Autorent Türgis

Tere tripikad. Soovin nõu küsida autorendi kohta Türgis, kuhu varsti plaanis suve pisut pikendama minna. Mujal seda tehtud küll kuid Türki minek esimest korda ning ei ole kindel kas seal omapäi autoga ringi tiirutada on turvaline? Hea meelega oleks ise aja ja sihtkoha valiku peremees ning käiks Antalya-Alanya vahelise ala läbi ning ümbritsevad vaatamisväärsused (Pamukkale, Green Canyon jms) kuid..  ikka pisike kahtlus sees kas tasub.
Kas olete rentinud seal auto ja kuidas kogemused on olnud?

Tänan infojagajaid juba ette.

Tere!
Meie reis toimus küll juba 7 aastat tagasi, aga vaevalt ei väga palju muutunud on. Rentisime auto Alanyast kaheks nädalaks ja sõitsime kokku ca 2500km. Lisaks rannikualale käisime ka Kappadokias (üliäge kogemus). Liiklus oli ok, isegi Antalyas sai ilusasti hakkama. Rentimine oli tehtud lihtsaks. Autol oli 0 kasko peal (ei mingit lisakindlustust), saime auto kokkulepitud ajal hotelli juures kätta, maksta sai ka kaardiga. 

Igati soovitan! Ise ringi sõites saab ikka hoopis teistsuguse kogemuse riigist. Sain lahti mitmest eelarvamusest, super reis oli.

Aitäh tagasiside eest! Me oleme ka kahe käega sellise reisiviisi poolt, sõitmist võõrsil-liiklust (ehk seda asja poolt) ei karda kuid pigem olukord riigis teeb pisut muret. 

Kertu või kaisalii -- ehk oled nii hea ja kirjutad firma siia, kellega jäite rahule ;)
. Otsin siit ja sealt, aga midagi tarka pole leidnud :( 
Me sooviks sellist teenust tegelikult, et auto toodaks hotelli...

Kui keegi Kemeris mõne rendiga väga rahul on olnud võib mulla pakkuda :) 

28 .09 plaanis sinna kanti jõuda ja veidi ringi ka kolistada :)

Kaks meeldivat kogemust:


2015 - Antalya piirkonnas -  lennujaamast, 11 päeva - CIZGI https://www.cizgirentacar.com/en/


Esimesel korral pelgasin samuti "lõunamaakombeid" teedel, aga ju siis rendiautodes liiklejatesse suhtutakse mõistvalt :) Ollakse väga abivalmid. Infomeililt info@cizgirentacar.com ingliskeelne suhtlus sujuv, kiire, allkiri alati nimeline kes paraasjagu teenindab. Maksin ette, üllatuskulusid pärast ei tulnud.


2018 - Izmir-i piirkonnas - lennujaamast, 8 päeva -  NEDCAR http://www.nedcar.com.tr/en/Contact ja https://www.facebook.com/nedcar.com.tr/


Türklased kasutavad enimalt WhatsAppi, ma valisin NedCar just selle tõttu, et omanik hr. Ali suhtles vabalt inglise keeles, jagas soovitusi ja alternatiive, võimaldas maksmist krediitkaardita. Kohapeal selgus ka, et on riiklikult tunnustatud, s.t. turismi valdkonna sertifikaadiga ettevõte. Broneerisin WA chatis, maksin sulas eurodes. Kemeris tal kahjuks soovitusi pole, Alanyas tutvusi on.


Kõige suurem pluss autoga reisides on see, et autos on jahe :D, teiseks spontaansuse võlu. Saab selle maa ilu nautida igas kurvis, igal tõusul ja laskumisel, omas tempos, pikkida vahele äkksuplusi tühjades randades, hankida värsket näksi või kuuma/jahedat jooki pea kohe kui selleks vajadus tekib. Idülliline linnuriik märgaladel päikesetõusul, piknikud kaljunukil loojangupaistel või öine vabaõhukontsert - kõik on saadaval.