Bangkokki vahemaandumisega Helsinkis

Iseseisvalt,reisibüroota,lähen esimest korda lendama.Helsinkki lennuväljale satun üldsegi esimest korda.Helsinkki kaudu Bangkokki on paljud lennanud,ehk vaevuks kogenum reisimees mind aitama.Pilet on e-ticket,kas ma pean sellega chech-in-i minema või kuhugi veel enne.Tulen Helsinkis lennukist välja,mis ma tegema peaksin,et Bangkoki lennukile jõuda,kas ma peaksin kusagilt järgi uurima,et kohver ikka edasi lendaks,ega ma ei pea enam chec-in-i tegema,kuhu ma üldse Helsinkis liikuma peaksin.Juhtub viimati nii,et jooksen teistel sabas ja avastan end mingis tundmatus tsoonis,kust tagasiteed lennukile ei olegi.Kas Bangkokist tagasi tulles jõuab kohver otse Tallinnasse,või peab kuidagi eriliselt seda Bkk-s rõhutama.Ülejäänud reisi olen TRIP-i ja NET-i abil enam-vähem selgeks teinud,hotellid reserveeritud jne.Esialgu tundub kõige keerulisem minu jaoks just lendamine.Võib-olla oleks vastustest veel mõnele algajale kasu.Ette tänud abivalmis vastajale.

Kõige lihtsam on muidugi alati marssida esimese ettejuhtuva lennujaama töötaja juurde ja küsida. Kui lendad Helsingisse sama lennufirmaga, millega sealt edasi, siis küsi juba Tallinnas check inndes järgi, kas on seal vaja seda uuesti teha, kas kohver läheb otse edasi jne. Ise tegin alles sama tripi läbi, Tallinnas saad oma piletid kätte ja Helsingis näitad seda vaid lennuki peale minnes. Ise reisin ainult seljakotiga, kuid pagasi kohta saad ka alati vastuse, kui küsid lennujaamatädide käest järgi. Üldjuhul saadetakse ikka pagas otse sihtkohta, vähemalt teoorias on see nii, praktikas juhtub kahjuks vahel ka kõverteid sisse. HEL lennujaamas leia üles laest rippuv televiisor ja vaata sealt, millisest väravast sinu lend väljub, edasi jälgi viitasid ja nooli .....ja sitten suoraaaan. Good luck, hääd reisi !

0
0

Sul on siiski tegemist jätkulennuga. Kui see oli sul Finnairi pakkumine,(TLN-HEL-BKK), siis kohver saadetaks otse Tallinnast teele lõppsihtpunkti ja check-in toimub ainult Tallinnas. Helsingis lennukist väljudes, suundu siis "connection flights" sildi järgi.

0
0

..et BKK's pead oma kola välja võtma, kui lähed veel kohaliku jätkulennuga edasi Phuket'i või Samuile või kuhuiganes. Finnairil ei ole tihti aasia lennufirmadega partnersuhteid. Ise olen (näiteks lennu edsilükkumisel) abi saanud SAS'ilt. Tallinnast saad chek in'ist tarviliku info.

0
0

Tallinnas lase chekata (seda tehakse üldiselt jatkulennu puhul nagunii) oma kohvrid lennu lõpppunkti, saad ka ennast ära chekata lõpp punkti, et saad piletile oma koha nr., värava nr. siis ei ole Vanttaal muud kui õigesse väravasse minna.Kui hätta jääd, siis küsi esimese ametniku käest lennujaamas abi ja ta oskab sind juhatada.Ära karda, me kõik oleme esimest korda kunagi selle tee läbi teinud:)Head reisi!

0
0

Vantaa lennujaamas on Tallinnast saabuv lend ja Bangkokki väljuv lend ühes sektsioonis-nii on juba mitu aastat olnud, muidugi kui pole mingit erandit. Ehk Helsingisse jõudes pole muud teha kui maha istuda ja oodata järgmist lendu. Tallinna check-innis suunatakse juba kohverBbangkokki ning Soomes enam check inni tegema ei pea. Kui tahad vahepeal kohvrit kätte saada, siis just seda peaksid Tallinast eraldi küsima-ehk tegelikult on tehtud reisijale kõik võimalikult lihtsaks. Edu!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased