trip-krainetrip-ukraine-dark
Bivy bag

Tere,

otsin abi. Mis on "bivy bag" eesti keeles? Mingi kott, milles saab väljas magada? Midagi enamat kui magamiskott?

Põhimõtteliselt hädaolukorras kasutatav magamiskott, kaitseb lume, vihma, tuule eest. Kerge ja kokkupandult võtab vähe ruumi. Mõned ka hästi erksate värvidega, et päästjatel kergem hätta jäänut leida oleks: Siin veel üks: http://en.ortovox.com/safety_products/accessories/gemini_single.html

Bivi ei pruugi ainult hädajuhuks olla, igapäevaseks ööbimiseks ja mugavamale rahvale mõeldud isenditel on sageli ka kaar(ed) peatsis ( näiteks http://www.snugpak.com/index.php?MenuID=160-113&ItemID=87 ). Kui hädajuhud välja jätta, on see mõeldud tarbimiseks koos magamiskotiga.

... mitte osta taolist pisitelki. Sellises osmas on võimalik järjepanu veeta paar kannatusterohket ööd ja siis te kibelete koju. Nimelt on selles vähe õhku, olenemata sellest, kui kõvasti on haibitud neid hästiventileeruvaid materjale. Sisepinnale koguneb niiskus ja hommikul ärkate märgades riietes. Lisaks ei ole vihmakorral (vms liikumist piirav tegur)seal eriti mugav aega veeta, isegi mitte raamatut lugeda. Kaal ei ole argument. 1,5 kg kaaluv eeskojaga telk oleks igati mõistlikum (bivyst poole raskem, aga 10 korda mugavam 8 tunni veetmiseks).