Viimased kommentaarid

Olen mitmeid aastaid järjest seltskonnaga Hispaanias käies (Barcelona, Valencia, Madrid, Jerez de la Frontera, Sevilla jne) ainult kortereid üürinud, on palju odavam ja lõbusam ka. Siiani on kõigiga positiivsed kogemused olnud. Panen mõned lingid: http://www.waytostay.com/ http://www.only-apartments.com/spain-en.html http://www.niumba.co.uk/spain/apartments http://www.spain-holiday.com/ ja järgmisel nädalal algavale reisile võtsin 2 korterit siit: http://www.wimdu.co.uk/spain Paljude korterite juures on kommentaarid ka, kindlasti tasub neid lugeda.

Tere! Plaanime reisi Lõuna-Ameerikasse, sh Brasiiliasse, kus ühe kohana on peatuspaigaks valitud Salvadori linn. Kes on seal käinud, soovitage palun, milline rand on seal just ujumiseks ja ka muidu mõnulemiseks kõige parem. Selle järgi saaksime siis ööbimispaiga valida. Vaatasime Praia da Barrat, aga Brazil Travel Information'is kirjutatakse, et ujumine on ohtlik kivide tõttu. On see nii? Samas oleks hea, kui ujumiskõlblik rand oleks linnale lähedal. Tänud vastajatele!

Mine kindlasti lõuna poole, seal on rannad palju ilusamad, samuti vesi. Üks variant on ka Unawatuna.

Sooviks külastada Freixenet ja Codorniu tehaseid Sant Sadurni's, kuid ei ole leidnud, kuidas sinna Barcelona kesklinnast täpselt saaks rongiga. Niipalju olen leidnud, et rong läheb Placa Catalunalt ja sõidab ca 40-45 minutit, aga kas keegi oskaks öelda, millise rongi peale minna. Teine küsimus on veel - komsakas kirjutas, et Freixenet'sse maksab sissepääs 5 euri, aga Lonely Planet, et on tasuta (nagu ka Cordoniu), kumb siis on õige? Ja kas üldse tasub mõlemat külastada, või siis kumba eelistada? Pole kunagi üheski veinikeldris/tehases käinud. Lonely Planet'i foorumis kirjutas keegi, et Freixenet's saab piknikku ka pidada, kas see käib siis nii, et ostad sealt pudeli ja lähed kuskile seda manustama, omi kaasavõetud snäkke kõrvale hammustades? Tänud vastajatele!

Meie olime selles hotellis http://www.canaryresort.com.vn/ Jäime väga rahule, hotell oli puhas, hommikusöögilaua valik rikkalik, mõnus bassein.

Meie läheme detsembri lõpus Hong Kongist Phnom Penhi Air Asiaga läbi Kuala Lumpuri, see peaks kõige soodsam variant olema.

Viisa saab piirilt tasuta kolmekümneks päevaks.

Meie läheme Finnairiga Hong Kongi ja sealt edasi AirAsiaga läbi Kuala Lumpuri Phnom Penhi. Sel hetkel kui meie piletid ostsime, tuli seda kaudu kõige soodsam.

Olge head ja soovitage mõnda hotelli/guesthousi kus olete ööbinud Mui Ne rannal, kus kindlasti oleks rõdu/terrass. Hind võiks olla kuni 40$. Minek jaanuaris ja tahaks eelnevalt ära reserveerida.

Tere Soovitage palun kuni 60 USD maksvat basseiniga hotelli Phnom Penhis, kus olete ööbinud ja millega olete ka rahule jäänud. Kuna oleme seal jõululaupäeva õhtul, siis ei tahaks aega veeta kohapealt otsimisega. Internetist olen nende kohta väga palju lugenud, aga just kui mõtlen, et voh sinna nüüd lähme, kirutakse maha, et must jne. Piltidel on ju kõik väga ilus ja puhas. Ega meil mingit erilist luksust polegi vaja, no puhas peaks olema ja šeif võiks toas olla, sest olen lugenud, et ka tubadest varastatakse. Üks hotell mis silma on jäänud, on Billabong. Kas keegi seal on ööbinud, kuidas muljed? Tänud vastajatele!

Karon on jah väga mõnus rand, palju parem kui kõrvalolev Kata. Karonis oli merepõhi palju puhtam ja seal hõljus hulga vähem igasuguseid paadikesi. Meduuse nägime/tundsime omal nahal ka paar korda, mõnel päeval oli vesi neist suht paks, aga need olid sellised hästi väiksed. Järgmine päev oli vesi jälle puhas. Paar korda sai nähtud isegi neid hiigelsuuri, mis olid kaldale uhutud.

Millises hotellis ööbisite Mui Nes? Plaan ka jaanuari alguses paar nädalat seal olla. Kas kohad peab ette broneerima?

Aitäh serenity04! Siis ei jäägi nüüd muud üle kui buss nr 46. Aerobussiga saaks ju ka aga see kaks korda kallim.

Minek siis homme Barcelonasse, kuhu meie lennuk eelduste kohaselt maandub 11.30, edasi sõidame 19.25. Vahepealse aja, mida pole küll palju, tahaks veeta linnaga tutvudes. Leidsin, et lisaks bussile nr 46, mille lõpp-punkt on Pl. Espanya, läheb lennujaamast veel ka buss N17, mille lõpp-peatus on Pl. Catalunyal. Kuna minek on esimest korda, siis pole aimu kas on vahet kumma bussiga minna, et selle lühikese aja jooksul rohkem jõuaks näha. Mõlemad tunduvad küll kesklinnas olevat.

Seekord ongi plaanis piirduda Vietnami lõuna osaga, väga hullult ei tahaks ringi kihutada. Võiks käia Saigonis ja puhata ühel ilusal rannal. Olen aru saanud, et sinnagi ei pea hotellikohti ette broneerima, aga kas see võib nii olla ka aastavahetuse kandis? Reisi tahaks alustada enne jõule ja tagasi tulla jaanuari keskpaigas.

Huvitavad pildid. Kui vähegi viitsid, siis oleks tore kui kirjutaksid piltidele ka pealkirjad, sest endal on samuti plaanis detsembris või jaanuaris sinnakanti minna ja kui meie planeeritud teele jäävad ette samad kohad, saaks juba mingi ettekujutuse. Milliseid kohti seal külastasid, kuidas nende vahel liikusid ja äkki soovitad mõnda normaalset ööbimispaika (nii 20-30 $ või isegi vähem) kus käisid. Meil pole marsruut veel päris paika pandud, aga kindlasti tahaks külastada Phnom Penhi, Siem Reapi ja Sihanoukville. Kuuajasest reisist oleme mõelnud olla kaks nädalat Vietnamis ja kaks Kambodžas, ei ole ainult veel otsustanud, kumba läheme enne.