Batumi head ja vead ?

Nimelt selline küsimus, et lendame 25 veebruaril Gruusiasse Batumi. Wizzairiga ja Vilniusest on lend. Ehk keegis räägib Gruusiast mis hinnda, mis tingimused jms ? Parimatega

Kaido

Kui lennujaamas transpordi linna votate siis votke ametlik buss. Valja pakuvad moned soitu ja majutust aga kui nende teenust mashtate kirjutage hind paberile sest muidu nad ei tea sihtpunkti joudes enam midagi kokkulepitust.

Randadest pole veebruaris mõtet rääkida, ju on ka rannapromenaad sel ajal vaikne. Ise käisin paar aastat tagasi oktoobris, siis oli meri veel ujutav. Muidugi gruusia ja adžaaria söök ja jook - maitsev ja taskukohane (kohalikud saadavad kindlasti sellisesse kohta nagu Adjarian House, aga leiab ka lahedaid väikeseid keldrikõrtse, kus kohalikega koos tšatšat võtta). Delfinaarium, botaanikaaed, kontrastid - vinged uusehitised ja räämas nurgatagused, nagu Gruusia ikka. Kui viitsimist, saab ka Türgis ära käia, Sarpi piiripunkti sõidab bussi, marsa või juhusliku autoga mõnekümne minutiga. Teele jäävad Gonio kindluse varemed, see olla koht, kus omal ajal argonaudid tegusid teinud. Trikk on muidugi selles, et enamik olulisest infost (nt busside sihtkohad) on kirjutatud gruusia tähtedega... :-) Ja loomulikult kipuvad nii bussi- kui taksojuhid südamerahuga tõmbama - nii et eelpoolmainitud soovitus enne hinnad "fikseerida" on omal kohal. Mina leidsin oma elamise booking.com abil, aga kui mõistlikul kellaajal saabuda, pole probleemi ka kohapeal asi lahendada. Igal suvalisel taksojuhil on just see "ainus ja õige ja kõige odavam" variant pakkuda. Sellesse viimasesse tuleb muidugi teatava reservatsiooniga suhtuda. :-)

Olin Batumis koos sõpradega 2014 augustis ja ööbimiskoha leidsin bookingu kaudu. Üldiselt on sealkandis reegel, et hotelliomanikud tunnevad isiklikult tervet nimekirja taksojuhte ja kui vaja sõita, saab transporid juba hotellis kokku leppida. Samamoodi tegime seda Mestias, Kutaisis ja Goris. Ning mingit jagelemist hindade pärast polnud, maksime nii nagu hotellis kokku lepitud sai. Vene keeles on seal võimalik kenasti hakkama saada nii et mingit jagelemist hindade pärast ei tekigi.

Wizziga saate Kuitaisi, sealt kauplete mingi auto Batumi ca 70€. Kohapeal rannapuhkust veebruaris ei ole kuid meie mõistes on kevad täies hoos. Kui Teil veab ja Te ei satu vihmade alla, siis tegevusi leiab ikka - söök-jook odav, muud lõbud samuti, teete ekskursioone siia-sinna, saate minna mägedesse suusatama. Vene keele oskusega seal hätta ei jää. Kui rahaliselt kannatab, siis võtke kindlasti Intrusti hotell, teised kallid majutused ei vääri oma hinda. Kui aega jagub, siis tagasiteel võib teha kaks ööbimist Kutaisis - saab veelgi odavamalt hakkama + linnaümbruses tasub koopad ja kloostrid üle vaadata Edu!

Aitähh teile kõigile, aga kes on hiljaaegu seal käinud ja ütleks mis seal rahakurss on ? Hotell on Broneeritud juba. Kuidas seal ööeluga on ?

ööelu seisneb kasinoode rohkuses, klubisid meie mõistes ei ole. Veebruaris on offseason ja rahvast väga vähe. Valgeid turiste ei leia, on vaid lõbutsema tulnud kliendid Türgist ja mujalt islamimaadest.

ise julgeksin soovitada sellist külalismaja: https://www.facebook.com/besthouse.batumi

Hind öö pealt 10€ nägu ja pererahvas väga sõbralik.