea diili puhul ka enne ära maksnud, kuid enamasti teinud otse konkreetses rendifirmas ettemaksuta broneeringu, mida saab viimase hetkeni tühistada, kui plaanid peaksid mingil põhjusel muutuma. See mõni protsent võimalikku raha kokkuhoidu ei tasu kohapealset sahmimist ära. Ahjaa, ühest kohast võttes ja teise jättes võib tõesti lisanduda lisatasu, hoia selle koha pealt silmad lahti - eri firmadel on eri poliitikad.

Ma ikka mõtlesin täitsa New York City't jah kui aus olla ja mõtlesin ka täitsa Washingtoni linna :) Ja mitte linnas sees sõitmist, vaid sõitu ühest linnast teise (ja seal vaheapeal tiirutamist).

Maxj ja Hea Kurimoor - tänud! Leidsin ise ka veel sellise lehe www.orbitz.com, mille kaudu sain täitsa võrlduse, et mis hinnad ühe või teise firma omad on ja seal sain ka valida erinevad asukohad. Vähemalt on nüüd hinnast mingi ettekujutus - loomulikult on ikka rong ja buss odavamad aga samas, mugavus ja lisaseiklus oleks vast seda lisainvesteeringut väärt!

Auto kasuks räägib veel see, et kui aega on, siis tasub kiirteelt maha keerata ja väiksemaid teid pidi liikuda - igavesti vinge kogemus.

NB kõigile, kes kasutavad USA vahendajate lehti a la Orbitz.com autode broneerimiseks või hinnavõrdluseks. Pahatihti antakse seal hinnad kohalikele ning need ei sisalda kindlustusi, kuna ameeriklaste kindlustuse katab enamasti kas krediitkaart või isikliku auto kindlustus. Seepärast otsige kas Euroopa vahendajaid või veenduge, et väljapakutud hindades on kindlustused CDW ja SLI/ALI sees. Lisaks veel see, et turistidele on hinnad enamasti soodsamad, kui ameeriklastele endile.

NYC-Washingtoni vahe on autoga täiesta sõidetav ning ei ole mingit mõtet vaevata end ühistransporti süvenemisega. Linnadevahelised bussid on lisaks sellele otsesõnu vaestele ning mina soovitaks neid vältida. Otsige parem Washingtonis hotell, kus parkimise eest raha ei küsita ning auto annab Teile lisavabaduse ringi vaadata! Ise olime Washingtonis oleku ajal Georgetownis, ning autost oli päris palju abi, et kiirelt igale poole jõuda - Pentagon, Arlington jne. Vaid kesklinnas liikudes sai sealset bussitransporti kasutatud.

Kasutasin viimati www.sunnycars.de. Hinnad suht samad, mis billigeris (võimalik, et natuke kallim, oleneb pakkumisest), kuid inglise keeles. Tegin enne päris põhjaliku eeltöö ja odavamaid kõikide kindlustustega pakkumisi ei leidnud. Ühe otsa tasud olid enamikul firmadel. Näiteks läbi sunnycarsi saadud Alamo pakkumisel 0-200 miili 99 $, 201-500 miili 150$ jne. Tax lisandus juurde.