Barcelona lennujaam

kas keegi tedjam võiks teada anda, kuidas lennujaamast kõige valyumalt linna saab? Reisime Madridist siselennuga Barcelonasse ja lennuk jõuab Barcelonasse pisut peale südaööd. Mingi lennujaama buss ja rong, seda leidsin netist, aga ehk saab täpsemat inffi.hotell bronnitud südalinnas. Aitähh!

Saabusime ka hilja ja takso maksis kesklinna hotelli ainult 16 eurot.

peale kesk66d rong enam ei liigu ja aerobus ka garaasi magama lainud. yle jaab takso v6tta. hind 15 ja 30 euri vahel. oleneb taksojuhist.

Barcelona lennujaamast käib linna (Pl. Espanya)nr. 46 buss. Kehtib tavaline linnaliini hind. Sõitsin ise 10 korra piletiga 6.90 EUR, millega ühe sõidu hinnaks tuli alla 1 EUR. Pileteid saab osta raudteejaamast kioskist, milleni viib õhutunnel lennujaama juurest. Bussipeatus asub ise B terminali juures, st A terminali juurest, kuhu saabuvad Estonian Air ja Finnair lennukid, tuleb natuke jalutada B terminali ette. Enne seda on veel lennujaama otsebussid linna, kuid nende hind on ka tublisti kallim.
Transpordisüsteemide ja sõidugraafikutega saad tutvuda siin
http://www.tmb.net/en_US/barcelona/moute/horaris/horaris.jsp

Minek siis homme Barcelonasse, kuhu meie lennuk eelduste kohaselt maandub 11.30, edasi sõidame 19.25. Vahepealse aja, mida pole küll palju, tahaks veeta linnaga tutvudes. Leidsin, et lisaks bussile nr 46, mille lõpp-punkt on Pl. Espanya, läheb lennujaamast veel ka buss N17, mille lõpp-peatus on Pl. Catalunyal. Kuna minek on esimest korda, siis pole aimu kas on vahet kumma bussiga minna, et selle lühikese aja jooksul rohkem jõuaks näha. Mõlemad tunduvad küll kesklinnas olevat.

Mina valiksin Pl.Catalunya, see linnasüda ja sealt algab la Ramblas ja ümberringi palju Gaudi arhitektuuri.

Muide see N71 on ööbuss, mis alustab 22 ja sõidab vist hommikul 5-ni. Pilet oli ainult 1.30 euri. Ise käisime eelmine kuu. Linna saime tasuta. Bussidga viidi rongijaama ja seal jagati tasuta pileteid. Ei tea siiani, miks tasuta oli. Muidu on Barcelona super linn.

Aitäh serenity04! Siis ei jäägi nüüd muud üle kui buss nr 46. Aerobussiga saaks ju ka aga see kaks korda kallim.